Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 08 maj 2018 15:49

Koncert Eleni w Makowie Podhalańskim

We wtorek, 22 maja w  Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim odbędzie się koncert pod hasłem „Ave Maria woła cały świat” w wykonaniu Eleni z zespołem. Występ jest powiązany z odbywającym się w tym dniu liturgicznym wspomnieniem świętej Rity.

 

Helena Dzoka, znana pod pseudonimem Eleni to piosenkarka greckiego pochodzenia. W maju 1999 roku została odznaczona Nagrodą św. Rity, przyznawaną kobietom, które potrafiły przebaczyć wyrządzone krzywdy. Wyróżnienie przyznaje wspólnota sióstr augustynianek z Cascii.

- Eleni z zespołem zagrają, by dać świadectwo wiary. Piosenkarka, tak samo jak święta potrafiła wybaczyć zabójcy najbliższej osoby. Serdecznie wszystkich zapraszam na wspólną modlitwę podczas nabożeństwa do św. Rity i późniejszy koncert – mówi proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim, ks. mgr Tadeusz Różałowski.

W Makowie Podhalańskim nabożeństwa ku czci św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych, odbywają się co miesiąc. Podczas ich trwania wierni modlą się w wybranych intencjach, dotyczących najczęściej spraw rodzinnych i zdrowotnych, prosząc o pomoc. Odmawia się także koronkę i składa czerwone róże. W Makowie, w razie nieobecności na mszy św., intencje można wysyłać także drogą internetową.

Koncert odbędzie się 22 maja o godzinie 19, tuż po zakończeniu nabożeństwa ku czci św. Rity.

Joanna Kosman

żródło. youtube.com/radiomatyja

Home Top of Page