Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 07 grudzień 2016 16:56

Nowa Scania w OSP Sidzina

Ochotnicza Straż Pożar w Sidzinie otrzymała nowoczesny ciężki samochód bojowy. Auto warte 870 tysięcy złotych właśnie dotarło do remizy OSP. Jego uroczysty odbiór i poświęcenie odbędzie się podczas przyszłorocznych obchodów 110 rocznicy powstania jednostki.

 

Jak mówi wójt gminy Bystra Sidzina - Stanisław Tempka, to właśnie strażacy z Sidziny mieli największe potrzeby w doposażenie w nowy sprzęt. Najstarsze auto, jakie służyło im do akcji – Tatra, ma ponad 40 lat. Z kolei 25 lat liczy sobie już drugi ciężki wóz – star.

- Zakupienie pojazdu było możliwe dzięki pożyczce w wysokości 630 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To zobowiązanie będzie spłacała gmina, ale po jakimś czasie jest możliwe umorzenie pożyczki. Dodatkowe 100 tysięcy nasi strażacy otrzymali z funduszu Krajowego Systemu Ratowniczego. Resztę będziemy starać się zdobyć w ramach zbiórek i innych przedsięwzięć, które pomogą nam uzbierać brakującą kwotę.

Wcześniej OSP w Sidzinie otrzymała 70 tys. zł z Krajowego Systemu Ratowniczego na zakup odpowiedniego wyposażenia wozu.

sj

zdjęcia: OSP Sidzina

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaNowa Scania w OSP Sidzina Top of Page