Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 09 marzec 2018 09:01

Krakus Nowa Huta zdominował turniej Watra Cup 2018 / Najlepsza z naszych drużyn to BCS Zawoja

Takiej sytuacji jeszcze w historii turnieju Watra Cup. W spotkaniu o pierwsze miejsce zagrał Krakus Nowa Huta z Krakusem Nowa Huta. Najlepsza drużyna z naszego powiatu, BCS Zawoja zajęła czwarte miejsce przegrywając finał pocieszenia z Orawą Jabłonka 0:2.

Organizatorem turnieju było Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi, a wspierały ją m.in. Gmina Zawoja, suskiego starostwo oraz SP nr 1 w Zawoi. 

Dużą reprezentacją klubów z naszego powiatu mieliśmy podczas tegorocznej edycji Watra Cup. W grupie A wystąpiły zespoły: Jordan Jordanów, Huragan Skawica, BCS Zawoja, Lachy Lachowice oraz Krakus II Nowa Huta i Orawa Jabłonka. W drugiej grupie rywalizowali: Babia Góra Sucha Beskidzka, Halniak Maków Podhalański, Strzelec Budzów, Naroże Juszczyn i Krakus I Nowa Huta, Wiatr Ludźmierz. - To możliwość dla naszych klubów zmierzenia się z zespołami, które grają w innej okolicy i prezentują inny styl gry - wyjaśnia Łukasz Stopka, prezes BCS Zawoja.

Rywalizacja w grupach odbyła się w sobotę. Następnego dnia rozgrywano spotkania, na podstawie których od godz. 12:20 przeprowadzano mecze "o miejsca".

W pierwszym z nich Halniak Maków Podhalański zagrał z Jordanem Jordanów. Było to starcie techniki (Jordan) z fizycznością (Halniak). Więcej sytuacji stworzył Halniak m.in. sytuacji sam na sam z bramkarzem Jordana nie wykorzystał Nikodem Łasak. W sumie to bramkarze Jordana (trener Marek  Hodana często ich zmieniał w trakcie gry wystąpili w tym meczu w roli głównej. Jordan starał się konstruować akcje "od nogi i nogi" i jedna z nich, w 10 minucie, mogła zakończyć się golem. - W ten sposób uczymy grać naszych zawodników. W tym turnieju zajęliśmy 12 miejsce, ale trzeba przyznać, że wystawiliśmy chyba najmłodszą kadrę. Fizyczność wzięła górę, technika i styl gry na pewno były po naszej stronie - powiedział Marek Hodana. O losie tej rywalizacji zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali makowianie (piłkarze z Jordanowa dwukrotnie trafiali w słupek).

Kolejny mecz o miejsce, to kolejne derbowe spotkanie powiatu suskiego. Lachy Lachowice szybko objęły prowadzenie w meczu z Huraganem Skawica za sprawą trafienia Michała Gołucha. Bliski podwyższenia prowadzenia Lachów był Sebastian Kachel, lecz trafił tylko w słupek. Sytuacja ta mogła się zemścić - w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Lachowic znalazł się Grzegorz Marciniak, lecz wynik nie uległ zmianie. Lachy w ostatniej minucie dobiły rywala - najpierw błąd w obronie Huraganu wykorzystał Michał Lasik, a dosłownie na sekundy przed końcowym gwizdkiem ładnie opanował piłkę Sebastian Kachel i strzelił nie do obrony.

6 goli oglądali widzowie kolejnego derbowego spotkania - Naroża Juszczyn z Babią Góra Sucha Beskidzka. Prowadzenie objęło w nim Naroża za sprawą ładnego uderzenia Szymona Sali. Odpowiedź Babiej Góry była piorunująca - dwa gole zza pola karnego Dominika Pyki i Kamila Krzeszowiaka wyprowadziły suszan na prowadzenie. Nie trwało do jednak długo - do wyrównania doprowadził Igor Kwaśniewski. Napór Naroża trwał w najlepsze - w poprzeczkę bramki Babiej Góry przymierzył Sebastian Kuszyk. W końcowych fragmentach gry podopieczni Marcina Ferka, za sprawą trafień Igora Kwaśniewskiego i Szymona Sali, przypieczętowali zasłużoną wygraną juszczynian.

Mecz o miejsce piąte pomiędzy Strzelcem Budzów i Orawą Jabłonką rozpoczął się od katastrofalnego błędu w szeregach Strzelca i trafieniu Rafała Kowalczyka. Osiem minut później na 2:0 podwyższył Kamil Bosak. Strzelca stać było tylko na honorowe trafienie, które było udziałem Józefa Gielaty.

Najwyżej z naszego powiatu dotarła drużyna BCS Zawoja. Rok temu przegrała w finale z zespołem z Zakopanego, a w tegorocznej edycji zagrała w finale pocieszenia, czyli o miejsce 3. Mecz z Wiatrem Ludźmierz miał dziwny przebieg. BCS atakował, stwarzał okazje, a dwie kontry zawodników Wiatru zakończyły się dwoma trafieniami i po balu.

Spotkanie o pierwsze miejsce to wewnętrzna sprawa Krakusa Nowa Huta. Drużyna ta wystawiła dwie, bardzo silne drużyny i zasłużenie zagrała w finale. Sam mecz o pierwsze miejsce zakończył się remisem 3:3 i potrzebny był konkurs rzutów karnych. 

Podczas zakończenia zawodów nagrody dla zespołów wręczyli: wójt gminy Zawoja, Marcin Pająk oraz wicestarosta suski Zbigniew Hutniczak. 

Indywidualne nagrody odebrało trzech zawodników. Najlepszym strzelcem został Marcin Miechówka (Krakus Nowa Huta), najlepszym bramkarzem wybrano Kacpra Siutę (Orawa Jabłonka), a najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Bartosza Zawojskiego (BCS Zawoja).

V EDYCJA TURNIEJU WATRA CUP - 03-04.03.2018 - ZAWOJA

Grupa A:

Jordan Jordanów - Huragan Skawica 3:5
BCS Zawoja - Lachy Lachowice 4:1
Krakus II Nowa Huta - LKS Jabłonka 5:0
Huragan Skawica - Lachy Lachowice 1:2
Jordan Jordanów - Krakus II Nowa Huta 0:7
BCS Zawoja - Krakus II Nowa Huta 1:3
Jordan Jordanów - LKS Jabłonka 1:4
Lachy Lachowice - Krakus II Nowa Huta 0:8
BCS Zawoja - Huragan Skawica 6:1
Lachy Lachowice - LKS Jabłonka 1:6
Krakus II Nowa Huta - Huragan Skawica 7:0
Jordan Jordanów - BCS Zawoja 0:9

Grupa B:
Babia Góra Sucha Beskidzka - Halniak Maków Podhalański 2:1
Krakus Nowa Huta - Wiatr Ludźmierz 3:0
Babia Góra Sucha Beskidzka - Strzelec Budzów 0:1
Naroże Juszczyn - Krakus Nowa Huta 1:5
Strzelec Budzów - Halniak Maków Podhalański 2:1
Naroże Juszczyn - Wiatr Ludźmierz 1:2
Krakus Nowa Huta - Halniak Maków Podhalański 10:0
Strzelec Budzów - Naroże Juszczyn 4:1
Babia Góra Sucha Beskidzka - Wiatr Ludźmierz 3:0
Krakus Nowa Huta - Strzelec Budzów
Halniak Maków Podhalański - Naroże Juszczyn 4:0
Babia Góra Sucha Beskidzka - Krakus Nowa Huta 0:6
Halniak Maków - Wiatr Ludźmierz 2:5
Babia Góra Sucha Beskidzka - Naroże Juszczyn 1:4
Wiatr Ludźmierz - Strzelec Budzów 2:0

 

Półfinały o miejsca 1-6:

Grupa C:
Krakus II Nowa Huta Wiatr Ludźmierz 1:0
Wiatr Ludźmierz - LKS Jabłonka 2:1
Krakus II Nowa Huta - LKS Jabłonka 2:2

 

Grupa D:
Krakus Nowa Huta - BCS Zawoja 2:0
BCS Zawoja - Strzelec Budzów 5:2
Krakus Nowa Huta - Strzelec Budzów 5:1

 

Półfinały o miejsca 7-12:

Grupa E:
Lachy Lachowice - Naroże Juszczyn 1:2
Jordan Jordanów - Naroże Juszczyn 0:3
Lachy Lachowice - Jordan Jordanów 2:1

 

Grupa F:
Halniak Maków Podhalański - Huragan Skawica 1:1
Babia Góra Sucha Beskidzka - Huragan Skawica 2:2
Halniak Maków - Babia Góra Sucha Beskidzka2:4

 

mecz o XI miejsce: 

Halniak Maków - Jordan Jordanów 0:0 (k. 4:3)

mecz o IX miejsce: 

Lachy Lachowice - Huragan Skawica 3:0

mecz o VII miejsce: 

Naroże Juszczyn - Babia Góra Sucha 4:2

mecz o V miejsce: 

Strzelec Budzów - LKS Jabłonka 1:2

mecz o III miejsce: 

Wiatr Ludźmierz - BCS Zawoja 2:0

mecz o I miejsce: 

Krakus II Nowa Huta - Krakus Nowa Huta 3:3 (k. 3:2)

 

TOP Strzelcy- futsal

20Marcin BanaśOldboys
19Bartłomiej ŁękawaOldboys
16Marcin RzeszótkoBłekitna Gwiazda
16Krystian GłucRAFkOP
14Łukasz KaczmarczykZrobioneZdrewna.pl
14Łukasz SarnaZrobioneZdrewna.pl
13Konrad LenartGamba Furiosa
12Wojciech BachulBłekitna Gwiazda
12Robert SumeraAbrakadabra
12Mateusz MatyjaBLOK Ekipa
11Paweł GachMonter
10Janusz RakOldboys
9Piotr BachorczykGamba Furiosa
9Dawid DyrczBLOK Ekipa
8Lucjan PalcarGamba Furiosa
8Krzysztof KozinaRAFkOP
8Kamil BiałończykBLOK Ekipa
8Mariusz CzarnyBłekitna Gwiazda
6Maciej PykaAbrakadabra
6Mateusz BalaBłekitna Gwiazda
6Szymon CelakAbrakadabra
6Karol GłucOldboys
6Andrzej KnapczykMonter
5Damian BarcikZrobioneZdrewna.pl
5Tomasz KaczmarczykBLOK Ekipa
5Tomasz SmyrakGamba Furiosa
5Michał BargielMonter
5Łukasz FolęgaMonter
5Robert BachulBLOK Ekipa
5Grzegorz FrydelGranda
4Kamil TakuśkiRAFkOP
4Piotr TargoszBłekitna Gwiazda
4Michał DrwalGamba Furiosa
4Mikołaj CelakAbrakadabra
4RAFAŁ ZIELONKARAFkOP
4Wojciech ŚwierkoszGamba Furiosa
4Mariusz SpyrkaMonter
4. BuryZrobioneZdrewna.pl
4Szwed ArkadiuszAbrakadabra
3Sławomir KrupkaMonter
3Karol DudziakGranda
3Mateusz MołekGranda
3Marcin MasłoZrobioneZdrewna.pl
3Artur StolarczykGranda
2Robert SowaGranda
2Mateusz MazurBLOK Ekipa
2Andrzej SzafraniecOldboys
2Tomasz WalaOldboys
2Szymon TlałkaMonter
2Arkadiusz ZembatyMucharz Team
2Szymon WojtyczkoBLOK Ekipa
2Dominik GajdaMucharz Team
1Janusz CzarnyBLOK Ekipa
1Daniel PupczykGranda
1Piotr WITEKRAFkOP
1Artur LubaśGamba Furiosa
1Jerzy CzarnyOldboys
1Tomasz MalikBłekitna Gwiazda
1Paweł CzarnyBłekitna Gwiazda
1Bednarz RafałGranda
1Tadeusz CopijaMonter
1Piotr HuberMucharz Team
1Talaga ArkadiuszAbrakadabra
1Robert WolskiOldboys
1Kuba StanekGranda

wyniki -Futsal

03-02-2018 18:00
Oldboys 7 : 2 Gamba Furiosa
03-02-2018 17:00
Błekitna Gwiazda 11 : 3 Granda
03-02-2018 16:00
RAFkOP 2 : 6 Mucharz Team
03-02-2018 15:00
Abrakadabra 1 : 6 Monter
03-02-2018 14:00
ZrobioneZdrewna.pl 2 : 3 BLOK Ekipa

Tabela - Futsal

Team
Played Points
1 Oldboys 9 24
2 BLOK Ekipa 9 24
3 Monter 9 19
4 Błekitna Gwiazda 9 18
5 Gamba Furiosa 9 16
6 ZrobioneZdrewna.pl 9 15
7 Abrakadabra 9 6
8 Granda 9 6
9 Mucharz Team 9 3
10 RAFkOP 9 3

zapowiedŹ -Futsal

Gazetki Promocyjne

HomeSportPiłka nożnaKrakus Nowa Huta zdominował turniej Watra Cup 2018 / Najlepsza z naszych drużyn to BCS Zawoja Top of Page