Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 30 kwiecień 2018 08:08

Majówka w powiecie suskim

Rodzinne grillowanie, wycieczki i sport – to typowe wyznaczniki rozpoczynającej się wkrótce majówki. Wraz z nadejściem słonecznych dni warto zajrzeć nie tylko do swojego ogródka, ale i w kalendarz imprez, odbywających się na początku miesiąca w naszym powiecie. A jest w czym wybierać!

 

W Suchej Beskidzkiej – tradycyjnie i nowocześnie

Prezentowane przez miasto powiatowe atrakcje, jak zwykle nie zawodzą. Suska majówka potrwa aż trzy dni, a w jej programie każdy – od najmłodszych do najstarszych znajdzie coś dla siebie. 1 maja o godzinie 9.00 tradycyjnie otworzy ją (już po raz dwudziesty!) Wystawa Ogrodnicza na placu zamkowym. W tym samym czasie odbędzie się prowadzona przez Nadleśnictwo akcja „Drzewko za makulaturę”. Nie zabraknie atrakcji dla wielbicieli sztuki – zamkowa Galeria od 11 zaprasza na Wernisaż Wystawy Środowiskowej.
Tuż po 10 rozpocznie się sportowa rywalizacja na stadionie – biegi przełajowe dla dzieci i młodzieży, a od 13.00 emocje przeniosą się do hali sportowej SP nr 1, gdzie planowany jest Turniej Piłki Siatkowej.  Atrakcje zaplanowano także w miejskiej bibliotece, gdzie o godzinie 12.00 rozpoczną się Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w Scrabble.

W środę, 2 maja wszyscy chętni mają szansę zwiedzić Suchą Beskidzką wraz z przewodnikiem PTTK. Start zaplanowany jest na godzinę 10. O tej samej porze w zamkowej pracowni Miejskiego Ośrodka Kultury odbędą się zajęcia artystyczne dla najmłodszych, a na strzelnicy - Otwarte Zawody Strzeleckie. O 13.00 na Orliku powrót do sportowych emocji, czyli Turniej Piłki Nożnej Zakładów Pracy o Puchar Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.

Atrakcji nie zabraknie również 3 maja, kiedy to od 9.30 na krytej pływalni odbędzie się pokaz umiejętności pływackich. Tradycyjnie, w tym dniu nie zabraknie Mszy Świętej za Ojczyznę w kaplicy na górze Jasień. Planowany jest także rajd rowerowy na stadionie oraz Turniej Piłki Siatkowej dla dorosłych.

W Makowie Podhalańskim – uroczyście

Maków Podhalański skupia się na uroczystych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. O godzinie 9.30 odbędzie się Msza Św. Za Ojczyznę, po której nastąpi przemarsz i złożenie kwiatów w miejscach pamięci narodowej oraz przegląd pieśni patriotycznej na estradzie Makowianka.

W Zawoi – kulturalnie

1 maja na młodych mieszkańców Zawoi czeka spektakl Teatru Ruchu „Balonowe Podróże”. Następnego dnia zaplanowany jest „Dzień z kulturą babiogórską”, podczas którego będzie się można zapoznać z muzyką regionalnych zespołów. 3 maja w Skawicy odbędą się uroczyste obchody Święta Narodowego.

W Jordanowie – uroczyście i na sportowo

1 maja chętni  mieszkańcy Jordanowa wraz z Grupą Turystyki Wysokogórskiej będą mieli okazję zwiedzić „Małą Fatrę” na Słowacji. Za to Święto Konstytucji 3 Maja będzie uroczyście celebrowane – rozpocznie je zbiórka Pocztów Sztandarowych i Msza Święta w intencji Ojczyzny, po której odbędzie się apel,  na placu obok Ratusza.

W Łętowni – strażacko

Trzeciomajowe obchody w Łętowni są połączone z dniem św. Floriana. Po Mszy Św. O godzinie 11.30 przed remizą OSP odbędzie się uroczysty apel. Nastąpi wręczenie medali i odznaczeń, ale przede wszystkim zostanie  przekazany oraz poświęcony nowy samochód bojowy. Po części oficjalnej, na wszystkich czekać będzie strażacka grochówka.

W Jachówce – folklorystycznie

Majówka w Gminie Budzów rozpocznie się nieco później, bo 5 maja. Jest za to co świętować - swoje jubileusze obchodzą Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Oficjalna część uroczystości potrwa około dwóch godzin, a rozpocznie się Mszą Świętą. Później, podczas Pikniku Strażackiego będzie czas na zabawę wraz z zespołem „Contra Band”.

Home