środa, 11 kwiecień 2018 19:53

Nowi trenerzy zapunktowali. Halniak Maków Podhalański wygrał na własnym boisku z Zagórzanką Zagórze 3:2. Naroże Juszczyn wywozi punkt z Paszkówki. Nie udało się sprawić niespodzianki drużynie Tempo Białka, która mierzyła się na wyjeździe z absolutnym liderem tabeli LKS Jawiszowice. Do przerwy prowadzili gospodarze, lecz w drugiej połowie do wyrównania doprowadził Bartłomiej Pająk. Gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w końcówce - w 80. minucie podwyższyli na 2:1, a w doliczonym czasie gry ustanowili wynik 3:1 skutecznie egzekwując rzut karny. Pachniało sensacją do przerwy w spotkaniu Żurawia Krzeszów z KS Bystra. Goście prowadzili 1:0 po... samobójczym trafieniu jednego z defensorów Żurawia. W drugiej połowie dwa wznowienia gry z autu Józefa Łuczaka na gole zamienił Łukasz Sitarz.

V-LIGA:

Halniak Maków Podhalański - Zagórzanka Zagórze 3:2 (2:1)

Gole dla Halniaka: Sz. Bobek, Gałuszka, Gruca.

Gole dla Zagórzanki: Biesek, Jasieczko.

Skład Halniaka: Kobiałka - Furman, Gruca, Bagnicki, Raczek, Zajda, Gruszeczka (61' Bachorczyk), Gałuszka, Łukawski (75' Malina), Kowalczyk, Sz. Bobek (89' J. Bobek).

Dąb Paszkówka - Naroże Juszczyn 0:0

Skład Naroża: Fidelus - Murzyn, Kaczmarczyk, Gąstała, Krystian Kwaśniewski, R. Drobny, Pietrzak, Ferek, P. Kardaś (60' Trybała), Kamil Kwaśniewski (80' M.Kardaś), M. Drobny.

Zagrali otwarcie

Nie udało się drużynie Tempo Białka jako pierwszemu zespołowi w tym sezonie urwać chociaż punkt liderowi z Jawiszowic, ale na pewno podopieczni Krzysztofa Wądrzyka pozostawili po sobie dobre wrażenie. Za nie niestety punktów nie przyznają.

Od początku sezonu taktyka Jawiszowic nie jest żadną tajemnicą - wznowienie gry przez bramkarza Krzysztofa Smoka i daleka piłka w kierunku najczęściej lidera drugiej linii Adriana Korczyka. Proste? Pewnie, że proste a przy tym od pierwszej kolejki skuteczne.

Tempo nie chciało tak grać. Rozgrywanie piłki, przerzuty na skrzydła - coś, co dawno nie widziano na stadionie w Jawiszowicach, czyli otwarta gra z gospodarzami. Mogło to przynieść efekt już w 10. minucie - centra Łukasza Rupy i Bartłomiej Pająk trafia w poprzeczkę. Smoka jeszcze w tej części gry mogli pokonać Mateusz Balcer, Adam Frączek oraz Michał Puzik. Swoje okazje miały też Jawiszowice, a jedna z nich zakończyła się trafieniem Bartłomieja Grabczyńskiego. Rosły obrońca gospodarzy (w sumie kto w tej drużynie rosły nie jest?) najprzytomniej zachował się w polu karnym białczan i strzałem wślizgiem pokonał Marcina Kopra.

Kiedy w 70. minucie fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Pająk i Białka doprowadziła do wyrównania wydawało się, że takim rezultatem zakończy się to spotkanie. Tymczasem nadeszła 80. minuta. Rzut wolny wykonywali zawodnicy Tempo, lecz zamiast zagrożenia pod bramką Jawiszowic, wyszła kontra wyprowadzona przez gospodarzy zakończona trafieniem Michała Pyrlika. Zawodnicy gości reklamowali pozycję spaloną zawodnika z Jawiszowic, ale na reklamacjach się skończyło. W doliczonym czasie gry Jawiszowice wykorzystały jeszcze rzut karny, który również taki oczywisty nie był.

- Wynik jest za wysoki. To był wyrównany mecz, co potwierdzili i gospodarze. Mimo że nie grozi nam awans, to powrót po meczu przegranym w takich okolicznościach nie należał do najłatwiejszych - powiedział wiceprezes Tempo Białka, Mariusz Sałaciak.

LKS Jawiszowice - Tempo Białka 3:1 (1:0)

Gole dla Jawiszowic: Grabczyński, Pyrlik, Herman.

Gol dla Tempo: Pająk.

Skład Tempo: Koper - Jędrzejczyk, Bryła, Mentel, Frączek, Puzik, Buksa (80' Bisaga), Rupa, Wróblewski, M. Balcer, Pająk.

Liczy się wynik, nie ilość goli

- Lepiej wygrać dziewięć razy po 1:0 niż raz 9:1 - mówił po wygranym spotkaniu z Gromem Grzechynia trener Żurawia Krzeszów, Jacek Kudzia. Trzy dni po efektownej wygranej z zespołem z Grzechyni jego podopieczni rozgrywali zaległe spotkanie jeszcze z 11. kolejki z KS Bystra.

Do przerwy mała konsternacja na boisku w Krzeszowie, bo to Bystra prowadziła 1:0. Bramkę zdobył... jeden z zawodników Żurawia, który w zamieszaniu podbramkowym niefortunnie wbił piłkę do własnej bramki. - Nie obawiałem się, że możemy przegrać tak wysoko jak Grom w Krzeszowie. Przyjechaliśmy do Krzeszowa nastawieni na grę z kontry - mówi tymczasem trener Bystrej, Marek Hodana.

Była to trzydziesta minuta gry. Wcześniej idealną okazję do otwarcia wyniku miał Jarosław Bielarz, który po podaniu od Krzysztofa Ćwiertni zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki i skiksował.

- Z kilku powodów nie udało się nam dzisiaj efektownie wygrać. Po pierwsze Bystra jest lepszą drużyną niż Grom, bardziej poukładaną. Po drugie gol dla gości to był gol samobójczy. Po trzecie byliśmy na bakier ze skutecznością, chociaż gra była płynniejsza niż trzy dni temu. Po czwarte nie mogłem ustawić optymalnego składu - Michał Zawora się rozchorował, po pierwszej połowie do pracy musiał jechać Jarek Bielarz, z koli po pracy przyjechał na mecz Józef Łuczak i zmienił właśnie Jarka - dodaje Kudzia.

Jak się okazuje, Łuczak zanotował dwie asysty przy premierowych bramkach dla Żurawia sprowadzonego w przerwie zimowej z Tarnawianki Tarnay Łukasza Sitarza. Oba były niemal bliźniacze - Łuczak wznawia grę z autu, Sitarz strzałem głową pokonuje Dariusza Pustułę. Sitarz mógł w tym spotkaniu pokusić się o hattricka, lecz jego strzał z pięciu metrów efektownie obronił Pustuła.

Bystra w tej części gry dwukrotnie zagroziła bramce Żurawia - raz niecelnie strzelał Kacper Kaczmarczyk, w kolejnej akcji Michał Wójtowicz pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki i sędzia nie uznał gola.

Czasu na rozmyślanie o tym spotkaniu obie drużyny praktycznie mieć nie będą. Żuraw w sobotę o szalenie nietypowej porze, bo o 9:30 zagra z Olimpią Zebrzydowice. - Grzesiek Kawończyk bierze ślub o 14 i trudno byłoby nam grać w niedzielę - wyjaśnia Kudzia. Bystra z kolei na własnym stadionie zmierzy się w sobotę z Żarkiem Stronie.

Żuraw Krzeszów - KS Bystra 2:1 (0:1)

Gole dla Żurawia: Sitarz (dwa).

Gol dla Bystrej: samobójczy.

Żuraw: Pająk - Wajdzik, R. Pilarczyk, M. Talaga, M. Targosz, Sumera, Klimowski (90' Sz. Pilarczyk), Ćwiertnia, G. Talaga, Bielarz (46' Łuczak), Sitarz (75' B. Targosz).

Bystra: Pustuła - Hyciek, Urbański , Migas, Mikołajczyk, Błachut (55' Gałka), Sroka, Szewczyk, Kaczmarczyk (72' Drozd), Różycki, Basiura (62' Wójtowicz).

Red Bull Team - Mucharz Team

HomeSportPiłka nożnaPiłkarska środa: Trzy gole, trzy punkty Halniaka, Żuraw o jedną bramkę lepszy od Bystrej Top of Page