Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Polskie modele materacy - materace Hypnos, Zeus, Amazonia, Morfeusz

Dobór odpowiedniego materaca do sypialni przekłada się na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Aby wybrać najwłaściwszy wariant, należy poznać cechy poszczególnych modeli. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości, warto wypróbować jeden z polskich materacy. Dowiedz się o nich więcej.

 

Amazonia

Amazonia to materac typu pocket o grubości 24 cm. Podzielony na 7 stref twardości, zapewni optymalne podparcie różnym partiom ciała. Antyalergiczność tego modelu sprawia, że skóra użytkownika nie zostanie podrażniona. Amazonia wydaje się najlepszym rozwiązaniem dla osób, które lubią zmieniać twardość materaca, dlatego że z jednej strony powierzchnia ma twardość H3 (twardo), a z drugiej H4 (bardzo twardo). Obustronny wkład kokosowy chroni przed zapadaniem, szczególnie w przypadku, gdy na materac naciska większa masa. Model Amazonia charakteryzuje dobra elastyczność punktowa. Sprężyny umieszczone w oddzielnych kieszonkach pracują niezależnie od siebie i z tego względu materac nadaje się do łóżek podwójnych. Zastosowanie pianki VISCO gwarantuje idealne dopasowanie podłoża do krzywizn anatomicznych ciała. 

Zeus

Zeus jest materacem sprężynowo-kieszeniowym z siedmioma strefami twardości. Nie uczula, dlatego sprawdzi się w sypialniach alergików. Grubość materaca to 18 cm. Podwójny wkład kokosowy przekłada się na zwiększoną twardość o stopniu H4. Najtwardsze modele z kokosem rekomenduje się osobom o masie powyżej 90 kilogramów, by zapewnić odpowiednie podparcie kręgosłupowi i regenerować mięśnie przez noc. W materacu Zeus każda sprężyna znajduje się w oddzielnej kieszeni, dzięki czemu materac ugina się wyłącznie w tych punktach, na które wywierany jest nacisk. Nowoczesna konstrukcja wpływa na lepsze samopoczucie i komfortowy, zdrowy sen.

Hypnos

Ortopedyczny, 18-centymetrowy materac Hypnos zaleca się przede wszystkim osobom cierpiącym z powodu bólów kręgosłupa. W składzie modelu znalazła się wysokoelastyczna pianka VISCO przyjemnie otulająca ciało w czasie snu. Hypnos ma dwa stopnie twardości – średnią (H2) i twardą (H3). Użytkownik może je dowolnie zmieniać. W twardszej stronie materaca umieszczono wkład kokosowy. Podział na 7 stref twardości zagwarantuje idealne podparcie. Nowoczesna konstrukcja kieszeniowa korzystnie wpływa na elastyczność i dopasowanie materaca do sylwetki.

Morfeusz

Antyalergiczny materac sprężynowo-kieszeniowy z kokosem ma 7 stref oraz dwa stopnie twardości – średniotwardy i twardy. 17 centymetrów grubości, Materac pocket z kokosem Morfeusz posiada sprężyny rozmieszczone w kieszonkach, żeby zapewnić odpowiednią regenerację poszczególnym częściom ciała. Materac ugina się tylko w punktach nacisku. W nocy nie odczuwamy ruchów drugiej osoby, dlatego Morfeusz jest polecany dla par. Nadaje się też dla osób ważących więcej niż 90 kilogramów oraz dla alergików.

Polskie materace wyróżniają się doskonałą jakością i zastosowaniem wysokogatunkowych materiałów. Dzięki nim możemy zapewnić sobie optymalne podparcie dla kręgosłupa, a w konsekwencji zdrowy, regenerujący sen.

Home