Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jacek Moćko
środa, 14 grudzień 2016 11:57

Bystra- Sidzina. Mieszkańcy chcą przydomowych oczyszczalni ścieków

Gmina Bystra – Sidzina będzie starać się o dotacje na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Do urzędu gminy złożonych zostało przez mieszkańców już 137 wniosków na otrzymanie pieniędzy z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Jak mówi wójt Bystrej-Sidziny Stanisław Tempka, odpowiedni wniosek już sporządzony przez gminę trafi do Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego z początkiem przyszłego roku. Tam też otrzyma ocenę, która określi, czy ostatecznie gmina dotację otrzyma.

- Oczyszczalnie miałyby powstać praktycznie na terenie całej gminy – mówi wójt Tempka. – Łącznie objętych tym programem ma być 2 tysiące mieszkańców. Na razie jednak nie wiemy ile dokładnie będzie wynosić dotacja. Mówi się, albo 75%, lub 80%. Sami mieszkańcy wkładu własnego będą mieli do zapłaty ok. 2 tys. złotych. Resztę dopłaci gmina.

Koszt budowy przydomowej oczyszczalni waha się od 12-14 tysięcy złotych. Obecnie gmina nie posiada w ogóle na swoim terenie kanalizacji.

 sj

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaBystra- Sidzina. Mieszkańcy chcą przydomowych oczyszczalni ścieków Top of Page