Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 09 marzec 2018 09:01

Krakus Nowa Huta zdominował turniej Watra Cup 2018 / Najlepsza z naszych drużyn to BCS Zawoja

Takiej sytuacji jeszcze w historii turnieju Watra Cup. W spotkaniu o pierwsze miejsce zagrał Krakus Nowa Huta z Krakusem Nowa Huta. Najlepsza drużyna z naszego powiatu, BCS Zawoja zajęła czwarte miejsce przegrywając finał pocieszenia z Orawą Jabłonka 0:2.

Organizatorem turnieju było Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi, a wspierały ją m.in. Gmina Zawoja, suskiego starostwo oraz SP nr 1 w Zawoi. 

Dużą reprezentacją klubów z naszego powiatu mieliśmy podczas tegorocznej edycji Watra Cup. W grupie A wystąpiły zespoły: Jordan Jordanów, Huragan Skawica, BCS Zawoja, Lachy Lachowice oraz Krakus II Nowa Huta i Orawa Jabłonka. W drugiej grupie rywalizowali: Babia Góra Sucha Beskidzka, Halniak Maków Podhalański, Strzelec Budzów, Naroże Juszczyn i Krakus I Nowa Huta, Wiatr Ludźmierz. - To możliwość dla naszych klubów zmierzenia się z zespołami, które grają w innej okolicy i prezentują inny styl gry - wyjaśnia Łukasz Stopka, prezes BCS Zawoja.

Rywalizacja w grupach odbyła się w sobotę. Następnego dnia rozgrywano spotkania, na podstawie których od godz. 12:20 przeprowadzano mecze "o miejsca".

W pierwszym z nich Halniak Maków Podhalański zagrał z Jordanem Jordanów. Było to starcie techniki (Jordan) z fizycznością (Halniak). Więcej sytuacji stworzył Halniak m.in. sytuacji sam na sam z bramkarzem Jordana nie wykorzystał Nikodem Łasak. W sumie to bramkarze Jordana (trener Marek  Hodana często ich zmieniał w trakcie gry wystąpili w tym meczu w roli głównej. Jordan starał się konstruować akcje "od nogi i nogi" i jedna z nich, w 10 minucie, mogła zakończyć się golem. - W ten sposób uczymy grać naszych zawodników. W tym turnieju zajęliśmy 12 miejsce, ale trzeba przyznać, że wystawiliśmy chyba najmłodszą kadrę. Fizyczność wzięła górę, technika i styl gry na pewno były po naszej stronie - powiedział Marek Hodana. O losie tej rywalizacji zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali makowianie (piłkarze z Jordanowa dwukrotnie trafiali w słupek).

Kolejny mecz o miejsce, to kolejne derbowe spotkanie powiatu suskiego. Lachy Lachowice szybko objęły prowadzenie w meczu z Huraganem Skawica za sprawą trafienia Michała Gołucha. Bliski podwyższenia prowadzenia Lachów był Sebastian Kachel, lecz trafił tylko w słupek. Sytuacja ta mogła się zemścić - w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Lachowic znalazł się Grzegorz Marciniak, lecz wynik nie uległ zmianie. Lachy w ostatniej minucie dobiły rywala - najpierw błąd w obronie Huraganu wykorzystał Michał Lasik, a dosłownie na sekundy przed końcowym gwizdkiem ładnie opanował piłkę Sebastian Kachel i strzelił nie do obrony.

6 goli oglądali widzowie kolejnego derbowego spotkania - Naroża Juszczyn z Babią Góra Sucha Beskidzka. Prowadzenie objęło w nim Naroża za sprawą ładnego uderzenia Szymona Sali. Odpowiedź Babiej Góry była piorunująca - dwa gole zza pola karnego Dominika Pyki i Kamila Krzeszowiaka wyprowadziły suszan na prowadzenie. Nie trwało do jednak długo - do wyrównania doprowadził Igor Kwaśniewski. Napór Naroża trwał w najlepsze - w poprzeczkę bramki Babiej Góry przymierzył Sebastian Kuszyk. W końcowych fragmentach gry podopieczni Marcina Ferka, za sprawą trafień Igora Kwaśniewskiego i Szymona Sali, przypieczętowali zasłużoną wygraną juszczynian.

Mecz o miejsce piąte pomiędzy Strzelcem Budzów i Orawą Jabłonką rozpoczął się od katastrofalnego błędu w szeregach Strzelca i trafieniu Rafała Kowalczyka. Osiem minut później na 2:0 podwyższył Kamil Bosak. Strzelca stać było tylko na honorowe trafienie, które było udziałem Józefa Gielaty.

Najwyżej z naszego powiatu dotarła drużyna BCS Zawoja. Rok temu przegrała w finale z zespołem z Zakopanego, a w tegorocznej edycji zagrała w finale pocieszenia, czyli o miejsce 3. Mecz z Wiatrem Ludźmierz miał dziwny przebieg. BCS atakował, stwarzał okazje, a dwie kontry zawodników Wiatru zakończyły się dwoma trafieniami i po balu.

Spotkanie o pierwsze miejsce to wewnętrzna sprawa Krakusa Nowa Huta. Drużyna ta wystawiła dwie, bardzo silne drużyny i zasłużenie zagrała w finale. Sam mecz o pierwsze miejsce zakończył się remisem 3:3 i potrzebny był konkurs rzutów karnych. 

Podczas zakończenia zawodów nagrody dla zespołów wręczyli: wójt gminy Zawoja, Marcin Pająk oraz wicestarosta suski Zbigniew Hutniczak. 

Indywidualne nagrody odebrało trzech zawodników. Najlepszym strzelcem został Marcin Miechówka (Krakus Nowa Huta), najlepszym bramkarzem wybrano Kacpra Siutę (Orawa Jabłonka), a najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Bartosza Zawojskiego (BCS Zawoja).

V EDYCJA TURNIEJU WATRA CUP - 03-04.03.2018 - ZAWOJA

Grupa A:

Jordan Jordanów - Huragan Skawica 3:5
BCS Zawoja - Lachy Lachowice 4:1
Krakus II Nowa Huta - LKS Jabłonka 5:0
Huragan Skawica - Lachy Lachowice 1:2
Jordan Jordanów - Krakus II Nowa Huta 0:7
BCS Zawoja - Krakus II Nowa Huta 1:3
Jordan Jordanów - LKS Jabłonka 1:4
Lachy Lachowice - Krakus II Nowa Huta 0:8
BCS Zawoja - Huragan Skawica 6:1
Lachy Lachowice - LKS Jabłonka 1:6
Krakus II Nowa Huta - Huragan Skawica 7:0
Jordan Jordanów - BCS Zawoja 0:9

Grupa B:
Babia Góra Sucha Beskidzka - Halniak Maków Podhalański 2:1
Krakus Nowa Huta - Wiatr Ludźmierz 3:0
Babia Góra Sucha Beskidzka - Strzelec Budzów 0:1
Naroże Juszczyn - Krakus Nowa Huta 1:5
Strzelec Budzów - Halniak Maków Podhalański 2:1
Naroże Juszczyn - Wiatr Ludźmierz 1:2
Krakus Nowa Huta - Halniak Maków Podhalański 10:0
Strzelec Budzów - Naroże Juszczyn 4:1
Babia Góra Sucha Beskidzka - Wiatr Ludźmierz 3:0
Krakus Nowa Huta - Strzelec Budzów
Halniak Maków Podhalański - Naroże Juszczyn 4:0
Babia Góra Sucha Beskidzka - Krakus Nowa Huta 0:6
Halniak Maków - Wiatr Ludźmierz 2:5
Babia Góra Sucha Beskidzka - Naroże Juszczyn 1:4
Wiatr Ludźmierz - Strzelec Budzów 2:0

 

Półfinały o miejsca 1-6:

Grupa C:
Krakus II Nowa Huta Wiatr Ludźmierz 1:0
Wiatr Ludźmierz - LKS Jabłonka 2:1
Krakus II Nowa Huta - LKS Jabłonka 2:2

 

Grupa D:
Krakus Nowa Huta - BCS Zawoja 2:0
BCS Zawoja - Strzelec Budzów 5:2
Krakus Nowa Huta - Strzelec Budzów 5:1

 

Półfinały o miejsca 7-12:

Grupa E:
Lachy Lachowice - Naroże Juszczyn 1:2
Jordan Jordanów - Naroże Juszczyn 0:3
Lachy Lachowice - Jordan Jordanów 2:1

 

Grupa F:
Halniak Maków Podhalański - Huragan Skawica 1:1
Babia Góra Sucha Beskidzka - Huragan Skawica 2:2
Halniak Maków - Babia Góra Sucha Beskidzka2:4

 

mecz o XI miejsce: 

Halniak Maków - Jordan Jordanów 0:0 (k. 4:3)

mecz o IX miejsce: 

Lachy Lachowice - Huragan Skawica 3:0

mecz o VII miejsce: 

Naroże Juszczyn - Babia Góra Sucha 4:2

mecz o V miejsce: 

Strzelec Budzów - LKS Jabłonka 1:2

mecz o III miejsce: 

Wiatr Ludźmierz - BCS Zawoja 2:0

mecz o I miejsce: 

Krakus II Nowa Huta - Krakus Nowa Huta 3:3 (k. 3:2)

 

TOP Strzelcy- futsal

wyniki -Futsal

15-12-2018 19:00
Granda 9 : 4 Błekitna Gwiazda
15-12-2018 18:00
AKS 3 : 2 Golden Street
15-12-2018 17:00
BLOK Ekipa 11 : 3 Mucharz Team
15-12-2018 16:00
Gamba Furiosa 5 : 5 ZrobioneZdrewna.pl
15-12-2018 15:00
Dzik Team 0 : 5 Beton 2

Tabela - Futsal

Team
Played Points
1 Oldboys 9 24
2 BLOK Ekipa 9 24
3 Monter 9 19
4 Błekitna Gwiazda 9 18
5 Gamba Furiosa 9 16
6 ZrobioneZdrewna.pl 9 15
7 Golden Street 9 6
8 Granda 9 6
9 Mucharz Team 9 3
10 Kanonierzy 9 3

zapowiedŹ -Futsal

22-12-2018 15:00
Dzik Team - Granda
22-12-2018 16:00
BLOK Ekipa - ZrobioneZdrewna.pl
22-12-2018 17:00
AKS - Beton 2
22-12-2018 18:00
Mucharz Team - Golden Street
22-12-2018 19:00
Gamba Furiosa - Błekitna Gwiazda

Gazetki Promocyjne

 

HomeSportPiłka nożnaKrakus Nowa Huta zdominował turniej Watra Cup 2018 / Najlepsza z naszych drużyn to BCS Zawoja