Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jacek Moćko
piątek, 15 czerwiec 2018 05:51

Nielegalne złomowisko ma zniknąć z Łętowni

Napisane przez

Składowisko powypadkowych samochodów, które budziło niepokój mieszkańców, ma zostać zlikwidowane.

czwartek, 14 czerwiec 2018 07:24

Suscy licealiści Mistrzami Małopolski!

Napisał

W każdej chwili, każdy z nas, w każdym miejscu może potrzebować pomocy lub tej pomocy udzielić osobie bliskiej, przyjacielowi, nieznajomemu. Dzisiejszego dnia dowiedzieliśmy się, że w naszym powiecie mamy bardzo dobrych, początkujących ratowników. Suscy licealiści brali dzisiaj udział w VI Otwartych Mistrzostwach z Pierwszej Pomocy w Krakowie.

czwartek, 14 czerwiec 2018 12:58

Ekipa filmowa przemierza górskie szlaki (ZDJĘCIA)

Napisane przez

Powstaje film o polskich parkach narodowych. Jedną z bohaterek będzie Królowa Beskidów.

czwartek, 14 czerwiec 2018 05:42

OSA w gminie Maków Podhalański

Napisane przez

Otwarta Strefa Aktywności powstanie w Białce.

czwartek, 14 czerwiec 2018 15:38

Dziesiątki złotych na lokalne pomysły

Napisane przez

Stowarzyszenia z powiatu suskiego „zgarnęły” większą część tortu z dofinansowaniem na działalność na rzecz miejscowej społeczności.

W dniu 12 czerwca 2018 roku na terenie powiatu wielickiego przeprowadzono VIII Mistrzostwa Medyczne i Ratownicze Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych woj. małopolskiego, w których startowało dwadzieścia zespołów odpowiednio wyposażonych, reprezentujących poszczególne jednostki ratowniczo-gaśnicze PSP z terenu naszego województwa, a także krakowską Szkołę Aspirantów PSP. Zawody polegały na wykonywaniu czynności ratowniczych podczas różnych zdarzeń, gdzie przede wszystkim oceniano udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy przed medycznej poszkodowanym.

wtorek, 12 czerwiec 2018 05:53

Jaką wodę pijemy?

Napisane przez

Powiat suski znajduje się w tyle listy powiatów, których mieszkańcy korzystają z oczyszczalni ścieków.

wtorek, 12 czerwiec 2018 05:46

Rząd chce zadbać o drogi lokalne

Napisane przez
Premier Mateusz Morawiecki: W 2018 r. przeznaczamy 1,3 mld zł na budowę oraz remonty dróg lokalnych.
wtorek, 12 czerwiec 2018 05:44

Rusza "Dobry Start" - wsparcie dla uczniów

Napisane przez

„Dobry Start” to 300 zł wsparcia wypłacanego raz w roku wszystkim uczniom. To inwestycja w edukację polskich dzieci. Pomoc może trafić do ponad 4,6 mln uczniów. Wnioski można złożyć już od 1 lipca. Dziś w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim o programie mówili: sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak oraz dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Jacek Kowalczyk. W Małopolsce program obejmie około 417 tys. dzieci. 

poniedziałek, 11 czerwiec 2018 13:54

XXIV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO w Łętowni

Napisał

W niedzielę, 10 czerwca br., w Łętowni odbył się XXIV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO. Przegląd stanowił kwalifikacje do 41. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, który odbędzie się w dniach 22-24 czerwca br. w Nowym Sączu. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział osiem orkiestr: z Łętowni, Naprawy, Osielca, Wysokiej, Zembrzyc, Stryszawy, Suchej Beskidzkiej i Tenczyna. 

Strona 1 z 243

 

HomeWydarzenia Top of Page