Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 07 październik 2018 10:57

„Kwartet dla czterech aktorów” w Kalwarii Zebrzydowskiej

Jan Frycz, Andrzej Grabowski, Jan Peszek i Mikołaj Grabowski w Kalwarii Zebrzydowskiej w spektaklu: „Kwartet dla czterech aktorów”.

 

Restauracja Verona z Lanckorony oraz Centrum Kultury Sportu i Turystyki z Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na sztukę znakomitego dramaturga, kompozytora i muzykologa Bogusława Schaeffera pt.: „Kwartet dla czterech aktorów”

Prezentuje on perypetie artystów muzyków poszukujących ideału sztuki i formy, która zadowoliłaby ich wszystkich. Okazuje się to jednak niemożliwe, bo nie potrafią się ze sobą porozumieć. 

Sztuka opowiada o aktorach, o ich pracy, ale przede wszystkim o kondycji człowieka w chaosie dzisiejszego świata. Zawiera różne konwencje teatralne: aktorzy na scenie uprawiają akrobatykę, śpiewają, snują własne wynurzenia na różne tematy, a także wypowiadają dialogi o czysto muzycznej strukturze. 

Utwór nie ma fabuły w tradycyjnym rozumienia tego słowa – fabułą jest to, co danego wieczoru zdarzy się między wykonawcami. To luźny zbiór scen: muzycznych, niemuzycznych, dialogowych, parateatralnych i wizualnych. Tylko gest, mimika i działania aktorów prowadzonych przez reżysera mogą utrzymać uwagę widza w napięciu, zmusić go, by śledził potok płynących słów, na kształt chaotycznej rozmowy, w której wątki i dygresje urastają do rangi samodzielnych tematów, a wypowiedzi dyskutantów nakładają się na siebie wzajemnie, tworząc niezrozumiały polifoniczny gwar.

Sztuka ta jest popisem teatralnej wirtuozerii, jest pewnego rodzaju partyturą. Utwory stanowią wykłady o muzyce z wplecionymi w nie zupełnie absurdalnymi treściami. Autor stosuje zabawy językowe, prześmiewając nowomodę gazetową i telewizyjną, wykorzystuje dowcipy z dnia codziennego. 

Obsada:

Andrzej Grabowski

Mikołaj Grabowski

Jan Peszek

 

 

Data: 05.11.2018r

Godzina: 19:00

Bilety: 75zł

Bilety dostępne w :

Restauracja Verona w Lanckoronie,

CKSiT (Stare Kino, ul. Mickiewicza 4, Kalwaria Zebrzydowska)

oraz www.kupbilecik.pl

Home