PODSUMOWANIE TURNIEJU POMPEK w Siłowni trenuj.tv

2 Grudnia w Białce na Siłowni Trenuj.tv Gym odbyła się 3 Edycja Pompek

wtorek, 05 grudzień 2017 15:19

Dziewczyny pokazały, jak się gra w koszykówkę!

Napisane przez

Cztery spotkania zostały rozegrane w ramach finałowego turnieju w koszykówkę dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Każde miało swoje dramaturgię i każde  zapadło w pamięci. Najbardziej to prestiżowe, o mistrzostwo powiatu pomiędzy SP1 Zawoja i SP1 Sucha Beskidzka.

W 2018 roku aż trzech zawodników z naszego powiatu będzie jeździć w barwach polskiej grupy zawodowej TC Chrobry SCOTT Głogów. Już w poprzednim roku występował tam Jakub Jąkała. Teraz jego klubowymi kolegami będą: Krystian Wójs i Szymon Drobny. Wójs przechodzi z KKS Sokół Kęty, a Drobny z Krakusa Swoszowice. Cała trójka przygodę z kolarstwem zaczynała w Zawojaku Zawojak.

niedziela, 26 listopad 2017 13:03

Jubileuszowe pływanie pod okiem Świętego Mikołaja

Dopisała frekwencja, humory i Święty Mikołaj również. W sobotę 26. listopada kryta pływalnia w Suchej Beskidzkiej była areną X Zawodów Pływackich Rodzinnych Mikołajkowych organizowanych przez klub UKS Jasień Sucha Beskidzka. Również 10 lat temu powstał klub UKS Jasień Sucha Beskidzka.

wtorek, 21 listopad 2017 19:55

Wodne Mikołajki z UKS Jasień!

To będzie już dziesiąta edycja Rodzinnych Zawodów Mikołajkowych organizowana przez klub UKS Jasień Sucha Beskidzka. Kiedy i gdzie? W najbliższą sobotę w suskiej krytej pływalni. Udział w zawodach jest bezpłatny.

poniedziałek, 13 listopad 2017 23:24

Zembrzyce. Charytatywne 11 km na 11 listopada.

Napisał

Już po raz trzeci w Zembrzycach odbył się Charytatywny Bieg Niepodległości w Zembrzycach. W tym roku dochód z wpisowego 9200 - zasili konto Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera. Impreza została zorganizowana przy współpracy Stowarzyszenia Mocni Pomocni, a także  Urzędu Gminy ZembrzyceGminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w ZembrzycachStarostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

sobota, 28 październik 2017 20:33

12 medali pływaków z suskiego Jasienia!

Rok temu było ich troje, w tym roku aż szesnaścioro! Właśnie w takiej liczbie, tej drugiej oczywiście, ruszyli młodzi pływacy z klubu UKS Jasień Sucha Beskidzka do Bielska-Białej na VI Zawody pływackie o Ciupagę Ondraszka. Co prawda pamiątkowa Ciupaga Ondraszka była przeznaczona tylko dla pierwszych trzech zespołów sztafetowych, ale za zajęcia miejsc w poszczególnych kategoriach przyznawane były medale oraz dyplomy. Tych przedstawiciele suskiego Jasienia przywieźli tyle, że hej.

W niedzielę 15 października br. odbył się 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Na starcie stanęło 9 tysięcy osób. Biegacze pokonali dystans 21 km i 97,5 m. Na mecie zameldowała się rekordowa liczba 8 331 biegaczy. Ale kto w niedzielę nie czuł się na siłach, by ukończyć półmaraton, mógł wyruszyć w trasę „Piątki dla Kościuszki", 5-kilometrowego biegu z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. W tym biegu wzięło udział niemal 1000 osób. Podobnie jak w poprzedniej edycji imprezy, jako pierwszy na mecie 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego TAURON Arenie Kraków zameldował się Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo. Kenijczyk  uzyskał czas 1:03:41. Na najwyższym stopniu podium wśród pań  stanęła Melet Kejeta z Etopii, która dystans 21,097 km pokonała w czasie 1:12:04. Najszybszym Polakiem półmaratonu był Tomasz Grycko, który  na mecie zameldował się z czasem 1:04:27. Najlepszą Polką była Michalina Mendecka, która jako piąta kobieta pojawiła się na mecie. Polka finiszowała z czasem 1:20:09.

środa, 25 październik 2017 21:18

Bo w życiu trzeba mieć pasję… - Andrzej Stanek.

Ma 80  lat, a wigoru może mu pozazdrościć niejeden nastolatek. Pan Andrzej Stanek – bo o nim mowa, młodzieńcze lata ma już od dawno za sobą, a mimo to biega, angażuje się w sprawy społeczne, a swój wolny czas aktywnie spędza na działce.