Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Unia skrytykowała Polskę za brak walki z zanieczyszczeniem powietrza, podczas gdy Najwyższa Izba Kontroli pochwaliła za tę walkę Małopolskę.

piątek, 23 luty 2018 11:25

Ważą się losy Mosornego Gronia

Napisane przez

Największy wyciąg narciarski w powiecie suskim poza Polskimi Kolejami Linowymi? Niewykluczone. Szykuje się sprzedaż kolei, a być może nawet rozsprzedania poszczególnych stacji narciarskich.

Tegoroczne ferie zimowe dobiegają końca. Na ich zakończenie – w sobotę 24 lutego 2018 r. - policjanci z powiatu suskiego spotkają się z zapaleńcami śnieżnych sportów na stoku Mosorny Groń w Zawoi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Ta historia ciągnie się od 17 lat. Światło dzienne ujrzała po środowym (22 lutego) wyroku suskiego sądu, który nakazał proboszczowi parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zawoi Górnej oddać cenny obraz, który właśnie kilkanaście lat temu został mu oddany pod opiekę przez jedną z parafianek. Wszystko wskazywało na co, że kapłan chce wręcz zagrabić pochodzące z XIX wieku malowidło.

czwartek, 22 luty 2018 04:44

Królewska Gra popularna w Stryszawie

Napisane przez

Już po raz czwarty Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie zorganizował Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Stryszawa.

czwartek, 22 luty 2018 20:16

Będzie winda!

Napisane przez

Rozpoczęła się budowa zewnętrznego dźwigu platformowego w suskim starostwie. Petenci muszą liczyć się z utrudnieniami.

Coś w tej nazwie musi jednak być. Już 30 lat temu dziennikarze okrzyknęli mające powstać jezioro "morzem mucharskim". Czy to może być koronnym argumentem do nadania nazwy zbiornikowi w gminie Mucharz?

środa, 21 luty 2018 09:55

Zagrają w szachy u stóp Babiej Góry

Napisane przez

Już 25 lutego o godzinie 11:00 rozpocznie się IX Turniej Szachów o Puchar Wójta Gminy Zawoja.

środa, 21 luty 2018 09:36

Jordanowscy druhowie z odnowioną remizą

Napisane przez

Przestronne pomieszczenia, odnowione ściany i dekoracje. Remiza i świetlica Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie nabrały nowego, niebywałego blasku.

Co najmniej bezmyślnością wykazało się dwóch mężczyzn, którzy niemal nago postanowili zdobyć Królową Beskidów w środku zimy. Swoim „dokonaniem” chwalą się na Facebooku. Tymczasem ratownicy górscy nie ukrywają: to zachowanie było skrajnie nieodpowiedzialne!

Strona 1 z 224

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzenia Top of Page