Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 09:30

Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. W. Witosa

W sobotę 14 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół im. W. Witosa odbył się dzień otwarty. Do szkoły zostali zaproszeni wszyscy zainteresowani ofertą kształcenia - głównie uczniowie gimnazjów i klas siódmych szkół podstawowych.

 

Nauczyciele i uczniowie przygotowali ciekawą ofertę dla odwiedzających. Przy wejściu do szkoły można było skorzystać z punktu informacyjnego, gdzie rozdawano informatory, foldery i ulotki. W nich przedstawiono wszystkie kierunki kształcenia dostępne w szkole. Są to:

- technik hotelarstwa

- technik żywienia i usług gastronomicznych

- technik organizacji reklamy

- technik logistyk

- technik ekonomista

- technik obsługi turystycznej

- technik informatyk

- technik fotografii i multimediów (NOWOŚĆ)

- kucharz

- cukiernik

- sprzedawca

- magazynier - logistyk (NOWOŚĆ).

Szczególną uwagę zwrócono na kształcenie w poszczególnych zawodach. Stąd też dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy: barmański, carvingu i gastronomiczne. Odwiedzający mogli podziwiać spektakularne umiejętności uczniów i kompetencje kadry nauczycielskiej.

Wiedza i sprawności uczniów są doskonalone na praktykach zawodowych, także zagranicznych (Grecja, Niemcy). W szkole realizuje się projekty unijne pozwalające zwiększyć atrakcyjność kształcenia i rozwijać indywidualne pasje. Wszystko to pozwala sądzić, że uczniowie ZS zdobędą w przyszłości pożądane przez pracodawców kwalifikacje i dzięki temu atrakcyjną dla nich pracę.

Więcej o szkole można przeczytać na stronie internetowej www.zswpowiatsuski.pl.

 

Home