Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 13 marzec 2018 12:55

Wakacje - przygotuj się do wyjazdu!!!

Zanim ruszysz w podróż powinieneś sprawdzić ważność paszportu, powinien być ważny co najmniej pół roku przed wyjazdem, w Unii Europejskiej wystarczy dowód osobisty.

W oddziale NFZ otrzymamy bezpłatną kartę uprawniającą do podstawowego leczenia na terenie Unii Europejskiej. Karta ta jest wydawana w momencie zgłaszania takiego zapotrzebowania od ręki. W przypadku wyjazdu z biurem podróży jesteśmy objęci ubezpieczeniem, warto jednak sprawdzić co obejmuje ubezpieczenie. Kiedy wyjazd organizujemy sami należy skorzystać z renomowanej firmy ubezpieczeniowej i wykupić ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia. Wskazane jest sprawdzenie i zabranie ze sobą numerów telefonów Poland Direct ( rozmowa na koszt odbiorcy). Należy zabrać ze sobą przewodniki, mapy oraz rozmówki, jeśli nie znamy języka obcego w sposób komunikatywny. Przewodniki i mapy ułatwią nam przemieszczanie się i zobaczenie wszystkich ważnych miejsc podczas naszych wakacji.

Warto kupić walizkę z zamkiem szyfrowym jeśli lecimy samolotem. Nie warto jednak wydawać fortuny na bagaż ponieważ nikt z obsługi lotniska nie traktuje go indywidualnie i w trakcie transportu może zostać porysowany lub pobrudzony. Ważne jednak żeby miał solidne zapięcie. Nie zapomnijmy o karcie kredytowej, gotówce oraz na wszelki wypadek zabierzmy numery kont bankowych gdyby zabrakło nam środków finansowych.

Koniecznie zostawmy najbliższej rodzinie dokładny adres naszego pobytu oraz numer telefonu. Warto zaopatrzyć się  w adres i numer telefonu polskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego lub urzędu konsularnego.

 

W razie pytań służymy pomocą, przygotowujemy oferty wczasów, konkretnie pod Państwa wymagania, zapraszamy.

Salon Wakacyjny  Conqueror Travel Club Galeria Suska na przeciwko Rossmanna, ul. Mickiewicza 9c, 34-200 Sucha Beskidzka

Zadzwoń: 884 889 989 / 695 016 574 

Home