Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 22 kwiecień 2018 12:17

Dni Dawcy Szpiku po raz kolejny w Wadowicach.

28 kwietnia 2018 r. na Wadowickim Rynku przy okazji imprezy MOTOSERCE odbędą się dni dawcy szpiku pod hasłem „Marek i Inni potrzebują Twojej pomocy”, dedykowane Markowi Książkowi z Wadowic, który zachorował na ostrą białaczkę szpikową, oraz wszystkim chorym oczekującym na przeszczep.

 

Już od godz. 10.00 do mniej więcej 16.00 będziemy rejestrować potencjalnych dawców szpiku kostnego. Rejestrujemy osoby pełnoletnie, które nie ukończyły jeszcze 55 roku życia i są w ogólnie dobrym stanie zdrowia. Jeżeli chcieliby Państwo do nas dołączyć i DAĆ CHORYM SZANSĘ NA ŻYCIE, prosimy o zgłoszenie się do nas w najbliższą sobotę.
W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, będziemy do Państwa dyspozycji.

 

Pobranie szpiku kostnego odbywa się na dwa sposoby: zazwyczaj jest to pobór komórek macierzystych z krwi obwodowej, rzadziej z talerza kości biodrowej. Pamiętajmy, że nie pobiera się komórek szpikowych z kręgosłupa.

 

Wadowiczanie nie raz już pokazali, że w obliczu tragedii potrafią działać wspólnie.  Dni dawcy szpiku dedykowane Lilianie Fili oraz wszelkiego rodzaju inne akcje prowadzone na terenie naszego powiatu, jak chociażby Pomoc dla Adasia, potwierdzają, że potrafimy działać razem. Dlatego też prosimy o pomoc po raz kolejny, mając nadzieję, że i tym razem odpowiedzą Państwo na nasz apel.

 

Podczas akcji oprócz niesamowitych Motocyklistów nie zabraknie również dobrej muzyki, pokazów tanecznych oraz animacji dla dzieci.

W programie m.in.:

- koncert  Kwartetu Smyczkowego QARTE

- pokaz  ZUMBY Anna Sabuda Fitdance Wadowice

- malowanie twarzy

- kolorowe warkoczyki Beata Bodzioch Salon Fryzjerski Perfecte

- pokazy baniek mydlanych Anna Gorowska Małe Smerfy

- występ klauna

Marek i Inni liczą na NAS!

Home