Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Leasing ciągników siodłowych i naczep - dlaczego warto?

W życiu wielu przedsiębiorców i producentów przychodzi moment, w którym muszą poszerzyć swoją działalność i wyjść dalej ze swoim produktem. W tym celu muszą oni skorzystać z pojazdów transportowych – najlepiej swoich własnych, a te można sfinansować przez leasing.

Ciągniki i naczepy – dlaczego warto w nie zainwestować?

Wielu producentów różnego rodzaju produktów musi dbać o sprawną dystrybucję tych produktów. Jeśli są to produkty wielkogabarytowe, potrzeba równie dużych pojazdów, aby móc sprawnie, szybko i bezpiecznie je transportować. Kiedy do tego w grę wchodzi transport dalekobieżny, warto zastanowić się nad kupnem ciągników siodłowych i naczep. W rozrachunku prowadzonym na dłuższą metę wejście w posiadanie swoich pojazdów transportowych zamiast ciągłego korzystania z usług firm transportowych jest dużo bardziej korzystnym i ekonomicznym rozwiązaniem.

Na czym polega leasing?

To obcobrzmiące pojęcie coraz bardziej przyjmuje się w języku polskim. Kojarzymy je głównie z samochodami – i słusznie, bo właśnie pojazdy najczęściej są finansowane przez leasing. Angielskie słowo, od którego pochodzi termin leasing, oznacza wynajem bądź dzierżawę i to tłumaczenie poniekąd obrazuje to, na czym polega leasing. W świetle prawa jest to rodzaj umowy, na podstawie której jedna ze stron udostępnia drugiej wybrany produkt (w tym przypadku pojazd) w określonym czasie, za określoną sumę pieniężną.

Sprawdź leasing ciągników siodłowych i naczep w klf24.pl.

Leasing czy kredyt?

Kiedy przychodzi czas finansowania pojazdu, jego przyszły właściciel najczęściej nie dysponuje wystarczająco dużą sumą, by móc w całości go opłacić. Wówczas zaczyna rozważać jedną z dwóch opcji finansowania: kredyt i leasing.

Zarówno z leasingiem, jak i kredytem, wiąże się obowiązek opłacenia kwoty zawartej w umowie oraz opłacenia odsetek. Zdarza się jednak, że koszty spadają w przypadku leasingu, ponieważ dystrybutor samochodu może zarządzić pewien upust ceny – nie jest to jednak standardowa procedura. W kwestii oszczędności warto wspomnieć również, że przy leasingu młodzi kierowcy mogą liczyć na niższą cenę ubezpieczenia, którego ceny w ostatnim czasie znacząco wzrosły. Ponadto minimalna miesięczna rata, która jest jedną z możliwości opłacania leasingu, daje możliwość korzystania z samochodu, który – nawet po wzięciu kredytu – byłby zbyt kosztownym zakupem.

Leasing jest też doskonałą alternatywą dla osób, którym bank nie może przyznać kredytu. Sprawy przybierają taki obrót najczęściej wtedy, kiedy osoba ubiegająca się o kredyt ma niewystarczająco wysoką zdolność kredytową – to z kolei może być następstwem tego, że osoba ta wzięła wcześniej kredyt na sfinansowanie innego zakupu. Przy wzięciu pojazdu w leasing czasem wystarczy nawet 1% wartości tego pojazdu jako wpłata początkowa – sprawa ma się zupełnie inaczej w przypadku udowodnienia zdolności kredytowej. Odmiennie również przedstawia się kwestia podatków. Z leasingiem bowiem nie wiążą się takie ograniczenia jak tzw. „podatek od luksusu”.

Home