Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 26 listopad 2016 09:42

Gmina chce budować halę i szuka pomocy z zewnątrz

Gmina Bystra-Sidzina zamierza wybudować nową halę. Powstać miałby ona przy Zespole Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Jeszcze w tym roku Urząd Gminy ma otrzymać pozwolenie na budowę obiektu.

 

- Szacujemy, że budowa hali sportowej ma kosztować do 6 milionów, chociaż kosztorys ok. 5,3 miliona – mówi Stanisław Tempka, wójt Bystrej Sidziny.- Boisko będzie miało wymiary 40x20 metrów. W razie potrzeby można go  podzielić na trzy części. W hali będzie też trybuna na 200 miejsc.

W nowym obiekcie znajdą się szatnie, toalety i zaplecze na sprzęt sportowy i dla trenerów. Hala będzie połączona z budynkiem szkoły specjalnym łącznikiem. Wokół niej wybudowane będą też miejsca parkingowe i podjazd dla niepełnosprawnych. Obecnie w placówce dostępna jest jedynie mała sala gimnastyczna, część zajęć z wychowania fizycznego odbywać się jednak musi na korytarzach. Budowa nowej hali będzie największą inwestycją w najbliższych latach w gminie Bystra - Sidzina.

Wójt liczy, że na inwestycje uda się pozyskać dotacje, a szczególnie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nie wyklucza też o aplikowanie o środki unijne. Tutaj ważnym elementem jest otrzymanie pozwolenia na budowę.

- Myślimy też o dotacji ze środków Totalizatora Sportowego – mówi wójt Tempka.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie planem budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

sj 

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaBystra-SidzinaGmina chce budować halę i szuka pomocy z zewnątrz Top of Page