Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 12 kwiecień 2018 10:06

Czekoladowe wzgórza – uczta dla zmysłu wzroku…

Czekoladowe Wzgórza to pasmo ponad 1000 pagórków znajdujących się w centralnej części filipińskiej wyspy Bohol w regionie Visayas. Przez większą część roku pagórki pokryte są jasnozieloną trawą, natomiast w porze suchej wyschnięta trawa brązowieje, a kopce wyglądają jakby byłe pokryte czekoladą. Czekoladowe wzgórza są jedną z większych atrakcji Filipin i jedyną taką na świecie.

 

Wzgórza są ciasno położone na obszarze około 50 km², mają kształt stożków i osiągają wysokość do 100 metrów. Powstały prawdopodobnie na skutek wietrzenia wapiennych skał, aczkolwiek w ich rejonie nie znajdują się żadne jaskinie, które zwykle towarzyszą takim formacjom. 
Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Czekoladowe Wzgórza to bez wątpienia jeden z najbardziej charakterystycznych i unikatowych krajobrazów na naszej planecie - nigdzie indziej nie zobaczymy czegoś podobnego. 

Filipiny polecamy każdemu! Wyrusz razem z nami w poszukiwania kolejnych miejsc na świecie, gdzie czekają Cię niezapomniane przygody…


12 kwietnia przypada Światowy Dzień Czekolady!!!

Niezmiennie uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat, w coraz bardziej wymyślnych odsłonach: to już nie tylko ciastka, batony czy lody, ale również piwo, mydło czy nawet masaż. Trudno się dziwić temu szaleństwu – czekolada bardzo długo czekała na światowe odkrycie i premierę. Co prawda, specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Co więcej, oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilościach może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźnej poprawie nastroju, co doceniają zwłaszcza kobiety. Dlatego nie powinno dziwić, że na całym świecie ludzie wydają na ten smakołyk łącznie ponad 7 miliardów dolarów rocznie.

Zapraszamy dziś  do naszego salonu wakacyjnego na aromatyczną kawę wraz z czekoladowym deserem…

 

Artykuł sponsorowany:
Salon Wakacyjny Conqueror Travel Club
Galeria Suska na przeciwko Rossmanna, ul. Mickiewicza 9c, 34-200 Sucha Beskidzka

Wakacje trwają u nas cały rok zadzwoń: 884 889 989 / 695 016 574 

 

Home