Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Zalety korzystania z rur HDPE.

Rury HDPE to produkty z powodzeniem stosowane od ponad 50 lat. Obecnie są one praktycznie w każdej branży. Produkty z HDPE szybko stały się materiałem wybieranym przez inżynierów, wykonawców i klientów do szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych, w tym do zastosowań komunalnych, przemysłowych, energetycznych, wydobywczych, gazowych, czy rolniczych.

Co jest powodem takiej popularności rur HDPE? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, przez wypunktowanie największych korzyści płynących ze stosowania rur HDPE.

Rury HDPE są szczelne.

Rura HDPE są materiałem termozgrzewalnym. Mogą być łączone ze sobą bezpośrednio za pomocą metod zgrzewania elektrooporowego lub doczołowego. Łącząc ze sobą bezpośrednio dwie rury z tego samego materiału lub wykorzystując kształtki uzyskuje się niezwykle szczelne połączenie, dające efekt jednorodnego rurociągu. Połączenie to nie potrzebuje obróbki i nie wymaga konserwacji. Eliminuje to ryzyko rozszczelnienia się rury.

Rury HDPE są odporne na korozję.

Korozja jest jednym z najbardziej kosztownych problemów związanych z systemami rur metalowych. Występuje zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz rury i wpływa na wydajność hydrauliczną.
W przeciwieństwie do tradycyjnych produktów metalowych, rura HDPE nie rdzewieje, nie gnije ani nie koroduje. Jest odporna na rozwój grzybów i bakterii. Oznacza to wydłużoną żywotność i długoterminowe oszczędności.

Rury HDPE są lekkie i elastyczne.

Polietylen dużej gęstości jest materiałem lekkim i elastycznym. Produkty wykonane z HDPE nie wymagają użycia ciężkiego sprzętu do ich transportu i są łatwe w instalacji. Zwijane w kręgi rury dają możliwość układania dłuższych odcinków z jednego kawałka rury. Elastyczność rury w sytuacjach gdy instalowana jest ona w wykopach, zabezpiecza ją równocześnie przez uszkodzeniem przez ruchy gruntów.

Rury HDPE są odporne na zmęczenie.

Rury HDPE posiadają odpowiednie parametry ciśnieniowe do obsługi sporadycznych i powtarzających się zdarzeń udarowych, które są powszechne w systemach dystrybucji wody. W wielu przypadkach pozwoli to na użycie cieńszej rury HDPE w porównaniu do innych rodzajów rur.

Rury HDPE są długowieczne.

Rura HDPE to bezpieczny i trwały produkt idealny dla infrastruktury rurociągowej. Szacuje się, że okres użytkowania HDPE wynosi od 50 do 100 lat, w zależności od zastosowania, projektu i instalacji.

Rury HDPE są ekologiczne.

Rury z polietylenu są produktami przyjaznymi dla środowiska naturalnego. Rury HDPE są obojętne wobec środowiska w jakim zostały zainstalowane, a więc nie wpływają negatywnie na stan wody, czy gruntu, z którym mają styczność. Ponadto rury HDPE po zakończeniu eksploatacji mogą zostać poddane procesowi recyklingu. Dobre przewodnictwo cieplne sprawia, że transportowane rurami HDPE medium, nie jest narażone na duże straty ciepła.

Źródło: Elplast - Tworzywa sztuczne

Home