Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Jak zbudować silną markę z agencją reklamową?

W dzisiejszych czasach, gdy konkurencja na wszelakich rynkach jest ogromna, liczy się charakterystyczność i spryt. Drogą prowadzącą do osiągnięcia sukcesu w naszej dziedzinie jest zbudowanie solidnej, niedającej się zachwiać marki, która zapadnie w świadomości odbiorców na lata. Jak tego dokonać?

Kiedy zakładamy własną firmę, chcemy, by okazała się strzałem w dziesiątkę. Wielu przedsiębiorców inwestuje spore sumy w nową działalność, zapominając zupełnie o marketingu i reklamie. Jaki jest tego efekt? Z dnia na dzień tracą kapitał, który mogliby rozlokować w odmienny sposób. Można jednak zadziałać inaczej i postawić (zwłaszcza na początku naszej drogi!) na budowanie marki. Niektórzy robią to na własną rękę, inni – zwracają się o pomoc do różnorodnych agencji reklamowych. Różnice między nimi widać gołym okiem. Ci drudzy mogą liczyć na profesjonalne zaangażowanie pracowników agencji, ich wiedzę, doświadczenie oraz specjalistyczne narzędzia, którym na co dzień się posługują.

Jak jednak w praktyce wygląda budowanie marki?

1. Nazwa firmy i jej hasło przewodnie

Tak, budowanie naszej marki (a więc tzw. branding) zaczyna się już w momencie tworzenia nazwy dla naszej firmy. To ona będzie naszą główną wizytówką i sposobem komunikacji pomiędzy nami, a naszymi Klientami. Chwytliwa nazwa, która daje się szybko zapamiętać i jest inna niż inne, może zwiastować nam rozgłos i zapaść w pamięci odbiorców. A o to przecież chodzi!

Wiele marek dodatkowo stawia na oryginalne hasło przewodnie (czyli slogan), który ma stać się czymś w rodzaju motta, pod jakim działa firma. Przypomina ono podtytuł naszej nazwy i występuje w reklamach jako nieoddzielna forma naszej tożsamości.

Tworzeniem nazw dla firm oraz sloganów w agencjach reklamowych zajmują się copywriterzy.

Sprawdź co ma do zaoferowania agencja reklamowa z Krakowa Roxx Media.

2. Branding a identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna to nic innego, jak cała otoczka marketingowa naszej marki, która oddziałuje na zmysły odbiorców i zapada w ich pamięci. Mowa tu o kolorystyce wykorzystywanej na naszych banerach, muzyce, jaka leci w reklamach czy na stronie internetowej, a nawet zapachu, jaki czuć w naszych placówkach!

Nieodłącznym elementem każdej strategii tworzenia identyfikacji wizualnej jest logo – a więc nasz znak rozpoznawczy, który zawsze jest taki sam i po którym nasi odbiorcy powinni nas rozpoznawać nawet bez pamiętania nazwy naszej firmy.

Identyfikacja wizualna to obszar działań pracowników kreatywnych – głównie grafików.

3. Obecność w sieci

Dziś firma, której nie można odnaleźć w Internecie, po prostu nie istnieje. Nasza obecność w sieci to jedna z pierwszych rzeczy, jaką sprawdzają potencjalni Klienci chcący odnaleźć produkt lub usługę, które oferujemy. Marki, które posiadają własną stronę internetową, a dodatkowo prowadza bloga – mogą liczyć na zauważalnie większe zainteresowanie odbiorców. Są bowiem bardziej dostępne i autentyczne w świecie technologii i trendów XXI wieku.

Jednak samo posiadanie strony i bloga nie oznacza od razu spektakularnego sukcesu. Obie formy warto jest pozycjonować, aby pojawiały się w wyszukiwarkach możliwie jak najwyżej. Dzięki temu dotrzemy do większej ilości Klientów i jako pierwsi zaprezentujemy im nasze usługi.

Home