Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Piłka nożna (448)

Po kilkuletniej grze w Wilkach i BCS Zawoja, Łukasz Szczurek postanowił zmienić piłkarski klimat i obrał kurs na Bielsko-Białą, a dokładniej na działający w tym mieście klub Rekord. Pod koniec stycznia drużyna Rekordu Bielsko-Biała, z Łukaszem w składzie, wystąpiła w Ustce w mistrzostwach Polski U-14. I Je wygrała!

sobota, 03 luty 2018 15:46

Nosal: Tarnawa to nie bydło na pastwisku

Napisane przez

Z jednej strony świetna przygoda z rozgrywkami Pucharu Polski, awans do półfinału tych rozgrywek i wyeliminowanie takich klubów jak: Tempo Białka, Halniak Maków Podhalański. Z drugiej jednak o wiele bardziej czarny obraz w rozgrywkach B-klasowych, gdzie zespół zaliczył dziesięć porażek, w tym przegrał wszystkie u siebie spotkania. Do tego niespokojna zima, plotki o rozwiązaniu seniorów, rezygnacja Piotra Żmudki z roli trenera i powierzenie jej absolutnemu debiutantowi w seniorskiej piłce, 29-letniemu Jakubowi Nosalowi. Czy w tym szaleństwie jest metoda, zobaczymy po zakończeniu rozgrywek.

- Zdobyliśmy dziesięć punktów w jedenastu spotkaniach. Uważam to za duży sukces zważywszy, że nie dość, że wszystkie spotkania graliśmy na wyjeździe, to jeszcze trenowaliśmy tylko na orliku bądź na rezerwowym boisku w Hucisku. Na szczęście niebawem wszystko się odmieni - mówi Michał Chorąży, trener występujących w 1 lidze chrzanowskiej okręgowej juniorów Lachów Lachowice. Jedynej drużynie z naszego powiatu grającej na tym poziomie rozgrywkowym.

Błyskawica Marcówka to trzecia drużyna, która znajduje się w ścisłej czołówce po rundzie jesiennej w wadowickiej klasie B. I ma nadzieję, że tak samo będzie po rundzie wiosennej, chociaż grający trener Błyskawicy Dariusz Klimasara zdaje sobie sprawę z pewnych ograniczeń, które ma klub z Marcówki.

Jordan Jordanów we wtorkowe późne popołudnie wznowił treningi przed startem rundy wiosennej. Z nowym, starym trenerem u sterów - Jakubem Jeziorskim, który przez ostatnie 2,5 roku był szkoleniowcem Naroża Juszczyn.

Żuraw Krzeszów wznowił we wtorek 16 stycznia przygotowania do rundy wiosennej. Jeden mecz zaległy, ale za to pięć punktów straty do miejsca premiowanego awansem do A-klasy, które obecnie zajmuje Błyskawica Marcówka i osiem do lidera ze Skawicy - tak wygląda sytuacja podopiecznych Jacka Kudzi w tabeli. W bezpośrednich pojedynkach w rundzie jesiennej między Żurawiem a Błyskawicą i Huraganem padały remisy. Oba mecze odbyły się na boisku w Krzeszowie. Atut własnego boiska będzie na wiosnę zatem w tych meczach po stronie Huraganu oraz Błyskawicy. - Teoretycznie własne boisko jest atutem - mówi Kudzia i dodaje: - Wiemy, że awansować można z miejsca pierwszego oraz drugiego i właśnie w jedno z nich celujemy.

- Nie byliśmy w stanie wygrać z Wiatrem Ludźmierz, lecz w pozostałych spotkaniach to my byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną. Jesteśmy wicemistrzami okręgu i awansowaliśmy do finału okręgowego - mówi Adam Wójtowicz z Jordana Jordanów. Juniorzy młodsi tego klubu w niedzielę 14 stycznia wzięli udział w Memoriale im. Stanisława Korczyka, który stanowił również mistrzostwa Podhala.

BCS Zawoja zajęła najwyższe miejsce w XVI Turnieju Clico Cup spośród wszystkich drużyn z naszego powiatu. Podopieczni Jarosława Ficka zagrali w finale z Karolem Wadowice. Ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwnika z Wadowic i zajęli miejsce drugie. - Za nami bardzo udany dzień. Świetnie graliśmy ostatnie mecze, bo na początku zawodów nie wszystko wyglądało tak, jakbym to sobie życzył. Ci chłopcy tak mają, że się z meczu na mecz rozkręcają - pochwalił swoich podopiecznych Jarosław Ficek.

Po wielu godzinach zmagań, kilkudziesięciu spotkaniach nastał ten moment - drużyny BCS Zawoja oraz Karol Wadowice zagrały w finale XVI Turnieju Młodzików w Piłkę Nożną Clico Cup 2016. Spotkanie to dostarczyło wielu emocji, na trybunach panowała wrzawa jak na największych stadionach świata. I tyko szkoda, że wraz z końcowym gwizdkiem sędziego wszyscy zdali sobie sprawę, że więcej spotkań już w tym organizowanym od wielu lat przez Witolda Romanowskiego turnieju w tym roku nie będzie.

Strona 1 z 35

TOP Strzelcy- futsal

20Marcin BanaśOldboys
19Bartłomiej ŁękawaOldboys
16Marcin RzeszótkoBłekitna Gwiazda
16Krystian GłucRAFkOP
14Łukasz KaczmarczykZrobioneZdrewna.pl
14Łukasz SarnaZrobioneZdrewna.pl
13Konrad LenartGamba Furiosa
12Wojciech BachulBłekitna Gwiazda
12Robert SumeraAbrakadabra
12Mateusz MatyjaBLOK Ekipa
11Paweł GachMonter
10Janusz RakOldboys
9Piotr BachorczykGamba Furiosa
9Dawid DyrczBLOK Ekipa
8Lucjan PalcarGamba Furiosa
8Krzysztof KozinaRAFkOP
8Kamil BiałończykBLOK Ekipa
8Mariusz CzarnyBłekitna Gwiazda
6Szymon CelakAbrakadabra
6Karol GłucOldboys
6Andrzej KnapczykMonter
6Maciej PykaAbrakadabra
6Mateusz BalaBłekitna Gwiazda
5Tomasz SmyrakGamba Furiosa
5Michał BargielMonter
5Robert BachulBLOK Ekipa
5Grzegorz FrydelGranda
5Łukasz FolęgaMonter
5Damian BarcikZrobioneZdrewna.pl
5Tomasz KaczmarczykBLOK Ekipa
4Piotr TargoszBłekitna Gwiazda
4. BuryZrobioneZdrewna.pl
4Michał DrwalGamba Furiosa
4Kamil TakuśkiRAFkOP
4RAFAŁ ZIELONKARAFkOP
4Wojciech ŚwierkoszGamba Furiosa
4Mariusz SpyrkaMonter
4Mikołaj CelakAbrakadabra
4Szwed ArkadiuszAbrakadabra
3Sławomir KrupkaMonter
3Karol DudziakGranda
3Mateusz MołekGranda
3Marcin MasłoZrobioneZdrewna.pl
3Artur StolarczykGranda
2Mateusz MazurBLOK Ekipa
2Dominik GajdaMucharz Team
2Andrzej SzafraniecOldboys
2Tomasz WalaOldboys
2Arkadiusz ZembatyMucharz Team
2Szymon TlałkaMonter
2Szymon WojtyczkoBLOK Ekipa
2Robert SowaGranda
1Piotr WITEKRAFkOP
1Jerzy CzarnyOldboys
1Paweł CzarnyBłekitna Gwiazda
1Daniel PupczykGranda
1Artur LubaśGamba Furiosa
1Tadeusz CopijaMonter
1Tomasz MalikBłekitna Gwiazda
1Bednarz RafałGranda
1Talaga ArkadiuszAbrakadabra
1Kuba StanekGranda
1Piotr HuberMucharz Team
1Janusz CzarnyBLOK Ekipa
1Robert WolskiOldboys

wyniki -Futsal

03-02-2018 18:00
Oldboys 7 : 2 Gamba Furiosa
03-02-2018 17:00
Błekitna Gwiazda 11 : 3 Granda
03-02-2018 16:00
RAFkOP 2 : 6 Mucharz Team
03-02-2018 15:00
Abrakadabra 1 : 6 Monter
03-02-2018 14:00
ZrobioneZdrewna.pl 2 : 3 BLOK Ekipa

Tabela - Futsal

Team
Played Points
1 Oldboys 9 24
2 BLOK Ekipa 9 24
3 Monter 9 19
4 Błekitna Gwiazda 9 18
5 Gamba Furiosa 9 16
6 ZrobioneZdrewna.pl 9 15
7 Abrakadabra 9 6
8 Granda 9 6
9 Mucharz Team 9 3
10 RAFkOP 9 3

zapowiedŹ -Futsal

Gazetki Promocyjne

HomeSportPiłka nożna Top of Page