Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

  object(stdClass)#431 (55) { ["id"]=> string(4) "7858" ["title"]=> string(32) "V edycja ALPS Suska Liga Futsalu" ["alias"]=> string(32) "v-edycja-alps-suska-liga-futsali" ["catid"]=> string(3) "139" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(2338) "

   

  Organizatorzy zapraszają kapitanów wszystkich drużyn, które zgłosiły akces do rozgrywek na spotkanie organizacyjne przed rozgrywkami.

  Spotkanie odbędzie się w Karczmie Rzym 10 listopada 2017 o godzinie 19:00.

  Na spotkaniu omówione zostaną kwestie organizacyjne, ustalony zostanie harmonogram rozgrywek oraz omówiony regulamin rozgrywek, stąd obecność przedstawicieli drużyn jest obowiązkowa.

  Organizator prosi o aktualizację składów poszczególnych zespołów.

  Akces do rozgrywek zgłosiły następujące zespoły:

   

  MONTER KURÓW

  ZROBIONE Z DREWNA JUSZCZYN

  GAMBA FURIOSA ZEMBRZYCE

  VIPER ŻARNÓWKA

  MUCHARZ TEAM

  GRANDA KOJSZÓWKA

  RAFKOP GRZECHYNIA

  BŁĘKITNA GWIAZDA

  PLAYBOYS BUDZÓW

  ABRAKADABRA SUCHA BESKIDZKA

  BLOK EKIPA SKAWICA

   

  Wszystkie niezdecydowane ekipy informujemy, że pozostało jeszcze tylko jedno wolne miejsce, zaś o udziale w rozgrywkach decyduje kolejność zgłoszeń.

   Wszystkie mecze ligowe odbywać się będą w hali Z.S. im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej w soboty od 14:00 do 19:00.

   Start rozgrywek planowy jest na dzień 18 listopada 2017 r.

   Telefon kontaktowy do organizatora: 781 287 044


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  V edycja ALPS Suska Liga Futsalu

  Szczegy...
 • object(stdClass)#425 (55) { ["id"]=> string(4) "7075" ["title"]=> string(47) "Nielegalna przesyłka nadana na suskiej poczcie" ["alias"]=> string(46) "nielegalna-przesylka-nadana-na-suskiej-poczcie" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(2413) "

   

  – 27 czerwca w godzinach porannych wałbrzyscy policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika poczty, iż w jednej z przesyłek znajduje się tchórzofretka. Okazało się, że nadawcą paczki jest mieszkaniec Suchej Beskidzkiej. Wysyłanie w ten sposób zwierząt jest niezgodne z prawem. W przypadku wspomnianej wyżej przesyłki kurierskiej, konieczne jest zagwarantowanie żywym zwierzętom utrzymania funkcji życiowych i należytej ochrony podczas transportu – informuje podkom. Joanna Żygłowicz, oficer prasowy KMP w Wałbrzychu.

  Transport zwierząt w nieodpowiedni sposób, tj. w ścisku, ciemności, przez zbyt długi okres czasu czy bez dostępu do wystarczającej ilości tlenu, powoduje, że przeżywają one silny stres. Przebywanie w niewłaściwych, trudnych warunkach może powodować negatywne skutki dla zdrowia, ale także stanowić zagrożenie ich życia. Według krajowych przepisów dotyczących powszechnych usług pocztowych zakazane jest przyjmowanie do wysyłki i doręczanie paczek z żywymi zwierzętami, za wyjątkiem tych zawierających pszczoły oraz ptaki domowe i ozdobne. Ponadto paczkę trzeba nadać jako priorytetową z opcją „ostrożnie” i umieścić na niej napis „żywe zwierzęta”.

  Nieodpowiedzialna osoba, która wysłała zwierzątko, usłyszy zarzut znęcania się. Art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt wyraźnie mówi:

  1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6  ust. 1,  art. 33  lub art. 34 ust. 1-4
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.”

  źródło: www.regionfakt.pl


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Nielegalna przesyłka nadana na suskiej poczcie

  Szczegy...
 • object(stdClass)#424 (54) { ["id"]=> string(4) "6092" ["title"]=> string(83) "Sezon zasadniczy ALPS ligi futsalu dobiegł końca. Fazę play off czas zacząć!!!" ["alias"]=> string(74) "sezon-zasadniczy-alps-ligi-futsalu-dobiegl-konca-faze-play-off-czas-zaczac" ["catid"]=> string(3) "139" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(7194) "

  Blok Ekipa 5-2 Viper

  Obie ekipy rozpoczęły to spotkanie z odmiennym nastawieniem, Blok Ekipa na spokojnie podeszła do meczu, natomiast Viper miał przysłowiowy „nóż na gardle”, wiedział że aby pozostać w grze musi wygrać ten mecz. Próbę walki podjął, za co należy się im uznanie, jednak to nie wystarczyło aby zwyciężyć w tym spotkaniu. Tym akcentem ekipa z Żarnówki pożegnała się z futsalowymi rozgrywkami. Bramki dla Viper zdobył Sałapatek Krzysztof. Dla Blok Ekipy strzelali Dyrcz Dawid (2x), Kaczmarczyk Tomasz, Matyja Mateusz i Kowaliczek Hubert.

  Playboys 7-4 Rafkop

  Playboys weszło w mecz z nastawieniem na wygraną i awans na 3 miejsce w tabeli, od początku atakowali zaciekle i dość szybko odskoczyli rywalom. Wysoka zaliczka przydała się ekipie z Budzowa w drugiej połowie, kiedy to drużyna z Grzechynii poczuła krew i zaczęła zdobywać bramkę za bramką wykorzystując błędy w obronie Budzowian. Bramki dla Playboys strzelili Zaręba Wojciech (2x), Osiecki Damian (2x), Grygiel Rafał, Wierzbicki Rafał oraz jedna po samobójczym trafieniu Ruszkowicza Marcina. Dla Grzechynian bramki zdobyli Malczewski Andrzej (2x), Kozina Krzysztof i Groń Mirosław.

  AKS 4-5 The Dreamers

  Jeden z najbardziej wyrównanych meczy w tej kolejce. Obie ekipy stwarzały groźne sytuacje bramkowe. Gdy już wszyscy myśleli że spotkanie zakończy się remisem, otrzymaliśmy przykład jak niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W samej końcówce meczu The Dreamers miało okazję podwyższyć z rzutu karnego po 6 faulu AKS, jednak Ząbek Rafał wybronił strzał Piątka. 20 sekund z powodu 6 faulu The Dreamers okazję do strzelenia bramki z karnego miało AKS, jednak i tutaj świetną interwencją popisał się bramkarz. Po złapaniu piłki Pawlik dostrzegł wybiegającego Joba, który nie zmarnował sytuacji sam na sam dając zwycięstwo „Marzycielom”. Bramki dla AKS strzelili: Kachel Mirosław, Danel Szymon, Pyclik Karol, Bargiel Michał. Dla The Dreamers strzelali Job Maciej (2x), Piątek Arkadiusz (2x) i Barzyczak Roman.

  Granda 6-13 Gamba Furiosa

  Pomimo wysokiej porażki ekipa z Kojszówki rozegrała bardzo dobry mecz. Gamba w tym spotkaniu popełniała sporo błędów, jednak zawodnicy Grandy nie wytrzymali kondycyjnie z powodu braku zmienników. Tym samym Gamba po rudzie zasadniczej zdobyła komplet punktów. Po równo bramkami w ekipie z Kojszówki podzielili się Rzeszótko Marcin, Frydel Grzegorz i Mołek Mateusz. Dla Gamby strzelali Kulig Łukasz (3x), Kopacz Mariusz (2x), Juryta Mateusz (2x), Rzadek Michał (2x), Gach Paweł (2x), Basiura Jarosław oraz Lenart Konrad.

  Synowie Luja 10-2 2EZ

  Pomimo faktu że 2EZ grają ostatni mecz w rozgrywkach Synowie Luja nie potraktowali ich łagodnie i pokazali że do końca będą pewnie brnąć po wygraną. Przy okazji jeden z ich zawodników pokazał że chce powalczyć o tytuł króla strzelców. Bramki dla 2EZ zdobyli Gaura Kacper i Sala Krzysztof. Synowie Luja punktowali po strzałach Kokoszki Grzegorza (7x) oraz Marmola Adriana (3x)

  Nim się obejrzeliśmy faza grupowa ALPS ligi futsalu w sezonie 2016-2017 dobiegł końca. Po 9 kolejkach na faworyta w wyścigu po mistrzostwo wyrasta Gamba Furiosa, która z imponującą łatwością zmiatała kolejne przeszkody kończąc rundę zasadniczą z kompletem 27 punktów i niesamowitym bilansem bramkowym 100-27...

  Kroku Gambie na przestrzeni całej rundy dotrzymała tylko Blok Ekipa, jednak w bezpośrednim starciu tych drużyn Gamba nie pozostawiła złudzeń debiutantom gromiąc ich 9:1!

  Solidnie na dystansie 9 kolejek zaprezentowała się drużyna Playboysów meldując się na trzeciej pozycji.

  Ostatnią drużyną rozstawioną przed losowaniem par play-off

  była Granda Kojszówka- zespół zagadka. Najpierw seria 4 zwycięstw z rzędu. Potem 3 kolejne porażki, następnie pewne zwycięstwo i w ostatniej kolejce solidny występ przeciwko hegemonowi rozgrywek Gambie. Choć wynik 13:6 mógłby sugerować, że dla Gamby był to „spacerk”, ten kto mecz oglądał zaświadczy, że Granda postawiła naprawdę ciężkie warunki(2:2 do połowy, 6:8 na 5 minut przed końcem spotkania) grając cały mecz bez zmienników. Czyżby powrót na właściwe tory? Zweryfikuje to zapewne drużyna The Dreamers- rywal Grandy w 1/8 finału. Co zaś tyczy się „drimersów”- jest to drużyna bardzo chimeryczna, fundująca swoim fanom prawdziwą huśtawkę nastrojów.

  Solidnie w drugiej części fazy zasadniczej prezentowali się „Synowie Luja”, przełomowym chyba był mecz w którym wytarli podłogę Grandą (5:0), od tego czasu chłopaki z Jordanowa punktują aż miło.

  RAF-KOP miewał przebłyski jednak w trakcie meczu przygasał często tracąc punkty w końcówkach spotkań jednak mimo to wygrywał statystycznie co 3 spotkanie co przełożyło się na zajęcie 7 miejsca i pewny awans do fazy pucharowej. Niemal identyczną opinię można wypowiedzieć na temat drużyny AKS z Lasu.

  Miejsc w 1/8 finału zabrakło dla VIPERA i 2EZ. Viper do ostatniej kolejki miał wszystko w swoich rękach, wystarczyło ograć wicelidera (sic!) jednak brak doświadczenia nie pomógł w tym starciu i tym samym drużyna z Żarnówki marzenia o tytule mistrzowskim odłożyć musi co najmniej do kolejnego sezonu. Tak samo jak 2ez, które ugrało tylko 3 punkty. Na pocieszenie dla sympatycznej ekipy 2ez należy przytoczyć słowa „ekspertów” śledzących wytrwale zmagania ligi halowej: „to 2ez nie jest takie daremne, jak wskazują na to ich wyniki”

  Wieczorem, odbyło się losowanie par 1/8 finału ALPS futsalu. Dla której z drużyn los był łaskawy- trudno przesądzić, bowiem na tym etapie nie ma już słabych drużyn.

  Poniżej filmik z losowania:)

   

   

  i drabinka pucharowa


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Sezon zasadniczy ALPS ligi futsalu dobiegł końca. Fazę play off czas zacząć!!!

  Szczegy...
 • object(stdClass)#423 (55) { ["id"]=> string(4) "5608" ["title"]=> string(17) "ALPS-liga futsalu" ["alias"]=> string(17) "alps-liga-futsalu" ["catid"]=> string(3) "139" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(5493) "

  To już IV sezon zmagań amatorów futsalu w Suchej Beskidzkiej. Tym razem  rolę organizatora przejmuje Fundacja Mieszkańców Aktywnych „AUDEO ACTIO” z siedzibą w Suchej Beskidzkiej.

  W porównaniu do poprzednich edycji, w tym sezonie ulegnie nieco formuła rozgrywek.

  Jako że w zmaganiach weźmie udział 10 zespołów, w pierwszej fazie rozegranych zostanie 9 kolejek systemem ligowym. Zespoły z miejsc 1-8 zakwalifikują się do fazy play-off . W fazie pucharowej rozegrane zostaną ćwierćfinały, półfinały, mecz o 3 miejsce i wielki finał o mistrzostwo powiatu suskiego w futsalu.

   

  Program 1. kolejki:

   

   

  19-11-2016 14:00

  2ez

  - : -

  RAFkOP

   

  19-11-2016 15:00

  BLOK Ekipa

  - : -

  The Dreamers

   

  19-11-2016 16:00

  Granda

  - : -

  AKS

   

  19-11-2016 17:00

  Synowie Luja

  - : -

  Playboys

   

  19-11-2016 18:00

  Gamba Furiosa

  - : -

  VIPER

   

  Organizator przypomina, że istnieje możliwość wsparcia przedsięwzięcia poprzez dokonanie darowizny na rzecz organizacji rozgrywek, na rachunek:

   

  Fundacja Mieszkańców Aktywnych "AUDEO ACTIO" z siedzibą w Suchej Beskidzkiej

  nr konta: 91 8128 0005 0064 5171 2000 0010

  w tytule przelewu należy podać:

  darowizna na realizację celów statutowych fundacji / nazwa drużyny”

   

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  ALPS-liga futsalu

  Szczegy...
 • object(stdClass)#422 (55) { ["id"]=> string(4) "5558" ["title"]=> string(65) "ALPS-futsal. Spotkanie organizacyjne już w najbliższy czwartek!" ["alias"]=> string(61) "alps-futsal-spotkanie-organizacyjne-juz-w-najblizszy-czwartek" ["catid"]=> string(3) "139" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(4399) "

   

  Spotkanie kapitanów zespołów występujących w ALPS-futsal odbędzie się o 18.45 w Hali ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej. Organizator ligi przypomina, że obecność na nim jest OBOWIĄZKOWA. Na planowanym spotkaniu poruszonych będzie wiele istotnych kwestii i dla tego pojawienie się wszystkich kapitanów jest tak ważne. 

  Będzie to również jedna z ostatnich okazji by przystąpić do rozgrywek dla ciągle niezdecydowanych.

  Specyfiką rozgrywek amatorskich jest duża rotacja występujących drużyn. Jedne ekipy powstają, inne rozpadają się, niemniej jednak jak co roku zainteresowanie rywalizacją w ALPS-futsal jest duże.

  Już teraz wiadomo, że tytułu mistrzowskiego w nadchodzącym sezonie nie będą mieli możliwości bronić „Dzikie Wieprze” (przynajmniej nie w takim składzie w jakim zdobywali mistrzostwo).

  Do rywalizacji o tytuł mistrzowski ALPS-futsal 2016-2017 staną uznane marki takie jak:

  The Dreamers Maków Podhalański,

  Gamba Furiosa Zembrzyce

  AKS Las

  Playboys Budzów

  Granda Kojszówka

  Raf-Kop Grzechynia

  …. a także znane z ubiegłorocznych rozgrywek

  2EZ Sucha Beskidzka

  SynowieLuja Jordanów

  … oraz nowa drużyna VIPER Żarnówka

  Choć ilość drużyn jest już wystarczająca by sprawnie przeprowadzić rozgrywki, istnieje nadal możliwość dołączenia do gry.

  Wszystkie mecze rozgrywane będą w hali ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej w soboty w godzinach od 14:00 do 19:00.

          Start ligi zaplanowany jest na dzień 19 listopada 2016 r. , w zależności od ilości drużyn rozegranych będzie ok. 12 ligowych kolejek.

  Kontakt z organizatorem:

  tel. 781 287 044, karol.dudziak@sucha24.pl 

   

  Dla przypomnienia kilka urywków z ubiegłorocznych rozgrywek opublikowanych dzięki uprzejmości drużyny „Dzikie Wieprze”

   

   

   

   

   

   

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  ALPS-futsal. Spotkanie organizacyjne już w najbliższy czwartek!

  Szczegy...
 • object(stdClass)#421 (55) { ["id"]=> string(4) "4338" ["title"]=> string(28) "Groźny wypadek w Łętowni!" ["alias"]=> string(24) "grozny-wypadek-w-letowni" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(775) "

  Dwie osoby wymagały pomocy lekarzy. Wiadomo, że doszło do zderzenia Audi a3 z Volkswagenem Transporterem. Z jakiego powodu? To ustalą policjanci. Prowadząca Audi i jej pasażerka wylądowały w szpitalu.

  Więcej informacji wkrótce.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Groźny wypadek w Łętowni!

  Szczegy...
 • object(stdClass)#420 (55) { ["id"]=> string(4) "3419" ["title"]=> string(57) "Pożegnanie z Zawoją, czyli podsumowanie VI kolejki SALF" ["alias"]=> string(54) "pozegnanie-z-zawoja-czyli-podsumowanie-vi-kolejki-salf" ["catid"]=> string(3) "139" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(12152) "

   

  10-01-2016 19:10

  The Dreamers

  3 : 3

  zawojski.pl

  10-01-2016 18:20

  Granda

  3 : 7

  Dzikie Wieprze

  10-01-2016 17:30

  Synowie Luja

  2 : 1

  RAFkOP

  10-01-2016 16:40

  Playboys

  8 : 1

  Drink Team

  10-01-2016 15:50

  AKS

  3 : 3

  FC Fikoł

  10-01-2016 15:00

  2ez

  2 : 4

  Guziec

  6 kolejka SALF za nami. Kolejne 6 meczy, które emocjami i swoją dramaturgią przyprawiły zgromadzonych w hali widowiskowo-sportowej w Zawoi o palpitacje serca!

  W pierwszym spotkaniu suski 2ez podejmował Guźców z Jordanowa. Zgodnie z oczekiwaniami mecz stał na wyrównanym, wysokim poziomie. Obydwa zespoły preferują szybką grę krótkimi podaniami, co sprawia, że ich mecze ogląda się bardzo dobrze. Pierwsza połowa zakończyła się bramką do szatni strzeloną przez zespół z Jordanowa. Po przerwie 2ez odrobił straty z nawiązką. Po kilku minutach na tablicy widniał bowiem wynik 2:1 dla chłopaków ze Suchej Beskidzkiej. Gdy wydawało się, że 2ez kontroluje mecz swój koncert rozpoczęła drużyna dyrygowana przez Mariusza Figurę. Kilka efektownych akcji przeprowadzonych na dużej szybkości sprawiło, że po końcowej syrenie z 3 punktów cieszy się Guzieć. Dzięki zgarnięciu kompletu punktów drużyna z Jordanowa utrzymała bezpośredni kontakt z czołówką tabeli, potwierdzając tym samym aspirację do walki o mistrzostwo SALF.

  Kolejnym zespołem, z którym faworyci muszą się liczyć są Dzikie Wieprze. Od początki sezonu zawodnicy z Wieprzca prezentują równy, wysoki poziom, punktując bardzo regularnie. Nie inaczej było w „derbowym” pojedynku z Grandą Kojszówka.

  Zdawać by się mogło, że po dwóch szybkich bramkach zaaplikowanych przez Dzikie Wieprze Granda się już nie pozbiera. Jednak futbol pisze zaskakujące scenariusze. Granda trafia dwukrotnie, najpierw z rzutu karnego, później z wolnego i na tablicy widnieje wynik 2:2. Sporo kłopotów graczom z Wieprzca sprawia upilnowanie szybkich i ruchliwych graczy Grandy- Folwarskiego i Stanka. To właśnie po kilku faulach na tych zawodnikach Granda w końcówce pierwszej polowy meczu staje przed szansą wyjścia na prowadzenie- bowiem za 6 faul akumulowany podyktowany zostaje przedłużony rzut karny, a z boiska na 2 minuty wylatuje lider „wieprzy” Wojtek Pająk. Rzut karny przedłużony to jeszcze nie gol. Ta maksyma sprawdziła się w niedzielę w 100%. Gracz Grandy nie trafia w bramkę. Gra w przewadze nie przyniosła Grandzie większej korzyści, co więcej- równo z końcową syreną zawodnik grających w osłabieniu Dzikich Wieprzy zostaje sfaulowany, za co sędzia odgwizduje rzut wolny. Po tym rzucie Granda traci bramke do szatni. Jak się okazuje gol do szatni na 2:3 to był gwóźdź do trumny drużyny z Kojszówki. Po przerwie obserwujemy one man show w wykonaniu Wojtka Pajaka. Ostatecznie Dzikie Wieprze zwyciężają 7:3 zachowując realne szanse na miejsce na podium.

  Jeśli mowa o bramkach i emocjach w końcówkach meczów nie można przejść obojętnie nad meczem FC Fikoł vs. AKS Las. Typowy mecz walki, z licznymi składnymi i pomysłowymi akcjami z obu stron. Fikoł zaczął mecz nerwowo, wielokrotnie przerywając groźne akcje AKSu łamiąc przepisy. Mimo iż gracze ze Skawicy prowadzili, nie mogli być pewni swego właśnie przez mnogość popełnianych przez siebie przewinień. Już w 9 minucie I połowy AKS wykonywał pierwszy rzut karny przedłużony. Pewny strzał dał drużynie z Lasu wyrównanie. W  1. połowie AKS jeszcze trzykrotnie próbował swoich sił z drugiego punktu karnego, ale próby te niweczył będący w doskonałej formie bramkarz ze Skawicy. W drugiej połowie grę prowadził AKS, zaś Fikoł groźnie kontrował. Na kilka minut przed końcem FC Fikoł objął prowadzenie 3:2. AKS nie dawał za wygraną, cały czas bombardując bramkę strzeżoną przez Janusza Czarnego. Równo z syreną oznajmiającą koniec meczu jeden z graczy FC Fikoł zablokował piłkę ręką. A że miało to miejsce na linii pola karnego sędzia nie zawahał się podyktować rzutu karnego. Próbę nerwów wygrał napastnik AKS pakując piłkę od poprzeczki do bramki. 3-3! Co za emocje!!!

  Takim samym wynikiem zakończyła się potyczka lidera- The Dreamers z Zawojski.pl. „Już był w ogródkujuż witał się z gąską; kiedy skok robiąc wpadł w beczkę wkopaną, gdzie wodę zbierano;” słowa wieszcza mogą służyć za puentę tego meczu. 2-0 do przerwy. Potem podwyższenie na 3-0. Nic nie zwiastowało, by marzenia drimersów o kolejnym skalpie ktoś był w stanie zniweczyć. A jednak! Determinacja drużyny Zawojski.pl połączona z licznymi osłabieniami sprawiły, że drużyny podzieliły się punktami. Można by rzec; Liga będzie ciekawsza.

  „Pierwsze stracone punkty w tym sezonie. I to stracone na własne życzenie. Z różnych względów zabrakło braci Pawła i Tomka Czarnych, Tomka Jancarza, Arka Piątka i Kamila Białończyka. Kadra meczowa na pierwszą połowę liczyła sześciu, a na drugą już tylko pięciu zawodników. Całą drugą połowę graliśmy bez zmian i bez nominalnego bramkarza. Rolę bramkarza musiał pełnić Krzysiek Hubicki. Do przerwy prowadziliśmy 2:0, wszystko szło dobrze. Chociaż trzeba uczciwie przyznać, że graliśmy przeciętnie. Na początku drugiej połowy podwyższyliśmy wynik, za sprawą mocnego strzału Maćka Pęczka. W końcówce opadliśmy z sił. Rywale na dwie minuty przed końcem zdołali nas dogonić. Trochę zemściły się na nas zmarnowane sytuacje. Minimum dwie - trzy powinny przynieść nam kolejne gole. Cóż, mówi się trudno, żyje się dalej. Nic straconego. Dziękujemy Zawojskiemu za zacięty mecz i życzymy powodzenia w dalszych meczach. Za tydzień Dzikie Wieprze, potem Guziec, a w dalszej perspektywie Gamba. Te mecze pokażą o co będziemy grać.”

  Kolejny raz blisko przełamania był Raf-Kop. W meczu z jordanowskimi Synami Luja prezentowali się bardzo dobrze. Prowadzili grę, stwarzali mnóstwo doskonałych okazji bramkowych a po golu Rafała Zielonki objęli prowadzenie. Rafkop prowadził bardzo długo, groźnie atakując. Jednak jak życie uczy 1:0 to żadne prowadzenie! Wystarczyły dwa błędy w obronie i sytuacja odwróciła się o 180 stopni, 1:2 dla Synów Luja. Kolejna porażka Raf-kopu okraszona ładną grą. Chyba czas na brzydkie zwycięstwa?

   Kolejnym zespołem, który liczył na pierwsze punkty w sezonie był zawojski Drink Team. Jednak bez lidera i motoru napędowego ekipy- Marcina Rzeszótko zadanie stało się niewykonalne. Oczywiście stało się tak dzięki bardzo dobrej grze Playboysów, którzy można rzec- rozsmarowali Drink Team. Wynik 1:8 mówi sam za siebie, a był to zdecydowanie najniższy wymiar kary.

  Reasumowując- za większością zespołów niemal półmetek rozgrywek. W walce o tytuł pozostają 4 ekipy: The Dreamers, Guziec, Dzikie Wieprze i Gamba Furiosa (kolejność przypadkowa). Z wyścigu na własne życzenie wypisała się Granda. Występy na hali w Zawoi najlepiej wspominać będą Dzikie Wieprze (albowiem tylko ta ekipa zdobyła komplet punktów w meczach na tej arenie) oraz oczywiście Gamba Furiosa, która rozegrała tu tylko jeden, wygrany mecz, zaś po 6 kolejce, zaś kolejne powody do radości dał Gambie Zawojski.pl- urywając liderowi punkty. Kolejne 7 serii gier rozstrzygnie losy mistrzowskiego tytułu.

  Po zmaganiach ligowych, organizator zaprasza wszystkie chętne zespoły do gry w Pucharze Ligi. Prócz zespołów rywalizujących w SALF (te mają zapewniony bezpłatnie udział w rozgrywkach pucharowych) w rywalizacji wziąć udział mogą inne amatorskie ekipy. Więcej szczegółów wkrótce!!!

  Od soboty 16 stycznia rywalizacja powraca do hali w ZS Goetla w Suchej Beskidzkiej. Serdecznie zapraszamy!!!


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Pożegnanie z Zawoją, czyli podsumowanie VI kolejki SALF

  Szczegy...
 • object(stdClass)#419 (55) { ["id"]=> string(4) "3351" ["title"]=> string(15) "IV kolejka SALF" ["alias"]=> string(15) "iv-kolejka-salf" ["catid"]=> string(3) "139" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(23868) "

  19:10 Granda 9 : 2 Synowie Luja

   Zaczynamy od ostatniego spotkania i zarazem największej sensacji kolejki! Rażąca dotąd nieskuteczością Granda Kojszówka zaaplikowała 9 goli SynomLuja! Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy była zbliżająca się gwiazdka i liczne prezenty darowane Grandzie przez zawodników z Jordanowa. Nie należy jednak odbierać zasług samym piłkarzom Grandy. Po 3 gole ustrzelili Rober Sowa i Jarek Folwarski, po golu dorzucili Dudziak, Stanek i Frydel. Kolejne świetne zawody- co staje się już regułą- rozegrał w bramce Adrian Gratka. Taką Grandę chcemy oglądać częściej niż tylko przed gwiazdką. Co do Synów Luja- zaczęli w swoim stylu- uważnie i dokładnie w tyłach, oraz rozważnie z przodu. Jednak dwa świetne uderzenia piłkarzy Grandy bezpośrednio z rzutów wolnych (najpierw Dudziak potem na 2:0 Folwarski) ustawiły ten mecz.

  Piłkarze Grandy: "Zagraliśmy konsekwentnie i bezpardonowo w obronie i z pomysłem w ataku. Graliśmy cały mecz bardzo blisko przeciwnika, nie dając im miejsca do rozwinięcia skrzydeł. Nikt przed meczem nie zakładał, że wygramy tak wysoko, jednak wyjątkowo tego dnia piłka chciała wpadać- przy odrobinie większej koncentracji mogliśmy strzelić „dwucyfrówkę”. Rywale z Jordanowa w poprzednich meczach prezentowali się bardzo dobrze- z pewnością w rozpracowaniu ich pomogła analiza ich meczy z 2ez (podziękowania za udostępnienie filmu z meczu;)Teraz przerwa świąteczna a po Nowym Roku kolejny mecz- mam nadzieję, że forma nie ucieknie."

  Maksymilian Teper (Synowie Luja): ,,Zagraliśmy źle, odkrywając się, co też przeciwnik wykorzystywał. Wprawdzie trzeba zaznaczyć ,że nasz rywal miał chyba dzień w stylu ,,wszystko wchodzi'' bo kilka bramek naprawdę nie powinno mieć miejsca.  Niemniej jednak Granda zagrała dużo lepiej. W naszym zespole nastąpiło kilka zmian - zobaczymy jak wpłyną one na dalsze rozgrywki z udziałem ,,Synów Luja''."

   18:20 2ez 0 : 2 zawojski.pl

   

  Opinia jednego z obserwatorów meczu: ten 2ez zagrali jakoś bez ambicji. Zresztą 0:2 co to w ogóle za wynik? Brakło im woli walki.

  No właśnie- 0:2 co to za wynik? Trudno nie zgodzić się z tą opinią. Jednak zawodnikom 2ez nie sposób odmówić ambicji- mimo braków kadrowych i innych przeciwności losu próbowali urwać coś doświadczonemu rywalowi, zespołowi Zawojski.pl

   

  Zerknijmy na oficjalną stronę 2ez na FB: „Graliśmy w dosyć eksperymentalnym składzie, w naszej drużynie zadebiutowali Dawid Mirek oraz Paweł Sapoń i o ile ten pierwszy grał z nami kilka razy, to z Pawłem graliśmy pierwszy raz. W meczu zabrakło Ocieczka (zapalenie oskrzeli) oraz Dędysa (skręcona kostka). Najbardziej był widoczny brak Łukasza Ocieczka, ponieważ jest to jedyna osoba w naszej drużynie, która potrafi grać tuż przed bramkarzem. Staraliśmy się załatać tę dziurę, ale w pierwszej połowie nie wychodziło to nikomu z nas. Nasza obrona w pierwszej odsłonie spotkania wyglądała jak ser szwajcarski, mimo to straciliśmy tylko jedną bramkę i to dosyć pechowo, ponieważ po obronionym strzale przez Kwiatka do piłki dopadł niekryty zawodnik naszych rywali i z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki. Jeśli chodzi o pierwsza polowe - to tyle - nie potrafiliśmy skutecznie wyprowadzić piłki z obrony, oddaliśmy nie więcej niż 3 strzały, za to przeciwnicy nie grzeszyli skutecznością. Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej jeśli chodzi o tempo gry, piłka krążyła od jednej bramki do drugiej. Jednak już na jej początku tracimy drugą bramkę, piłkę ręką w polu karnym zagrywa Damian ( w drugiej połowie zajął miejsce Łukasza i spisał się na tej pozycji znakomicie) oczywiście zawodnik Zawojski.pl wykorzystali karnego. Dopiero po tej bramce zaczęliśmy atakować, stworzyliśmy multum okazji, mimo to do końca meczu nie znaleźliśmy drogi do bramki.
  Przeciwnicy zagrali bardzo dobry mecz, wypadliśmy na ich tle bardzo słabo, świetnie wymieniali się pozycjami oraz szybko organizowali się w obronie. Jeśli chodzi o nasz zespół, to najlepiej wypadł Kwiatek, gdyby nie on i jego interwencje, na pewno dużo częściej wprowadzalibyśmy piłkę do gry ze środka boiska."

   17:30 Gamba Furiosa 2 : 1 Dzikie Wieprze

   Najciekawszy mecz tego wieczora nie zawiódł oczekiwań i stał na znakomitym poziomie. Gamba wygrała doświadczeniem lecz przy odrobinie szczęścia remis wył na wyciągnięcie ręki Dzikich Wieprzy. W końcówce chłopaki z wieprzca otrzymali prezent od sędziego i grali przez 90 sekund w przewadze liczebnej, lecz na niewiele to się zdało. Gamba dowiozła korzystny wynik do ostatniego gwizdka. Nie obyło się bez kontrowersji- zwłaszcza w samej końcówce, kiedy to zawodnik Gamby został ukarany napomnieniem i karą czasową. O ile samą decyzję o ukaraniu arbiter obroni, o tyle doliczenie dodatkowych 30 sekund meczu budzi kontrowersje.

   

  Relacja ze strony Dzikich wieprzy na FB: „Nadszedł mecz, w którym musieliśmy zmierzyć się z najbardziej utytułowaną drużyną w tej lidze. Jak się okazało ten mecz był równie ciężki zarówno dla nas, jak i dla przeciwników. Nie można było stać na boisku, tylko każdy musiał biegać, starać się bo stawką były 3 punty i czołowa lokata w tabeli. 
  Od samego początku można było zobaczyć jak dla obu drużyn to spotkanie było ważne. Mecz był bardzo wyrównany - raz akcja pod bramką rywali, a chwilę później nasz bramkarz musiał pokazać swój refleks. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 2 minucie. Rywale odbierają piłkę Wojtkowi - mają przewagę 2 na 1, jednak dobre przeczucie „Arosa” spowodowało, że właśnie on przejmuje piłkę i kieruje ją do Patryka. Gibeq podejmuje szybką decyzję i podaje futbolówkę na drugą stronę do brata - Arkadiusza. On nie zastanawia się zbyt długo, tylko otwiera grę przyjęciem i puszcza bombę w stronę bramki. Jednak nie udaje mu się zdobyć gola, ponieważ bramkarz Gamby ratuje swoich zawodników. Remis nie mógł trwać wiecznie. Na zegarze wybiła 7 minuta. Piłka w rękach bramkarza Gamby, który wyrzuca piłkę do jednego ze swoich kolegów, który przyjmuje futbolówkę i biegnie z nią lewą stroną. Ostatni kontakt to dobra decyzja - podnosi głowę do góry i kieruje piłkę do napastnika, który po swoim strzale daje prowadzenie zawodnikom z Zembrzyc. Rywale rozpoczynają grę z autu, wymieniają podania, po czym Dominik odbiera piłkę i podaje do Małego, który wychodzi sam na sam z bramkarzem - można spodziewać się remisu. Biegnie jak najszybciej, żeby zakończyć akcję i udaje mu się to. Powtarza sytuację z ostatniego meczu czyli mija bramkarza i doprowadza do wyrównania. Warto wspomnieć początek 14 minuty - dla nas jeden z najgorszych momentów, a dla przeciwników chwila, którą powinien zapamiętać każdy zawodnik Gamby czyli bramka, która daje zwycięstwo w meczu. Akcja rozpoczęła się od Arosa, który rozpędza się z piłką a następnie traci ją w środku pola i rywale robią kontrę. Jeden z przeciwników podaje na skrzydło, a następnie zawodnik posyła piłkę z lewej strony do środka. Mieliśmy pecha - piłka, która została scentrowana w pole karne wylądowała na nodze Arosa, który chciał wybić futbolówkę za bramkę. Jednak Arek źle trafił w piłkę i nasz golkiper musiał wyjmować futbolówkę z siatki. Do końca połowy nie działo się nic specjalnego. Czas na przerwę - łyk wody, kilka słów. Musieliśmy zdać sobie sprawę, że wynik jest dla nas niekorzystny. Dlatego wyszliśmy na drugą połowę, aby najpierw doprowadzić do wyrównania, a później powalczyć o 3 punkty. Druga połowa była pechowa dla rywali - w 30 minucie po zderzeniu, jeden z zawodników Gamby musiał zejść z boiska. Natomiast i nam nie dopisywało szczęście - najpierw w 31 minucie wolej Arosa, który obronił golkiper z Zembrzyc oraz kilka minut później Aros trafia w słupek. Na sam koniec, w ostatnich minutach Wojtek posyła bombę, ale mija słupek o kilka centymetrów. Mijały kolejne sekundy, które były dla nas bardzo cenne. Mieliśmy okazję grać w przewadze, ale nie wykorzystaliśmy jej i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem przeciwników. 
  Podsumowując sobotni mecz - pokazaliśmy na pewno świetne akcje, piękne strzały, a przede wszystkim radość z gry. Jest to nasza druga porażka ale i też nie ostatnia, dlatego nie przejmujemy się. Można powiedzieć, że ta przegrana jest dla nas motywacją do następnych meczy. Nie chcemy zawieść fanów, dlatego w następnym spotkaniu będziemy starać się pokazać jeszcze piękniejszy futbol. Dziękujemy naszym sympatykom i życzymy Wesołych Świąt i udanego Sylwestra. Do zobaczenia
  .”

   

  Kuba Nosal Gamba Furiosa: „Mecz na bardzo wysokim poziomie. Dzikie Wieprze znacznie bardziej wybiegane chłopaki od nas. Rywale byli szybsi ale wiedzieliśmy, że trzeba u nich wyłączyć z gry jednego zawodnika[mowa o Wojciechu Pająku, przyp. red.]. Rywale grali dobrze tylko do naszej „szesnastki” potem brakowało im pomysłu. My zagraliśmy mądrze taktycznie, blisko siebie w obronie i w ten sposób zamknęliśmy przeciwnikom drogę do bramki. W pierwszej połowie mogliśmy spokojnie strzelić więcej bramek bo było sporo okazji ku temu, natomiast w drugiej odsłonie musieliśmy się cofnąć z uwagi, iż naszych dwóch zawodników zostało kontuzjowanych i nie mieliśmy zmienników przez ostatnie 10 minut. Dzikie Wieprze w końcu trafiły na przeciwnika równego sobie i my również. Chciałbym żeby każdy mecz w tej lidze był tak zacięty jak ten. Dzikie Wieprze będą na bank walczyć o podium a z być może nawet o lokaty 1-2 bo stać ich na to. Życzymy im dalszych wygranych i trzymamy mocno kciuki za nich bo to bardzo fajna ekipa na wysokim poziomie sportowym jak i kulturalnym.

  Muszę dodać że to co sędzia zrobił w końcówce meczu to jest jakiś żart! Czas zatrzymywany był przy każdym faulu i doliczył 30 sekund meczu bo... wyrzucił naszego zawodnika na 2 minuty gdy do końca meczu pozostało 90 sekund.

  16:40 Playboys 3 : 8 Guziec

  Zawodnicy Playboys od samego początku rzucili się na niepokonaną dotychczas ekipę Guziec z Jordanowa. Zaskoczeni zawodnicy z Jordanowa jeszcze dobrze nie poczuli piłki, a już było 1:0 dla rywali. Dobra gra w obronie zespołu Playboys sprawiła, że przez długi czas zawodnicy z Jordanowa nie byli wstanie doprowadzić do wyrównania. Duża w tym zasługa świetnie dysponowanego w tym dniu bramkarza Playboys. Ofensywnie nastawiona drużyna Guziec (26 bramek w 3 meczach) pokazała jednak, że wystarczy jej chwila nieuwagi przeciwnika by zdobyć bramkę. Szybko rozegrany aut, dwa podania z pierwszej piłki i Figura doprowadza do wyrównania. Nie minęły jednak 2 minuty, a podrażnieni Playboys wyszli na prowadzenie. Częste zmiany i wyrównany zespół to największy atut Guźca co widać szczególnie w końcówkach. Zmęczonych rywali "rozklepali" zawodnicy z ławki wyprowadzając Guźca na prowadzenie 3:2 do przerwy. Druga połowa to wyraźna dominacja zespołu z Jordanowa. Nie pomogła nawet kontrowersyjna kara 2 minut dla Michała Bierówki-bramkarza Guźca. Szybkie kontry i dyscyplina w obronie, kilka świetnych interwencji Bierówki sprawiły, że mecz zakończył się wynikiem 8:3 dla Guźca. Warto dodać, że piękną bramkę strzelił Bartek Skwarek, który z Mariuszem Figurą zdobyli w tym meczu po 3 bramki.

   15:50 AKS 6 : 4 Drink Team

  AKS chyba wraca na właściwe tory. Po świetnej jesieni na orliku początek ligi halowej nie mogą zaliczyć do udanych. Jednak zwycięstwo z niedocenianym Drink Teamem zawodnicy z Lasu musieli wyszarpać. -W tym sezonie łatwych punktów nie będzie- każdy mecz trzeba solidnie wybiegać i dać z siebie wszystko- skomentował przebieg rywalizacji jeden z ekspertów zasiadający na trybunach. Tak też było w tym meczu. Drink Team jest bez punktu ale dystans dzielący zawodników z Zawoi od zwycięstwa jest coraz krótszy, zaś sama gra nie przyprawia o ból zębów fanów sympatycznej ekipy z Drink Teamu. Czy zatem po Nowym Roku powinniśmy spodziewać się wielkiego przełamania? Przeczucie mówi mi, że nastąpi to już w następnej kolejce.

   

  Pomimo tego, że graliśmy z bardziej doświadczoną od nas drużyną, jaką jest AKS Las, muszę przyznać że mecz był bardzo wyrównany. Mieliśmy sporo zmienników, co chcieliśmy wykorzystać. Niestety w ciągu pierwszych 5 minut przeciwnicy wykorzystali 2 błędy z naszej strony i było już 2-0. Pomimo straconych bramek nie straciliśmy wiary w siebie i szybko udało nam się strzelić bramkę kontaktową. Na przerwę schodziliśmy przegrywając 1-3. Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy strzeliliśmy kolejną bramkę, która jeszcze bardziej podbudowała morale naszej drużyny. Podobnie jak nasi przeciwnicy, udawało nam się wyprowadzić wiele akcji na bramkę przeciwnika, przy wykończeniu których nie mieliśmy aż tyle szczęścia co AKS. Mecz zakończył się wynikiem 6-4 dla AKS Las. Jeśli chodzi o naszą drużynę w tym meczu, to na wyróżnienie zasługuje nasz bramkarz, Mariusz Groń, który wykazał się dobrą formę i wiele razy uratował nas przed utratą większej ilości bramek. Przeciwnikom życzę powodzenia w następnych meczach. – mówi Kozina Kamil, menadżer Drink Team

   

  Kapitan Drink Teamu, Marcin Rzeszótko: Cóż mogę powiedzieć, zdecydowanie zabrakło nam szczęścia. Znowu zabrakło skuteczności co niestety się zemściło. Po słabym początku złapaliśmy kontakt z przeciwnikami, który staraliśmy się wykorzystać, ale niestety nam się nie udało. AKS był bezwzględny i wykorzystywał swoje okazje, co nie udawało się nam. Musimy wyciągnąć wnioski z porażki i naprawić swoje błędy. Drużynie AKS życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

   15:00 The Dreamers5 : 2RAFkOP

   Rafkop niemal w każdej kolejce gra tylko w 1 połowie meczu. Gdyby liczyły się tylko wyniki do przerwy to drużyna z Grzechyni byłaby w ścisłym topie ligowym. Niestety <dla Rafkopu i jego fanów> gramy 2 x 20 minut. Problemem jest prawdopodobnie brak sił w drugiej części meczu. Mimo to szacunek za zaangażowanie i ambitną walkę do końca. Jak w przypadku Drink Teamu tak samo i Rafkop- gra o wiele lepsza niż wyniki, oby wkrótce nastąpiło przełamanie.

  Mateusz Stopka, The Dreamers: Zdarzają się mecze, w których długo się rozpędzamy. Czasami nawet całą połowę. Tak było z Grandą i tak było też z RAFKOP-em. W pierwszej połowie prowadziliśmy grę, jednak mimo kilku dogodnych sytuacji nie strzeliliśmy ani jednej bramki. Na domiar złego – w ostatniej akcji rywale „ukłuli” nas z rzutu karnego. W przerwie duża mobilizacja. Efekty były piorunujące. Już w trzynastej sekundzie po zmianie stron Arek Piątek otworzył wreszcie worek z bramkami. Prowadziliśmy 5:1 i dokonaliśmy zmiany w bramce. Niestety, mimo bardzo ofiarnej postawy, Jarek Bielarz nie zdołał zrównać się z Michałem Pawlikiem pod względem czystych kont w tym sezonie.

    Już  w najbliższą niedzielę 3 stycznia 2016 organizator Suskiej Amatorskiej Ligi Futsalu zaprasza na 5 ligową kolejkę.

   

  Tym razem rozgrywki (5 i 6 kolejka) odbędą się na Hali widowiskowo-sportowej w Zawoi Centrum. Początek od godziny 15:00. Wstęp wolny.

  A oto niedzielny rozkład jazdy:

  03-01-2016 15:00

  Dzikie Wieprze

  -

  2ez

  03-01-2016 15:50

  Synowie Luja

  -

  The Dreamers

  03-01-2016 16:40

  RAFkOP

  -

  AKS

  03-01-2016 17:30

  zawojski.pl

  -

  Granda

  03-01-2016 18:20

  Guziec

  -

  Gamba Furiosa

  03-01-2016 19:10

  Drink Team

  -

  FC Fikoł

   

  „Wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2016 r., zdrowia, oraz obfitości wszelkich sukcesów życzy organizator i zawodnicy SALF.”

   

  Organizator przypomina, że wszystkich odwiedzających halę, zarówno zawodników jak i kibiców, obowiązuje regulamin hali sportowej!


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  IV kolejka SALF

  Szczegy...

 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Komunikat w/s Suskiej Amatorskiej Ligi Futsalu

  Szczegy...
 • object(stdClass)#451 (55) { ["id"]=> string(4) "3281" ["title"]=> string(24) "III kolejka SALF za nami" ["alias"]=> string(24) "iii-kolejka-salf-za-nami" ["catid"]=> string(3) "139" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(1356) "

   

  Relacje z poszczególnych meczy dostępne po kliknięciu w  dany mecz. Zachęcam do oglądania!

  Dzikie Wieprze – Playboys 9:2

  Rafkop – Granda 1:2

  Synowie Luja – 2ez 4:4

  Zawojski.pl – Gamba Furiosa 1:10

  The Dreamers – AKS Las 11:2

  Guziec – FC Fikoł 8:5

   

   

  Relacje z poszczególnych meczy dostępne po kliknięciu w dany mecz. Zachęcam do oglądania!


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  III kolejka SALF za nami

  Szczegy...
HomeSportALPSKarol Dudziak Top of Page