To rzadkość. Wszystkie cztery drużyny z naszego powiatu występujące w A-klasie wadowickiej, przegrały swoje mecze w tej kolejce gier. O ile porażki Strzelca w Wadowicach czy BCS w Wysokiej można było przewidzieć, o tyle porażki Jałowca i Babiej Góry są niespodziankami. Suszanie prowadzili w drugiej połowie 1:0 z Astrą, w pierwszej połowie spokojnie mogli strzelić i trzy gole, a tu klops. W okręgówce za to wysoką wygraną, najwyższą pod wodzą Sławomira Frączka i w ogóle najwyższą w tym sezonie, odniósł Halniak Maków Podhalański. Pięć goli zdobyte i kibice przy ulicy Sportowej mogli spokojnie udać się do domów. Trzy gole zdobył Damian Kowalczk, w tym jednego... bezpośrednio z rzutu rożnego. W B-klasie passę zwycięstw kontynuuje Huragan Skawica. Tym razem gola dla lidera rozgrywek zdobyli Daniel Pacyga oraz Bartłomiej Pacyga. Do przerwy w Zebrzydowicach górą była Bystra, która prowadziła po trafieniu Michała Wójtowicza. Skończyło się na wyniku 2:1 dla gospodarzy...

Przed nami kolejne piłkarskie emocje na lokalnym poziomie. No, niektóre zespoły w ten weekend poznają je na nieco wyższym poziomie - Garbarza Zembrzyce czeka wizyta na boisku absolutnego lidera z Jawiszowic, Naroże Juszczyn zagra z trzecią aktualnie siłą okręgówki, czyli KS Chełmkiem, beniaminek z Zawoi sprawdzi formę lidera rozgrywek z Wysokiej, Strzelec Budzów czeka trzecie z rzędu starcie z czołową drużyną ligi - tym razem w Wadowicach ze Skawą. Bardzo ciekawie zatem będzie na wyjazdach, ale i w roli gospodarzy nasze kluby czekają też ciekawe starcia.

piątek, 20 kwiecień 2018 07:38

Lokalne kluby sporo zaoszczędzą dzięki uchwale PZPN

Napisane przez

Od 1 lipca kluby piłkarskie z całej Polski, które posiadają drużyny w kategoriach: Skrzat, Żak, Orlik, Młodzik, Trampkarz, Junior Młodszy i Junior nie będą musiały płacić Wojewódzkim Związkom Piłki Nożnej opłat za uczestnictwo w tych rozgrywkach. Chodzi o opłaty za udział w rozgrywkach, rejestracji, potwierdzania oraz uprawniania zawodników.

Bez bramek w derbowym pojedynku Babiej Góry z BCS Zawoja, chociaż losy pojedynku ważyły się do końcowych minut. W końcu szala zwycięstwa nie przechyliła się na żadną ze stron. Wynik o wiele bardziej cieszy drużynę z Zawoi, dla której jest to pierwszy punkt w rundzie wiosennej. Babiej Górze na pocieszenie pozostaje fakt, że druga połowa tego pojedynku była jednocześnie najlepszą połową suszan na wiosnę. Już po pierwszej połowie bliżej zwycięstwa w spotkaniu Jałowca Stryszawa ze Strzelcem Budzów byli gospodarze, którzy prowadzili 2:0 za sprawą trafień Dawida Janeczki i Tomasza Świerkosza. Druga połowa na remis, z kontrowersyjnym golem dla budzowian, a w całokształcie trzy punkty dopisuje Jałowiec.

Babia Góra Sucha Beskidzka - Babiogórskie Centrum Sportu Zawoja i Jałowiec Stryszawa - Strzelec Budzów to dwa spotkania, które w późne środowe popołudnie odbędą się w ramach zaległej 16. kolejki (odbyły się wówczas 24-25 marzec tylko dwa spotkania: Orzeł Wieprz - Dąb Tomice 4:2 oraz Astra Spytkowice - Żarek Barwałd Górny 3:0). Wszystkie cztery drużyny mają swoje problemy, ale i oczekiwania. Z drugiej strony derby to zawsze derby i wynik jest sprawą otwartą.

Drugie derbowe spotkanie w 2018 roku wygrywają zawodnicy Tempo Białka. Drugie w stosunku 1:0. Tym razem bohaterem białczan został Mateusz Balcer, który gola na wagę trzech punktów zdobył... strzałem głową. Halniak przegrywa u siebie z Kalwarianką 2:0, a Naroże Juszczyn w Żarkach aż 4:1. Bardzo słaby występ zanotowała Babia Góra Sucha Beskidzka na boisku w Barwałdzie Górnym. Nie podziałała mobilizująco na podopiecznych Grzegorza Kmiecika nawet informacja, że suszanie otrzymali walkower za ubiegłotygodniowe spotkanie w Budzowie (szerzej niebawem o całej sytuacji na naszym portalu). Przełamał się za to Jałowiec Stryszawa odnosząc pierwsze w 2018 roku ligowe zwycięstwo. Nie miał większych problemów z odniesieniem zwycięstwa Żuraw Krzeszów w spotkaniu z Olimpią Zebrzydowice. Jeden błąd, konkretnie nieudana pułapka ofsajdowa, zaważył o losach spotkania KS Bystra z Żarkiem Stronie. Z bagażem siedmiu goli ze Stryszowa wraca LKS Bieńkówka.

Śmiało można ogłosić - piłkarska wiosna w pełni. W ten weekend do rywalizacji rusza nawet nasz jedynak w B-klasie podhalańskiej Unia Naprawa, co spowoduje, że wszystkie drużyny seniorów będą w grze. Jeżeli ktoś ma wolny czas i lubi oglądać spotkania powiatowych drużyn, to w ten weekend będzie miał z czego wybierać.

Nowi trenerzy zapunktowali. Halniak Maków Podhalański wygrał na własnym boisku z Zagórzanką Zagórze 3:2. Naroże Juszczyn wywozi punkt z Paszkówki. Nie udało się sprawić niespodzianki drużynie Tempo Białka, która mierzyła się na wyjeździe z absolutnym liderem tabeli LKS Jawiszowice. Do przerwy prowadzili gospodarze, lecz w drugiej połowie do wyrównania doprowadził Bartłomiej Pająk. Gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w końcówce - w 80. minucie podwyższyli na 2:1, a w doliczonym czasie gry ustanowili wynik 3:1 skutecznie egzekwując rzut karny. Pachniało sensacją do przerwy w spotkaniu Żurawia Krzeszów z KS Bystra. Goście prowadzili 1:0 po... samobójczym trafieniu jednego z defensorów Żurawia. W drugiej połowie dwa wznowienia gry z autu Józefa Łuczaka na gole zamienił Łukasz Sitarz.

Skoro daty meczów w niektórych kolejkach zostały przeniesione na inne terminy oznacza to, że daty te musiały kiedyś nadejść. Tak jest właśnie z dzisiejszym popołudniem, gdy trzej nasi przedstawiciele w lidze okręgowej zagrają w ramach 16. kolejki. W B-klasie za to powiatowe derby pomiędzy Żurawiem Krzeszów i KS Bystra, które dwukrotnie były przekładane jeszcze w poprzednim roku kalendarzowym.

Siedem goli obejrzeli kibice, którzy pojawili się na spotkaniu w Budzowie. Strzelec wygrał po końcówce, w której emocji było tyle, co na niejednym dzisiejszym spotkaniu. Gospodarze grali kawałek pierwszej i całą drugą połowę w osłabieniu po czerwonej kartce dla Patryka Burligi, a mimo to byli w stanie wbić kolejne dwa gole faworyzowanym suszanom! Na pochwały zasługuje cała drużyna Strzelca na czele z wszędobylskim Gabrielem Janiczakiem i stoperem Markiem Madejczykiem. Drugi remis z rzędu notuje Jałowiec. Z Astrą Spytkowice przegrywał do przerwy 1:0, lecz w drugiej połowie za sprawą trafień Tomasza Świerkosza oraz Mateusza Pająka wyszedł na prowadzenie 2:1. Nie utrzymał go jednak do końcowego gwizdka sędziego. W Wadowicach w stosunku 3:0 przegrał BCS Zawoja. Nie udało się sprawić niespodzianki Halniakowi w wyjazdowym spotkaniu z pewnie zmierzającym do IV-ligi LKS Jawiszowice. W czterech spotkaniach w tym roku niepokonany jest Garbarz. W sobotę przywiózł komplet punktów z Gromca - kolejne bramki zdobył Adisa Monsuru. W B-klasie bez zmian, czyli wygrywa Huragan Skawica, wygrywa Błyskawica Marcówka.