Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

  object(stdClass)#432 (55) { ["id"]=> string(4) "7551" ["title"]=> string(34) "Juszczyn. Kolizja opla z peugeotem" ["alias"]=> string(33) "juszczyn-kolizja-opla-z-peugeotem" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(469) "

  Do zdarzenia doszło na drodze krajowej, idealnie na granicy wiosek (świadczą o tym tablice z ich nazwami znajdujące się w miejscu gdzie auta zderzyły się). Do kraksy doprowadził prowadzący opla combo. Prawdopodobnie nie dostosował prędkości do trudnych warunków i wypadł na lewy pas. Na nim wleciał w peugeota, a sam wylądował w rowie. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie wymagał hospitalizacji.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Juszczyn. Kolizja opla z peugeotem

  Szczegy...
 • object(stdClass)#384 (55) { ["id"]=> string(4) "7548" ["title"]=> string(43) "Hotel Beskidzki Raj: oferta pracy - kucharz" ["alias"]=> string(40) "hotel-beskidzki-raj-oferta-pracy-kucharz" ["catid"]=> string(3) "105" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(1826) "

  Hotel Beskidzki Raj poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisko:

  - kucharz

   

  Oferujemy:

  - umowę o pracę

  - pełny etat

  - pracę w młodym i zgranym zespole

  - atrakcyjne wynagrodzenie

  - możliwość rozwoju

   

  Wymagamy:

  - doświadczenie w zawodzie

  - zaangażowanie

  - prawo jazdy (dojazd do hotelu)

  - dyspozycyjność

  Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV wraz ze zdjęciem na maila hotel@beskidzkiraj.pl

   

  [googleMaps addr="49.699744, 19.560069" label="GOOLE_MAP_LABEL" width=600 height=400]

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Hotel Beskidzki Raj: oferta pracy - kucharz

  Szczegy...
 • object(stdClass)#385 (55) { ["id"]=> string(4) "7545" ["title"]=> string(41) "ALPS. Zapowiedź orlikowa ( 24 września)" ["alias"]=> string(35) "alps-zapowiedz-orlikowa-24-wrzesnia" ["catid"]=> string(3) "139" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(6862) "

   

  I liga:

  Już na początek kolejki czeka nas mecz o ogromnym ciężarze gatunkowym. Mający kłopoty kadrowe obrońcy tytułu staną do walki ze ZrobioneZdrewna.pl. Każdy inny wynik niż wygrana suszan będzie dla nich oznaczała w zasadzie koniec marzeń o kolejnej mistrzowskiej koronie. Juszczynianie na porażkę mogą sobie teoretycznie pozwolić, ale zapewne nie biorą jej pod uwagę, gdyż do pojedynków z Monterem i Gambą Furiosą będą chcieli przystąpić w maksymalnie największą ilością punktów.

  Sporo obiecujemy sobie także po pojedynku Lachów z Zawojski.pl. Beniaminek udowodnił w niedzielę, że nikt nie jest mu straszny, a Mirosław Kachel wciąż jest w znakomitej formie. Suszanie będą musieli zatem pokazać się z jak najlepszej strony, gdyż w przeciwnym wypadku mogą być w nie lada opałach.

  W trzech pozostałych spotkaniach faworyci są łatwiejsi do wskazania. Gamba powinna uporać się z Beton2, a jeszcze łatwiejsze zadanie przed Monterem, którego czeka starcie ze Sportowymi Świrami. Nierówny AKS powinien poradzić sobie z Playboys – byle tylko budzowianie stawili się na suskim Orliku.

  24-09-2017 09:00 ZrobioneZdrewna.pl - : - Los Asfaltos
  24-09-2017 10:00 AKS - : - Playboys
  24-09-2017 11:00 Sportowe świry - : - Monter
  24-09-2017 12:00 Gamba Furiosa - : - Beton 2
  24-09-2017 13:00 Lachy - : - Zawojski.pl

  II liga:

  W trzeciej kolejce wiele zespołów dało jasny sygnał, że nie można ich przedwcześnie skreślać. Dwa z nich staną naprzeciw siebie już w spotkaniu otwierającym czwartą serię gier. Jeżeli skawiczanie ponownie wystawią optymalny skład to budzowianie na pewno faworytem nie będą. Gdy jednak Fikoł się nie zmobilizuje to raczej czeka go porażka. Wielu emocji powinien także dostarczyć pojedynek Rafkopu z RKS Huwdu. Grzechynioanie po ostatniej porażce mają coś do udowodnienia. Tyle, że rywale celują w awans i punktów tanio nie oddadzą. Spory kryzys przeżywają natomiast ostatnio Stolarze, a tymczasem przed nimi potyczka z Mucharz Team, który ostatnio nieoczekiwanie poradził sobie z Rafkopem. Stolarze jeżeli wreszcie nie zagrają, tak jak za dawnych lat - no dobra to z powodu ich aktualnego składu nie jest możliwe, ale jednak dużo lepiej niż dotąd to mogą zaliczyć kolejną porażkę. Brak Jakuba Stanka sprawia, że Granda musi bardzo obawiać się pojedynku z Viperem. Na koniec o pierwszą wygraną w sezonie powalczy No Goal, ale jednak więcej szans na nią ma Relax, który ma już na koncie punkty.  

  24-09-2017 10:00 BVB - : - FC Fikoł
  24-09-2017 11:00 RAFkOP - : - RKS Huwdu
  24-09-2017 12:00 Stolarze - : - Mucharz Team
  24-09-2017 13:00 VIPER - : - Granda
  24-09-2017 14:00 Relax - : - No Goal

 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  ALPS. Zapowiedź orlikowa ( 24 września)

  Szczegy...
 • object(stdClass)#386 (55) { ["id"]=> string(4) "7544" ["title"]=> string(53) "Poznaj taniec razem z „Elitą” – Walc Angielski" ["alias"]=> string(42) "poznaj-taniec-razem-z-elita-walc-angielski" ["catid"]=> string(3) "149" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(3890) "

   

  Walc angielski to prosty rytmicznie taniec towarzyski. Takt walca angielskiego jest na ¾. Ten taniec towarzyski wymaga jednak od pary bardzo dobrej kondycji fizycznej. Jak nazwa wskazuje, walc wywodzi się z Anglii. Po raz pierwszy zagościł na sali tanecznej pod koniec 1921 roku. Ruchy i obroty walca angielskiego podpowiadają, że jest „potomkiem” walca wiedeńskiego. Poprawnie zatańczony daje wrażenie płynnego ruchu łodzi zmagającej się ze wznoszącymi się i opadającymi falami.

  Historia walca angielskiego

  Przed walcem angielskim, przez wielu zwanym walcem powolnym, tańczony był boston i walc wiedeński. Narodziny walca angielskiego miały miejsce na początku lat dwudziestych XX wieku. Walc angielski powstał w wyniku niechęci Anglików do tańców szybkich, a także z powodu tworzenia się w tamtych czasach nowego stylu tanecznego, polegającego na sposobie tańczenia upodobnionego do chodu.

  Walc angielski jest międzynarodowym tańcem standardowym, słynącym z romantycznego charakteru oraz wolnego taktu. Jest także tańcem przestrzennym, obejmującym obroty w lewo i prawo oraz jednotaktowy krok zmienny.

  Charakter walca angielskiego i postawa taneczna

  Wszelkie standardowe figury walca angielskiego tańczone są w oparciu o linię ukośną. Podczas tańca, partnerzy poruszają się wokół parkietu w kierunku odwrotnym od wskazówek zegara.

  Partner ze swoją partnerką zwracają się do siebie w postawie wyprostowanej. Biodra delikatnie stykają się, twarze skierowane lekko w lewo, brody zadarte. Prawa dłoń mężczyzny spoczywa na lewej łopatce kobiety. Splecione ręce pary muszą znajdować się na wysokości głowy tancerki. W walcu angielskim istotne jest trzymanie pary, które przez cały taniec nie może się zmieniać. Również ciała tancerzy powinny być niezmienne. Walc angielski tańczy się w tzw. kontakcie, czyli ciała kobiety i mężczyzny dotykają się od kolan do mostka tancerki.

  Podstawowe kroki walca angielskiego mają taką samą wartość rytmiczną, a każda figura musi być rozpoczynana na początku taktu, wraz z pierwszym uderzeniem. Na koniec taktu stopy są łączone. Wszystkie kroki do przodu w walcu angielskim stawiane są od pięty, kroki wykonywane do tyłu są stawiane od palców, natomiast kroki boczne stawiane są na całej podeszwie. Walc angielski jest dostojnym i pięknym tańcem. Jego kroki są dość proste, ale by walc był efektowny, muszą być płynne, pełne gracji i lekkości, falujące. Para powinna sunąć po parkiecie w idealnej harmonii. Chociaż walc angielski określany jest jako wolny, od tancerzy wymaga się dobrej kondycji. Ten taniec opiera się na unoszeniu i opadaniu ciała

  W linku Walc Angielski zatańczony przez parę na mistrzostwach świata.

   

  Zachęcamy do polubienia  fanpage na face booku! Są tam wszystkie informacje dotyczące naszych zajęć oraz wszystko to co się dopiero wydarzy a zapewniamy że będzie się działo .

  https://www.facebook.com/Elita-Dance-Center-Maków-Podhalański-666777446860825/


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Poznaj taniec razem z „Elitą” – Walc Angielski

  Szczegy...
 • object(stdClass)#387 (55) { ["id"]=> string(4) "7543" ["title"]=> string(38) "Przekroczony stan alarmowy na rzekach." ["alias"]=> string(37) "przekroczony-stan-alarmowy-na-rzekach" ["catid"]=> string(2) "94" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(303) "

  Pomiary dokonywane w Suchej Beskidzkiej nie pozostawiają złudzeń wody w rzekach przybywa z godziny na godzinę. Stryszawka ma już ponad 3 metry głębokości, a stan alarmowy to 270 cm. Skawa podniosła się do 305 cm. i przekroczony poziom alarmowy.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Przekroczony stan alarmowy na rzekach.

  Szczegy...
 • object(stdClass)#388 (55) { ["id"]=> string(4) "7542" ["title"]=> string(54) "Sucha Beskidzka. Oszust na „komornika” zatrzymany" ["alias"]=> string(46) "sucha-beskidzka-oszust-na-komornika-zatrzymany" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(3697) "

   

  Kilka dni temu 70-letnią mieszkankę Suchej Beskidzkiej odwiedził mężczyzna, który podawał się za komornika sądowego, wykonującego czynności egzekucyjne wobec jej syna. Mężczyzna w trakcie rozmowy wskazywał wartościowe rzeczy, spisywał je jako zajęcie komornicze i oświadczył, że za kilka dni przyjedzie po te rzeczy. Na koniec zażądał od kobiety 75zł tytułem zwrotu kosztów dojazdu, które ona  łatwowiernie mu przekazała.

  Policjanci szybko wytypowali i zatrzymali oszusta, który przyznał się do zarzutu.
  Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  Warto wspomnieć, że na terenie całego kraju dochodzi do podobnych oszustw, a kwoty wyłudzonych pieniędzy są znacznie wyższe. Oszuści działają pod tzw. „legendą”, czyli kontaktują się z potencjalną ofiarą i przedstawiają wymyśloną historię.

  Znamy przypadki, gdzie mężczyźni lub kobiety podając się za krewnego (wnuczka, siostrzenicę, synową), administratora, policjanta, pracownika Centralnego Biura Śledczego Policji, czy innych, wykorzystują łatwowierność najczęściej samotnych, starszych osób - choć takich „naiwnych” nie brakuje i wśród młodych- i doprowadzają ich do utraty oszczędności życia. Stają się coraz bardziej wyrafinowani i coraz częściej starają się uprawdopodobnić opisywane okoliczności udziałem kogoś zaufanego.

  Najczęściej na numer stacjonarny starszej osoby dzwoni oszust podający się za członka rodziny i mówi np., że spowodował wypadek samochodowy i pilnie potrzebuje pieniędzy na zapłacenie ofierze wypadku, aby uniknąć wezwania policji i rozprawy sądowej. Chwilę później oszust ponownie dzwoni, podając się za „policjanta”, czy „funkcjonariusza CBŚP” ścigającego szajkę takich przestępców i prosi o przekazanie pieniędzy, aby sprawców zatrzymać na gorącym uczynku, ewentualnie sugeruje przekazanie pieniędzy na podane przez siebie konta, aby „uchronić” majątek pokrzywdzonego. W przypadku braku pieniędzy w miejscu zamieszkania poleca np.  wypłacić pieniądze z konta lub zaciągnąć kredyt. Pieniądze po „akcji” mają wrócić do właściciela.

  Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji. Dlatego przypominamy i apelujemy, że w przypadku odebrania telefonu z prośbą o udzielenie pożyczki należy zawsze;

  - prosić o osobisty kontakt osoby podającej się za naszego krewnego,
  - nie działać w pośpiechu i odłożyć termin udzielenia pożyczki nawet o kilka dni,
  - nie ulegać presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel,
  - potwierdzić informację u innych członków rodziny,
  - poinformować o takiej sytuacji Policję. 

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Sucha Beskidzka. Oszust na „komornika” zatrzymany

  Szczegy...
 • object(stdClass)#389 (55) { ["id"]=> string(4) "7538" ["title"]=> string(17) "Kilometry pomocy." ["alias"]=> string(16) "kilometry-pomocy" ["catid"]=> string(3) "140" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(3059) "

  Bieganie, oprócz walorów zdrowotnych, może nieść także dodatkowe profity. W imprezach biegowych  dostrzeżono ogromny potencjał - stały się one narzędziem do promowania idei charytatywnych. Na fali biegowej mody pojawiły się akcje charytatywne, gdzie każdy pokonany kilometr niesie pomoc najbardziej potrzebującym.  Idea połączenia biegania  ze zbiórką charytatywną odniosła niebywały sukces na cały świecie.

  W całej Polsce organizowane są charytatywne imprezy biegowe, z których dochód trafia do osób potrzebujących lub instytucji. Jedną z popularnych akcji jest pomoc mierzona kilometrami -"Podziel się kilometrami" firmy T-mobile. Powstają też inicjatywy firmowe, gdzie mobilizuje się pracowników do aktywności fizycznej. Mamy wtedy podwójny efekt. Dotlenionych pracowników oraz wybiegane kilometry zamieniane przez firmę na złotówki w konkretnym celu. Nie chodzi tu o wybieganie lepszego krzesła w biurze, czy lepszej klawiatury. Chodzi o realną pomoc komuś, kto jej potrzebuje.      

  A osób potrzebujących pomocy nie brakuje również w powiecie suskim. Dlatego grupa miłośników biegania w powiecie suskim postanowiła „wybiegać kilometry” dla osób potrzebujących. W większości są to członkowie Stowarzyszenia Mocni Pomocni oraz ich znajomi. Charytatywne zbieranie kilometrów rozpoczęli w sierpniu.  Dzięki aplikacji Endomondo została utworzona charytatywna " rywalizacja", mająca na celu uzbieranie jak największych funduszy. Osoba, która zajmie pierwsze miejsce otrzyma puchar od sponsora, który również zapłaci za wszystkie wybiegane kilometry.

  W sierpniu grupa licząca dwadzieścia osób wybiegała w sumie 2080 km. Rekordzista przebiegł 324 km. Kwotę 200.80 zł za wybiegane kilometry na konto stowarzyszenia wpłaciła Firma Elmo. Pieniądze zostały przekazane na zakup protezy dla Gosi Sikory ze Stryszawy.

  We wrześniu grupa kontynuuje charytatywne bieganie. Do tej pory czternaście osób wybiegało 1,013 km. Podobnie jak w sierpniu sponsor za wybiegane kilometry (0.10 gr za 1 km) wpłaci pieniądze na konto stowarzyszenia, które z kolei trafią do osób potrzebujących z naszego powiatu.

  Jeżeli wśród naszych czytelników  są firmy lub osoby prywatne, które są chętne, aby przyłączyć się do charytatywnej akcji i zapłacić za wybiegane kilometry prosimy o kontakt ze stowarzyszeniem:  mocnipomocni@interia.pl / tel. 504-252-532 lub 883-775-993.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Kilometry pomocy.

  Szczegy...
 • object(stdClass)#390 (55) { ["id"]=> string(4) "7536" ["title"]=> string(53) "ZUS ostrzega przed fałszywymi doradcami emerytalnymi" ["alias"]=> string(52) "zus-ostrzega-przed-falszywymi-doradcami-emerytalnymi" ["catid"]=> string(2) "93" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(1523) "

   

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzymuje informacje, że do przyszłych emerytów zgłaszają się osoby, które odpłatnie oferują usługę doradcy  wraz z obliczeniem wysokości emerytury. W związku z tym, przestrzegamy przed korzystaniem z usług fałszywych doradców, których jedynym celem jest narażenie na straty finansowe przyszłych emerytów. Osoby takie nie dysponują ani odpowiednią wiedzą, ani precyzyjnymi narzędziami, które pozwalają im  dokonać takich obliczeń.

  Przypominamy kiedy pracownik ZUS i w jakich okolicznościach może złożyć  wizytę w domu klienta:

  • Podczas kontroli  wykorzystania zwolnień lekarskich – jeżeli nie jesteśmy chorzy, takiej kontroli nie możemy się spodziewać
  • Inspektorzy ZUS przeprowadzają  kontrolę płatników składek, jeśli siedziba firmy
    jest w tym samym miejscu co adres zamieszkania płatnika. Na kontrolę inspektorzy umawiają się wcześniej.

  Pracownicy ZUS nie składają też telefonicznych, ani osobistych  propozycji płatnego wypełnienia jakichkolwiek wniosków (np. o ponowne przeliczenie emerytury). Pomoc taka jest nieodpłatna w każdej placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na terenie całego kraju. 


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  ZUS ostrzega przed fałszywymi doradcami emerytalnymi

  Szczegy...
 • object(stdClass)#391 (55) { ["id"]=> string(4) "7531" ["title"]=> string(38) "ALPS. Orlikowa pigułka (17 września)" ["alias"]=> string(33) "alps-orlikowa-pigulka-17-wrzesnia" ["catid"]=> string(3) "139" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(12905) "

   

  I liga:

  Sportowe Świry Juszczyn – AKS Las 1:6

  Po słabym początku sezonu rewelacja rundy wiosennej wreszcie zwarła szyki i sięgnęła po cenne zwycięstwo. Zadanie miała tyleż łatwe, że beniaminek z Juszczyna hegemonem nie jest i w niedzielę pokusił się tylko o honorowe trafienie, którego autorem został Artur Bogacz. Tymczasem w zespole z powiatu żywieckiego z hat tricka cieszył się Tomasz Ponikiewski, ze zdobycia dwóch bramek Michał Bargiel, a raz piłkę w siatce umieścił Krzysztof Lenart.

  ZrobioneZdrewna.pl Juszczyn – Playboys Budzów 5:0 (walkower)

  Co tu pisać. Budzowianie wystawili juszczynian do wiatru. Pozostaje wierzyć, że był to pierwszy i ostatni raz kiedy Playboys nie pojawili się na placu gry. Kolejna taka wpadka będzie oznaczać wyrzucenie z ligi, a tego byśmy nie chcieli.

  Beton2 Sucha Beskidzka – Monter Kurów 0:9

  - Co powiedzieć po takim meczu. Zagraliśmy naprawdę fajne spotkanie. Większość okazji wykorzystaliśmy. Rywale jakby od początku nie mieli pomysłu na grę. Cieszy fakt, że spotkanie było czyste. Trochę się obawialiśmy, że po zmianie stron rywale będą grać ostro, gdyż nieraz tak bywa jak mecz się nie układa, ale nic takiego nie nastąpiło – mówi Tadeusz Copija, kapitan Montera. W jego ekipie godnym uznania wynikiem strzeleckim popisał się Paweł Gach, który cztery raz wpakował piłkę do siatki, dwa razy trafił Mariusz Spyrka, a po razie Sławomir Krupka, Mariusz Gach i Jacek Wajdzik. - Na początku spotkania toczyliśmy grę jak równy z równym. Później zaczęliśmy robić fatalne błędy podczas wyprowadzania piłki, co skutkowało zabójczymi kontrami. Z przodu też nie mieliśmy zbyt wiele klarownych sytuacji, a jeżeli już się jakaś zdarzyła to zabrakło wykończenia. Będziemy musieli szukać punktów w następnych meczach – mówi Mateusz Fronczak z suskiego Beton2.

  Lachy Lachowice  - Los Asfaltos Sucha Beskidzka 4:4

  Skazywani na pożarcie lachowiczanie rozegrali dobre zawody i osiągnęli wynik, który najbardziej zadowolił… Gambę Furiosę, Montera i ZrobioneZdrewna.pl, czyli najgroźniejszych rywali Los Asfaltos w walce o mistrzowską koronę. - Mecz bardzo wyrównany. Po szybko straconej bramce, już w pierwszej minucie, mogło się wydawać,  że to będzie egzekucja. Szybko jednak otrząsnęliśmy. Wyszliśmy na prowadzenie 2:1 a później 3:2. Nawet przegrywając 3:4 potrafiliśmy wyrównać. Nawet mogliśmy wygrać, na co nie pozwolił sędzia nie odgwizdując ewidentnego podania piłki w ręce bramkarza Asfaltosów i wyrzucając niesłusznie naszego zawodnika na ostatnie dwie minuty meczu. Ale remis został obroniony – komentuje Rafał Ząbek z Lachów. Dla beniaminka trafiali Mirosław Kachel (jego pięknej urody gol dał remis), Marcin Uflant, Andrzej Kąkol, a samobója zaliczył Michał Pilarczyk. Dla broniących tytułu suszan dwa razy trafił Rafał Pietrusa, a po razie Paweł Józefiak oraz Michał Pilarczyk. - Trzecia kolejka, drugi remis i to w takim samym wymiarze jak pierwszy czyli 4:4. Przeciwnikiem nie można chyba powiedzieć że beniaminek, bo drużyna która już kilkakrotnie gościła w 1 lidze czyli lachowickie Lachy. A że drużyna waleczna i grająca ofensywny futbol to udaje im się wyrwać jeden punkt w starciu z nami. Przed meczem wiedzieliśmy, że należy przykryć szczelnie Mirka Kachla bo to najgroźniejszy zawodnik przeciwników. Niestety dwa razy odpuściliśmy krycie i dwa razy zostaliśmy skarceni. Szczególnie ładna ostatnia bramka na 4:4 gdy przepchnął Marcina Pęczka i uderzył z powietrza po długim rogu. Z drugiej strony przeciwnicy mimo niewielu sytuacji zagrali bardzo skutecznie i należą im się brawa za ambitną walkę. Nasza gra i komunikacja w drużynie też wymaga poprawy i nie ma się co usprawiedliwiać jej przebudową czy plagą kontuzji. Świadomi doświadczeń ostatnich sezonów gdzie utrata punktów w jednym meczu mogła przesądzić o mistrzostwie postaramy się powalczyć o pełną pulę w każdym meczu. Jeśli się nie uda to nic się nie stanie i będzie dodatkowa mobilizacja – komentuje Krystian Krzeszowiak, który zauważa, że w niedzielę poza nim w Los Asfaltos zabrało między innymi Grzegorza Sitarza, Jana Kuczka, czy też Pawła Cieślewicza. – Z naszych nieobecnych można by złożyć solidną ekipę – zauważa.  

  Zawojski.pl Sucha Beskidzka - Gamba Furiosa Zembrzyce 3:6

  Wygrać wysoko mecz i narzekać. Niemożliwe? A jednak. Kapitan zembrzyczan pomimo zainkasowania przez jego zespół kompletu punktów twardo stąpa po ziemi. - Zagraliśmy bardzo słaby mecz. Stać nas na dużo więcej niż na to co pokazaliśmy. Mecz był ciężki i z "gry" nie wchodziło nic – komentuje Jakub Nosal. Cieszy go natomiast to skuteczne rozegranie piłki po stałych fragmentach gry. - Dwa pięknie wykonane rzuty wolne wykonane przez Piotra Bachorczyka dają nam prowadzenie. Gość ma fenomenalnie ułożona lewą stopę. Przed końcem pierwszej połowy przeciwnik strzela kontaktowa bramkę i robi się gorąco. W drugiej połowie gra wyglądała już dużo lepiej i spokojnie zdobywaliśmy przewagę nad przeciwnikiem – zauważa.  Nie owija jednak w bawełnę i dodaje - Ładnie wygląda na papierze lecz w rzeczywistości wcale tak pięknie nie było. Takie mecze też się trafiają, lecz trzeba umieć wyjść obronną ręką z takich sytuacji... Nam się udało. Zadowoleni jesteśmy z 3 punktów lecz gra daje wiele do życzenia – kończy. W jego zespole poza wspomnianym już Piotrem Bachorczykiem po dwie bramki zdobyli także Konrad Lenart i Lucjan Palcar. U pokonanych także o dwie bramki pokusił się Jakub Kaczmarczyk, ale pozostali zawodnicy nie byli już tak bramkostrzelni. Jednego gola dorzucił jeszcze Tomasz Smyrak i na tym koniec. - Kolejny mecz walki. Przeciwnicy może i nie byli od nas lepsi, ale na pewno skuteczniejsi. Straciliśmy dwa gole z rzutów wolnych. Tomasz Smyrak po ładnej akcji strzela i łapiemy kontakt. Potem znowu błędy w kryciu i Gamba znowu strzela dwa gole, ale i my odpowiadamy – wracają piłkarze Zawojski.pl do dokonać Jakuba Kaczmarczyka, który pierwszego gola zdobył po tym jak w bramce stał już tylko… obrońca, ale drugi był ładnej urody – po strzale zza pola karnego w same widły. – Gamba szybko odpowiedziała i było pozamiatane. Za tydzień nieobliczalne Lachy – starają się zapomnieć o porażce i myśleć już o kolejnym rywalu.  

  II liga:

  BVB Budzów – Stolarze Sucha Beskidzka 6:2

  Przed laty Halina Kunicka śpiewała, że jest w orkiestrach dętych jakaś siła. I jak tu po sobotnim meczu się z tym twierdzeniem nie zgodzić. BVB, którego kadra opiera się na muzykach budzowskiej orkiestry, rozegrało kapitalne zawody, obnażając słabości Stolarzy. Kolejny raz instynktem strzeleckim wykazał się Krystian Nowak i aż trzy razy wpisał się na listę strzelców. Dwukrotnie znalazło się na niej nazwisko Bartłomieja Maślanki, a raz Patryka Ryszawego. Stolarzy stać było na wyrzeźbienie dwóch bramek. Do siatki trafili Andrzej Szafraniec i Jerzy Czarny. – Postanowiliśmy pójść rywalom na rękę i na ich prośbę zagraliśmy w sobotę. Efekt był taki, że nie mieliśmy nawet jednego na zmianę, a rywale przyjechali w dziesięciu. Zagraliśmy na miarę naszych możliwości. Może porażka z przebiegu meczu zbyt wysoka, ale trudno. Gramy dalej. W końcu to jest piłka. Raz się zdobywa puchar ligi a parę sezonów później ciężko walczyć w II lidze – komentuje nie tylko to spotkanie, ale i ostatnie chude czasy Andrzej Szafraniec, napastnik Stolarzy.

  Błękitna Gwiazda Białka - RKS Huwdu Bieńkówka 1:3

  - Przed meczem wiedzieliśmy że Huwdu to bardzo wymagający rywal, mający szybkich i dobrych technicznie zawodników. Już przez sam fakt że w zeszłym sezonie otarli się o awans wystarczył, aby postawić ich w roli faworyta rozgrywek. W spotkaniu zabrakło nam pomysłu na grę w ataku, natomiast byliśmy skupieni na grze w defensywie. Niestety popełniliśmy trzy poważne błędy w obronie, po których Huwdu cieszyło się z bramek. Pomimo porażki jestem zadowolony z postawy swoich zawodników.  Mimo wszystko wynik 1:3 nie jest wysoką przegraną. Myślę że na następne mecze wyciągniemy wnioski z tego spotkania, a przeciwnikom życzę powodzenia w następnych spotkaniach – mówi Kamil Kozina, kapitan Błękitnej Gwiazdy, która zdobyła bramkę po strzale Marcina Rzeszótki. Rywale odpowiedzieli trafieniami Bartka Szczepanka, Daniela Pupczyka, a raz białczanie sami skierowali piłkę do bramki. – Naszych ostatnich przeciwników znamy lepiej niż inne zespoły z ligi, zagraliśmy przeciwko nim dużo sparingów, więc wiedzieliśmy, że ten mecz nie będzie łatwy. W pierwszej połowie nic nam nie wychodziło, nie mogliśmy zawiązać żadnej akcji, zmarnowaliśmy multum stuprocentowych - jak by się mogło wydawać – okazji. W drugiej połowie zaczęliśmy więcej grać piłką i to przyniosło efekty. Dodatkowo pressing, narzucony przez nas, zmusił rywali do graniu długich piłek, które przejmowaliśmy. Ostatecznie skończyło się 3:1, ale gdyby nie nieskuteczność to bramek padłoby o wiele więcej. Już w ciągu pierwszych pięciu sekund meczu oddaliśmy dwa strzały. Ostatecznie jesteśmy zadowoleni z 3 punktów, a przeciwnikom życzmy powodzenia – komentuje Damian Putyra z RKS Huwdu.

  FC Fikoł Skawica - Granda Kojszówka 6:2

  Bez zagłębiania się w szczegóły można byłoby mówić o niespodziance, a nawet sensacji. Gdy jednak weźmie się pod uwagę, że kojszowianie wystąpili bez kluczowego dla nich Jakuba Stanka to wynik przestaje dziwić. Przy okazji widać jednak ogromne znaczenie na postawę Grandy ma ten zawodnik. Bez niego stać ją było tylko na dwie bramki, którymi podzielili się Dawid Nocoń i Grzegorz Frydel. Tymczasem skazywany nie tylko na porażkę w tym spotkaniu, ale wręcz na okupowanie dolnych rejonów tabeli Fikoł imponował. Ze zdobycia dwóch bramek cieszyli się tak Dariusz Giertuga, jak i Tomasz Pacyga, a po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Adam Gasek i Mateusz Matyja. - No co ja mogę powiedzieć. W końcu udało mi się zebrać chłopaków do grania. Jeśli będzie ten skład na meczach co dziś (w niedzielę – przyp. autor) to nie będziemy takimi chłopcami do bicia, a będziemy mogli częściej sprawiać jakieś niespodzianki i łapać kolejne punkty – nie kryje zadowolenia Mateusz Matyja, kapitan Fikoła.

  Rafkop Grzechynia – Mucharz Team 4:5

  - Mecz był ciężki. Mieliśmy dużo sytuacji, których nie wykorzystaliśmy, ale w końcu to my wygraliśmy i jedziemy dalej – mówi Dominik Gajda z Mucharz Team o dość nieoczekiwanej wygranej z grzechynianami. W jego zespole trafiali Arkadiusz Zębaty (2), Piotr Żurek, Jan Łach i Tomasz Siwek. Rafkop samodzielnie pokusił się o… trzy bramki - Krzysztof Kozina, Andrzej Malczewski, Rafał Zielonka, a jedną rywale im podarowali.

  Viper Żarnówka – No Goal Budzów 4:1

  Zgodnie z przewidywaniami typowany na kandydata do awansu Viper nie miał kłopotów z budzowianami. No Goal co prawda nie zagrał na miarę swojej nazwy i pokusił się o jedną bramkę (autorstwa Stanisława Łopaty), ale żarnowianie byli zdecydowanie bardziej bramkostrzelni. Piłka dwukrotnie zatrzepotała w siatce po strzałach Filipa Szpaka, a po razie po uderzeniach Jakuba Szpaka i Damiana Migasa.  


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  ALPS. Orlikowa pigułka (17 września)

  Szczegy...
 • object(stdClass)#451 (55) { ["id"]=> string(4) "7528" ["title"]=> string(78) "Przedsiębiorco masz dług w ZUS - zgłoś się do doradcy ds. ulg i umorzeń" ["alias"]=> string(68) "przedsiebiorco-masz-dlug-w-zus-zglos-sie-do-doradcy-ds-ulg-i-umorzen" ["catid"]=> string(2) "94" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(1856) "

   

  Opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne w terminie i w pełnej kwocie jest warunkiem podlegania dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu. Ma to wpływ na korzystanie ze świadczeń krótkoterminowych m.in. wypłatę zasiłku chorobowego.

  Aby korzystać  ze świadczeń krótkoterminowych w przyszłym roku należy jak najszybciej uregulować zadłużenie  oraz terminowo regulować bieżące składki. Jeśli jednak jednorazowa spłata zadłużenia przekracza możliwości płatników Zakład Ubezpieczeń Społecznych proponuje dogodną  formę spłaty. W tym celu najlepiej skontaktować się z doradcą ds. ulg i umorzeń.  Doradca przedstawi najdogodniejsze formy spłaty długu i  dostosuje je do indywidualnej sytuacji płatnika. Pomoże w przygotowaniu i wypełnieniu dokumentów niezbędnych do rozpatrzenia wniosku np. o rozłożenie zadłużenia na raty.

  Struktura  numeru rachunku składkowego obowiązującego od 1 stycznia 2018 r.

   [space height="HEIGHT"]

  Podpisanie umowy o rozłożenie zadłużenia na raty do końca grudnia 2017 r. oraz regulowanie należności gwarantuje, że wpłaty przekazywane po 1 stycznia 2018 r. będą rozliczane na składki bieżące i na raty, co umożliwi ciągłość podlegania ubezpieczeniu chorobowemu dobrowolnemu. Jeżeli do końca grudnia 2017 r. płatnik nie otrzyma z ZUS informacji o numerze rachunku składkowego, należy skontaktować się z najbliższa placówką ZUS  bądź z Centrum Obsługi telefonicznej pod numerem tel. 22 560 16 00


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Przedsiębiorco masz dług w ZUS - zgłoś się do doradcy ds. ulg i umorzeń

  Szczegy...

wyniki - i liga

17-09-2017 13:00
Zawojski.pl 3 : 6 Gamba Furiosa
17-09-2017 12:00
Lachy 4 : 4 Los Asfaltos
17-09-2017 11:00
Beton 2 0 : 9 Monter
17-09-2017 10:00
ZrobioneZdrewna.pl 5 : 0 Playboys
17-09-2017 09:00
Sportowe świry 1 : 6 AKS

Tabela - I Liga

Team
Played Points
1 Gamba Furiosa 3 9
2 ZrobioneZdrewna.pl 3 9
3 Monter 3 7
4 Los Asfaltos 3 5
5 AKS 3 4
6 Zawojski.pl 3 3
7 Lachy 3 2
8 Beton 2 3 2
9 Playboys 3 0
10 Sportowe świry 3 0

zapowiedŹ - i liga

24-09-2017 09:00
ZrobioneZdrewna.pl - Los Asfaltos
24-09-2017 10:00
AKS - Playboys
24-09-2017 11:00
Sportowe świry - Monter
24-09-2017 12:00
Gamba Furiosa - Beton 2
24-09-2017 13:00
Lachy - Zawojski.pl

wyniki -ii liga

17-09-2017 14:00
VIPER 4 : 1 No Goal
17-09-2017 13:00
RAFkOP 4 : 5 Mucharz Team
17-09-2017 12:00
FC Fikoł 6 : 2 Granda
17-09-2017 11:00
Błekitna Gwiazda 1 : 3 RKS Huwdu

Tabela - Ii Liga

Team
Played Points
1 RKS Huwdu 3 9
2 VIPER 3 7
3 Błekitna Gwiazda 3 6
4 Mucharz Team 3 4
5 Granda 3 4
6 RAFkOP 3 3
7 Relax 2 3
8 FC Fikoł 3 3
9 BVB 3 3
10 Stolarze 2 1
11 No Goal 2 0

zapowiedŹ - ii liga

24-09-2017 10:00
BVB - FC Fikoł
24-09-2017 11:00
RAFkOP - RKS Huwdu
24-09-2017 12:00
Stolarze - Mucharz Team
24-09-2017 13:00
VIPER - Granda

Gazetki Promocyjne

HomeSportPozostałeTomasz Wala Top of Page