Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Miód malinowy - naturalny zastrzyk energii

Miody znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni jako dodatek do potraw, ale również jako suplementy diet i cisi pomocnicy w walce z przeróżnymi dolegliwościami. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów miodów. Jednym z mniej znanych jest miód malinowy, o którym zapewne niewiele osób słyszało.

 

Miód z kwiatów malin

Miód powstający z kwiatów malin jest wyrobem bardzo rzadkim i raczej nie zdobędziemy go w popularnych marketach, tylko w sklepach specjalistycznych, jak np. w sklepie internetowym Słoik Miodu. Dlaczego ten typ miodu jest tak rzadki i wyjątkowy? Przede wszystkim dlatego, że kwiaty maliny kwitną tylko przez 3 tygodnie, dwa razy do roku. Pierwsze zbiory nektaru z malin zaczynają się pod koniec maja, ostatnie zaś zaczynają się od końca sierpnia do pierwszych przymrozków, gdy kwitną późne odmiany malin. Miód z malin charakteryzuje się też tym, że w zależności od odmiany malin może mieć różny smak. Ponadto, aby w ogóle można było go zbierać, pasieka musi znajdować się niedaleko plantacji malin.

Niezapomniany aromat i smak

Tym, co na zawsze pozostaje w pamięci po spróbowaniu miodu malinowego jest jego smak i zapach. Aromat tego rodzaju miodu to efekt zawartości, czyli wielu rodzajów olejków eterycznych. Jeśli chodzi o jego wygląd to miód z kwiatów malin należy raczej do tych jaśniejszych. Po jakimś czasie miód ten jaśnieje i robi się wręcz śnieśnobiały. Miody pozyskane z wcześniejszych zbiorów są mniej słodkie i nieco bardziej kwaśne. Późniejsze zbiory mają już mniejszy poziom kwasowości na rzecz słodyczy.

Wartości odżywcze i działanie miodu malinowego

Miody to nie tylko naturalny zamiennik cukru. Miód malinowy posiada wiele wartości odżywczych polecanych przede wszystkim osobom skarżącym się na zmęczenie. Miód ten jest naturalnym antydepresantem i zastrzykiem energii. Jest szczególnie lubiany przez dzieci. Może też być wykorzystywany jako cichy pomocnik w walce z różnymi dolegliwościami, jak na przykład z problemami z krążeniem. Miód obniża ciśnienie oraz poprawia krążenie krwi w organizmie. Podobnie jak inne rodzaje miodów, także ten wspiera wątrobę i wydzielanie żółci. Jest często polecany w przypadku przeziębienia i grypy. Dodany do herbaty rozgrzewa organizm i pozwala szybciej wrócić do zdrowia.

Miód z nektaru pochodzącego z kwiatów malin jest znakomitym uzupełnieniem diety sportowców i osób lubiących aktywny tryb życia ze względu na dużą ilość wartości odżywczych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na https://www.miodoterapia.pl/rodzaje-miodow/miod-malinowy/

Home