Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 16 sierpień 2017 20:33

Strażackie zmagania w Łętowni

Napisał

W niedzielę, 13 sierpnia br. w Łętowni, odbyły się Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i I Igrzyska Sportowo – Pożarnicze Strażaków OSP. Organizatorem strażackich zmagań była miejscowa jednostka OSP. W zawodach MDP wzięło udział 101 zawodników i jedenaście drużyn sklasyfikowanych w następujących grupach: drużyny MDP dziewczęta – cztery drużyny i drużyny MDP chłopcy – siedem drużyn. Zadaniem zawodników było wykonanie zadań bojowych i przebiegnięcie sztafety z przeszkodami.

środa, 16 sierpień 2017 19:30

Oto czego potrzeba jordanowianom

Napisał

Pracownicy merytoryczni referatów Urzędu Miasta w Jordanowie zakończyli etap weryfikacji projektów do budżetu obywatelskiego 2018. Złożone projekty zadań przeszły weryfikację formalną i merytoryczną pracowników urzędników we współpracy z Zespołem Koordynującym.

środa, 16 sierpień 2017 19:20

Premier otwarła niedostępny zbiornik

Napisał

Miłośnicy wodnych szaleństw zapewne z niecierpliwością czekają na otwarcie zbiornika wodnego Świnna – Poręba. Warto jednak pamiętać, że to, iż premier urządziła ceremonię otwarcia, nie oznacza, że z akwenu można legalnie korzystać.

środa, 16 sierpień 2017 19:16

NIE dla SMOGU - TAK dla WĘGLA

Napisał

Sejmiki Wojewódzkie za pomocą Uchwał Antysmogowych stworzonych pod dyktando organizacji ekologicznych szykują piekło dla 3,5 mln gospodarstw domowych ogrzewających się węglem.

wtorek, 15 sierpień 2017 14:22

Uczczą pamięć prawdziwych bohaterów

Napisał

„Bohaterską Drogą do Nieba - Odsłonięcie Pomnika – Koncert” to impreza organizowana w Bystrej Podhalańskiej z okazji  VII-lecia działalności stowarzyszenia Małopolscy Patrioci Powiat Suski.

poniedziałek, 14 sierpień 2017 14:03

Kuków. Młodzi strażacy na start!

Napisał

13 sierpnia w Kukowie odbyła się trzecia edycja Mistrzostw MDP w Sporcie Pożarniczym. Młodzi strażacy rywalizowali na specjalnie przygotowanym placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej. W mistrzostwach wzięło udział 113 osób z 24 drużyn, w tym nasi sąsiedzi zza południowej granicy z DHZ Oravska Polhora.

poniedziałek, 14 sierpień 2017 08:05

Łętownia. Półkolonie z Małopolską Izbą Rolniczą.

Napisał

W dniach od 31 lipca do 11 sierpnia 2017 r. w Łętowni odbyły się Półkolonie organizowane przez Małopolską Izbę Rolniczą.

piątek, 11 sierpień 2017 12:28

Opieka medyczna w Jordanowie zagrożona

Napisał

Zaczyna brakować lekarzy, niebawem będzie ich jeszcze mniej. Może to spowodować zamknięcie przychodni zdrowia w Jordanowie, a co za tym idzie, utrudnić pacjentom z Zielonego Miasteczka dostęp do opieki zdrowotnej.

Historię Szczepana Kachnica- 27- letniego mieszkańca  Bieńkówki opisywaliśmy na łamach naszego portalu. Chłopak w maju dostał niedokrwiennego udaru do pnia mózgu. Od tego czasu jest sparaliżowany. Obecnie przebywa w ośrodku Votum w Krakowie. Jedynie odpowiednie leki i przede wszystkim rehabilitacja mogą zapewnić mu szansę na normalne życie w przyszłości. Jednak te wszystkie zabiegi są kosztowne.

Na cierpienie Szczepana nie pozostali obojętni koledzy i znajomi. Robią co mogą, by zebrać fundusze na leczenie kolegi. W niedzielę 6 sierpnia na boisku LKS w Bieńkówce odbył się festyn charytatywny "Powrót Szczepana", podczas którego będą  zbierano pieniądze na rehabilitację oraz leczenie mieszkańca Bieńkówki. Wszyscy artyści zrzekli się honorarium za występ (Zbyrcoki, Avangarda Band, Zespół Muzyczny To I Owo, Zespół Nasii, Dominik & Matheo, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Bieńkówka). Jak mówią organizatorzy: Festyn przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Nie wspominając o ogromnej kwocie, którą udało się zebrać (dokładnej jeszcze nie znamy), o świetnej oprawie artystycznej i doskonałej organizacji, przyjęliśmy niesamowitą ilość ciepłych słów, pozdrowień i pytań o zdrowie Szczepana. Zaangażowanie i nieobojętność ludzi była w ciągu tych dwóch dni niezwykle wielka.

Ale na tym nie koniec. Kto nie mógł przyjechać do Bieńkówki będzie mógł wesprzeć finansowo biorąc udział w aukcji internetowej.  Dzięki pomocy wielu znanych sportowców, między innymi z LOTTO Ekstraklasa oraz znajomych Szczepana , udało nam się zebrać całkiem pokaźną kolekcję unikatowych gadżetów, które przyjaciele zdecydowali się wystawić na aukcję internetową. Zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji, w której wygrać można: koszulki znanych piłkarzy - Arkadiusza Głowackiego i Łukasza Surmy, piłki z autografami - Piasta Gliwice, Śląska Wrocław, Wisły Kraków, koszulki  z autografami zawodników (Legii Warszawa, Wisły Kraków, Pogoni Szczecin, Jagielloni Białystok). A jedną z głównych ofert jest trening z Arkadiuszem Głowackim dla dzieci w wieku 6-11 lat, który się odbędzie na terenie gminy Budzów  Baczyn lub Palcza. Zapraszamy do licytacji!!!

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=46743693&order=m

 Jeżeli ktoś chce pomóc Szczepanowi , może to zrobić od razu wpłacając pieniądze na konto :

Fundacja VOTUM

Organizacja użytku publicznego

Nr konta: 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000

Z dopiskiem – Dla Szczepana Kachnica

 

 

czwartek, 10 sierpień 2017 20:53

Jordanów na liście, będzie wodociąg

Napisał

Jordanów dostanie dofinansowanie do gospodarki wodnokanalizacyjnej. Zielone Miasteczko zostało wpisane na listę podstawową. Burmistrz Jordanowa Iwona Bilska nie kryje zadowolenia.

Strona 1 z 188

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzenia Top of Page