Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 27 marzec 2018 08:56

Jak i gdzie sprzedać samochód w Suchej Beskidzkiej?

Sprzedaż samochodu wbrew pozorom nie jest taka łatwa. Rynek aut używanych jest przesycony. Jeśli więc chcesz pożegnać się ze swoim pojazdem, musisz wiedzieć, jak skutecznie go sprzedać. Podpowiadamy, jak i gdzie zbyć samochód w Suchej Beskidzkiej.

 

Jak sprzedać samochód?

Jest kilka sposobów na to, by sprzedać samochód. Pierwszym jest oczywiście poszukanie na niego chętnych wśród rodziny i znajomych. Wielu odradza jednak takie rozwiązanie. Zwłaszcza, gdy nie do końca wszystko w samochodzie działa, jak należy. Po co psuć relacje? Jeśli jednak mamy auto na zbyciu, to warto poinformować o tym fakcie krewnych i przyjaciół, być może oni w swoich kręgach rozgłoszą tę informację i chętny się znajdzie.

Można tez skorzystać z serwisów społecznościowych. Jak? Wystarczy zrobić aucie zdjęcia, dodać je do statusu z adnotacją, że jest na sprzedaż i kilkoma ważnymi informacjami, takimi jak model, rocznik, wyposażenie i cena. Jeśli rodzina i znajomi będą udostępniać na swoich profilach taki post, to jest szansa, że ktoś, kto szuka dla siebie tego typu auta, skusi się na ofertę. Zwłaszcza, jeśli zobaczy ją u swojego dobrego kolegi.

Kolejną metodą jest samodzielna sprzedaż auta osobom prywatnym za pośrednictwem internetu. Jak to jest możliwe? Przede wszystkim warto skorzystać ze stron typu https://sprzedajemy.pl/sucha-beskidzka/motoryzacja, na których można umieścić ogłoszenie o sprzedaży samochodu. Tego typu serwisy to prosty sposób na to, by pokazać swoje auto lokalnie. Dodanie anonsu często nie kosztuje wcale lub opłata jest niewielka.

Podobną możliwością jest wystawienie ogłoszenia na serwisach aukcyjnych, w tym tematycznych o motoryzacji. Tam z reguły opłata za wystawienie oferty jest wyższa i ograniczona czasowo. Co więcej z tego typu stron często korzystają firmy, których ogłoszenia są dominujące, posiadają wyróżnienia. Czasami trudno nie „zaginąć” ze swoją ofertą pośród ich anonsów. Jednak odbiorców może być znacznie więcej.

 

Jak napisać ogłoszenie o sprzedaży samochodu?

Oczywiście do wystawienia auta, czy to na serwisie ogłoszeniowym, czy aukcyjnym, a nawet – społecznościowym, trzeba się dobrze przygotować. Zdjęcia to podstawa. Przed ich zrobieniem należy dobrze umyć samochód. Fotografie powinny ukazywać pojazd z każdej strony na zewnątrz i wewnątrz. Jeśli jest jakaś widoczna usterka, np. wgniecenie, to warto ją sfotografować i opisać. To znacznie lepsze wyjście niż ukrywanie tego faktu. Jeśli klient przyjedzie oglądać samochód, to i tak to zobaczy. Uczciwość jest ważna. Poza tym – szkoda czasu każdej osoby.

Kolejną sprawą jest dokładny opis samochodu. Wypisanie, a często – wybranie spośród podanych parametrów, spisu wyposażenia – to nie wszystko. Warto dopisać „historię” samochodu. Ująć w niej właścicieli, sposób użytkowania, przeprowadzane naprawy i te, które należy wykonać w najbliższym czasie.

Jeśli dysponujemy dodatkowym kompletem opon, alufelgami – warto dopisać, za ile jesteśmy gotowi je odsprzedać dodatkowo lub czy „dorzucamy” je gratis, ale na przykład bez negocjacji ceny auta.

 

Gdzie sprzedać samochód w Suchej Beskidzkiej?

Oczywiście można też poszukać sposobów na to, by sprzedać samochód lokalnie w inny sposób. Warto poszukać komisów samochodowych i kontaktu z firmami, które skupują auta używane za gotówkę.

Jednym z tego typu przedsiębiorstw, które działają na terenie Suchej Beskidzkiej, jest Auto Magic Polska. Skupują samochody za gotówkę. Kolejną tego typu firmą jest e-Auto Skup Samochodów. Prowadzą skup aut używanych, w każdym stanie technicznym. Działają nie tylko na terenie Suchej Beskidzkiej, ale i całego województwa. Trzecią firmą, która odkupuje samochody w mieście jest Skup Aut Sucha Beskidzka. A co, jeśli pojazd nie jest w zbyt dobrym stanie i raczej nadaje się na złom? Wtedy skorzystać warto z usług przedsiębiorstwa Auto Złom Złomowanie Sucha Beskidzka.

Oczywiście to nie wszystkie firmy działające na terenie miasta, czy województwa. Jeżeli zależy nam na czasie, to oczywiście taka metoda jest najlepsza. Warto jednak porównywać ceny, jakie proponują. Może okazać się, że znacznie lepiej jest sprzedać na własną rękę lub przeciwnie – skorzystać z warunków, jakie oferuje komis.

Home