Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 12 kwiecień 2018 09:46

Kolejne sukcesy turystyczne uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej - V edycja Olimpiady Wiedzy o Turystyce

W dniach 04-07 kwietnia 2018 r. został rozegrany etap centralny V jubileuszowej edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

 

Wśród najlepszej 30-stki wyłonionej z etapu okręgowego znalazła się uczennica klasy 2TR (grupa turystyczna) Sylwia Skorut.

Hasłem przewodnim V edycji olimpiady była ,,Turystyka folklorystyczna-barwy regionu”. Organizatorem olimpiady turystycznej był Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytety Łódzkiego. Honorowy patronat nad olimpiadą miały: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polska Organizacja Turystyczna, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze i wiele innych organizacji branżowych, oświatowych i samorządowych.

Podobnie jak w latach poprzednich olimpiada składała się z trzech etapów: testu pisemnego obejmującego wiedzę z szeroko pojętej turystyki z uwzględnieniem hasła przewodniego, prezentacji przygotowanej na wybrany przez siebie temat zgodnej z hasłem przewodnim olimpiady i opracowaniem jednodniowej wycieczki po Wilnie na podstawie materiałów dostarczonych przez organizatorów. Pierwszy etap olimpiady (test) został rozegrany w Łodzi w auli im. Prof. Stanisława Liszewskiego Uniwersytetu Łódzkiego. Pozostałe etapy odbyły się w Stacji Terenowej Uniwersytetu Łódzkiego w Spale.

Sam czterodniowy pobyt na olimpiadzie obfitował w liczne atrakcje m.in. zwiedzanie Muzeum Geologicznego UŁ, miasta Łodzi – Centrum Nauki i Techniki, ul. Piotrkowskiej; zabawę w spalskim parku linowym, zwiedzanie Rezerwatu Niebieskie Źródła, warsztaty kulinarne w Skansenie nad Pilicą oraz wizytę w jedynej w Polsce krytej Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Po podsumowaniu dwóch etapów została wyłoniona 15-stka laureatów tej olimpiady, a wśród nich uczennica Sylwia Skorut. Spełniło się marzenie uczennicy i opiekuna, gdyż tytuł laureata jest przepustką do trzeciego etapu, a w rezultacie otwiera horyzonty po ukończeniu szkoły.

Ostatecznie Sylwia zajęła 6 miejsce i była najmłodszą uczestniczką olimpiady tak wysoko sklasyfikowaną.

Jak w latach ubiegłych tak i teraz opiekunem merytorycznym uczennicy był mgr Grzegorz Sikora.

Home