czwartek, 19 październik 2017 21:05

ALPS. Zapowiedź orlikowa (22 października)

Napisał

Czy w ten weekend poznamy mistrza ALPS, a może przyjdzie nam jeszcze chwilę na to poczekać. Tego dowiemy się stosunkowo szybko, ale to nie oznacza, że i kolejne mecze nie przyniosą emocji.

Na cztery kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej, Halniak Maków Podhalański nie ma trenera seniorów. Po rezygnacji z tej funkcji Macieja Melzera, pod którego wodzą drużyna zdobyła cztery punkty, nowym szkoleniowcem został Andrzej Sermak. Po trzech przegranych meczach z Brzeziną Osiek, Garbarzem Zembrzyce oraz Victorią 1918 Jaworzno także i on postanowił zakończyć swoją przygodę z makowskim klubem. Co dalej? - Działam w Halniaku od 1985 roku, ale takiej sytuacji nigdy nie miałem - mówi prezes Halniaka, Krzysztof Zawiła.

wtorek, 17 październik 2017 22:17

ALPS. Orlikowa pigułka ( 15 października)

Napisał

Po siódmej kolejce spotkań wiadomo już, że z walki o mistrzostwo ligi odpadło Los Asfaltos (matematycznych szans nie analizujemy). Pozostałe w boju ekipy, czyli Monter i ZrobioneZdrewna.pl staną naprzeciw siebie już za tydzień, więc będzie się działo. Co nie oznacza, że w tę niedzielę było nudno.

Pierwszej porażki w sezonie doznał Sokół Przytkowice. Drużyną, która znalazła na niego sposób okazała się Babia Góra Sucha Beskidzka. Gola na wagę zwycięstwa i awansu suszan na podium A-klasowych rozgrywek zdobył Dawid Choczyński. Do przerwy Jordan Jordanów przegrywał 0:1 ze Skalnymi Zaskale, lecz po przerwie odwrócił losy spotkania - najpierw świetnym technicznym strzałem popisał się Sebastian Szklany, a potem z bliskiej odległości do bramki trafił Szymon Wróbel. W meczu na szczycie B-klasy pomiędzy Żurawiem i Huraganem podział punktów. Derby beniaminków w A-klasie dla BCS Zawoi. Do przerwy prowadził Strzelec, a w drugiej połowie Grzegorz Jodłowiec podwójnie wpisuje się na listę strzelców i komplet punktów jedzie do Zawoi. Bolesne zderzenie z czołowymi drużynami w okręgówce zanotowali Halniak Maków Podhalański oraz Naroże Juszczyn.

piątek, 13 październik 2017 09:34

ALPS. Zapowiedź orlikowa (15 października)

Napisał

W tej kolejce nie poznamy jeszcze mistrza ALPS, ani też zespołów, które do I ligi awansują. Niemniej wiele podczas niej może się wyjaśnić.  Jak choć kwestia tego kto w ostatnich pojedynkach grać będzie o pietruszkę…

Pięć punktów - tyle dzieli Babią Górę Sucha Beskidzka od lidera tabeli Sokoła Przytkowice. W sobotę na stadion przy ulicy Mickiewicza zawita właśnie Sokół, który na wyjeździe gra na piątkę - pięć meczów, pięć wygranych. Bardzo ciekawie zapowiadają się spotkania trzech drużyn, które występują w lidze okręgowej. Do wyboru do koloru. Halniak Maków Podhalański kontra Victoria Jaworzno, Tempo Białka z KS Chełmek i Naroże Juszczyn z LKS Jawiszowice. W B-klasie mecz najlepszych na tym etapie rozgrywek drużyn z Krzeszowa oraz ze Skawicy.

Puchar Polski nie dla Błyskawicy - w finałowym spotkaniu, które odbyło się na boisku w Marcówce, 2:1 zwycięża Orzeł Ryczów. - Nie styl był ważny w tym spotkaniu, ale punkty - tak wygraną 3:1 Garbarza Zembrzyce z Halniakiem Maków Podhalański skomentował szkoleniowiec gospodarzy Zdzisław Janik. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Marcina Antosiaka oraz Jacka Bobka. Bez punktów z wyjazdu do Jaworzna wraca Tempo Białka.W zaległym spotkaniu podhalańskiej A-klasy Jordan Jordanów przegrywa z Lubaniem Tylmanowa. Gospodarze prowadzili do przerwy 1:0, lecz w drugiej połowie stracili dwie bramki w odstępie dwóch minut i musieli przełknąć gorycz porażki.

Niezłe emocje piłkarskie szykują się w środowe popołudnie na trzech stadionach w naszym powiecie. Błyskawica Marcówka podejmie Orła Ryczów w finale Pucharu Polski podokręgu wadowickiego. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:45. Czterdzieści pięć minut wcześniej arbiter rozpocznie zaległe w ramach 8. kolejki chrzanowskiej okręgówki derbowe spotkanie Garbarza Zembrzyce z Halniakiem Maków Podhalański. Także w dniu dzisiejszym zaległości odrabia Tempo Białka. Podopieczni Krzysztofa Wądrzyka zawitają na stadion w Jaworznie. O trzecie z rzędu zwycięstwo zagra Jordan Jordanów - po wygranych w Jabłonce oraz Lipnicy Wielkiej kibice w Jordanowie liczą na pierwszą w tym sezonie wygraną na swoim stadionie. Rywal, Lubań Tylmanowa ma tylko trzy punkty więcej od jordanowian.

wtorek, 10 październik 2017 13:52

ALPS. Orlikowa pigułka (8 października)

Napisał

Szósta kolejka spotkań miała przynieść wiele emocji. Tymczasem emocji było niewiele więcej jak na rybach (z całym szacunkiem dla wędkarzy), a hit kolejki delikatnie mówiąc rozczarował.

niedziela, 08 październik 2017 15:22

Płynęli po Puchar Wszechstronności Stylowej

Napisane przez

Prawie 200 zawodników z 19 klubów wzięło udział w zawodach  o Puchar Prezesa Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego - Puchar Wszechstronności Stylowej, które w sobotę 7. października odbyły się w krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej. Nie zabrakło wśród nich pływaków z UKS Jasień Sucha Beskidzka.