Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Tanie i szybkie przelewy do Polski z UK – sposoby

Osoby pracujące w Wielkiej Brytanii często szukają sposobów na obniżenie kosztów przesyłania środków na polskie rachunki. Dowiedz się, jak korzystnie przelewać pieniądze z UK.

Przelew bankowy SEPA

Międzynarodowy przelew bankowy SEPA umożliwia przesyłanie wskazanych sum do państw członkowskich UE (w tym do Polski) oraz do innych wybranych krajów. Największym atutem tego rodzaju przekazów okazuje się ich powszechność i ogólnodostępność. Transakcję zlecimy ekspresowo w dowolnym brytyjskim banku – w najbliższej placówce albo za pośrednictwem internetu. Odbiorca otrzymuje wówczas przesłane przez nas środki maksymalnie po 3 dniach od daty nadania przelewu bankowego SEPA. Konieczna będzie w tym przypadku znajomość numeru polskiego rachunku w formacie IBAN, a także kodu SWIFT/BIC banku odbiorcy. Warto pamiętać, że zlecenie obsługi przekazu SEPA nie kosztuje zbyt wiele. Należy jednak wiedzieć, że przelew do Polski z UK musi być wykonany w euro, dlatego trzeba zapłacić za jego przewalutowanie po kursie oferowanym przez brytyjski bank. Instytucje te nie oferują zbyt korzystnych przeliczników.

Przelew w kantorze internetowym

Przelewy z Anglii do Polski opłacalnie wykonamy także zlecając operację w internetowym kantorze. Ten sposób przekazywania pieniędzy jest bardzo prosty i wygodny. Procedura ogranicza się bowiem do uzupełniania rubryczek z danymi, wprowadzania szczegółów przekazu zagranicznego i zaakceptowania regulaminu. Przelewy międzynarodowe z Anglii zwykle realizuje się w ciągu jednego dnia roboczego. Kantory internetowe pozwalają przesyłać środki zza granicy na bardziej atrakcyjnych warunkach, niż w przypadku klasycznych banków. Firmy te udostępniają swoim klientom rentowne przeliczniki walut. Trzeba jednak pamiętać o opłaceniu prowizji za realizację operacji.

 Przelew z Polski do UK – firmy pośredniczące

Niezawodnym sposobem na tanie, szybkie i bezpieczne zlecanie przelewów zagranicznych do Polski jest korzystanie z oferty pozabankowych operatorów transakcji. Pieniądze wyślemy wygodnie przez internet, bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić formularz z naszymi danymi oraz szczegółami operacji. Firmy, w których zrealizujemy przelewy z UK do Polski, udostępniają klientom niezwykle atrakcyjne i opłacalne kursy walut. Nie obciążają finansów osób zlecających przekazy międzynarodowe, tak jak zwykle robią to tradycyjne banki. Koszt przewalutowania okazuje się niski, tak samo jak opłaty obsługę operacji pieniężnej. Najlepsze, renomowane firmy pośredniczące w przelewach zagranicznych do Polski wprowadziły opcję przesyłania środków za darmo, w przypadku pierwszego lub przykładowo co 5 czy co 10 przekazu. Korzystanie z usług pozabankowych operatorów transakcji jest wyjątkowo bardzo proste i nie zajmuje zbyt wiele czasu, dlatego warto rozważyć tę opcję.

Najtańsze, najszybsze i doskonale zabezpieczone przelewy do Polski z Anglii wykonamy poprzez firmy obsługujące operacje finansowe. Atrakcyjne kursy walut, niskie koszty, cykliczne promocje i prosta obsługa systemów transakcyjnych zachęcają do sprawdzenia oferty pozabankowych operatorów transakcji. Wydaje się on być niezawodnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy.

 

Home