niedziela, 11 marzec 2018 08:40

Złoty Pająk, srebrna Palcar, brązowi Sikora i Koczur!

Drugą grupą pływaków (po uczniach ze szkół podstawowych), którzy wystartowali w finałach wojewódzkich w pływaniu indywidualnym oraz drużynowym, byli uczniowie ze szkół średnich. We wtorek 7 marca najlepsi szkolni pływacy z tej kategorii wiekowej (najlepsze trójki z finałów powiatowych) udali się do Nowego Sącza, aby zmierzyć się z najszybszymi pływakami w całej Małopolski. Efekt? 4 medale!

105 uczniów z 40 szkół z naszego województwa przyjechało w miniony wtorek do Nowego Sącza, dokładnie do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Nadbrzeżnej. Wśród nich uczniowie i reprezentacji szkół z powiatu suskiego.

Mistrzem województwa w stylu dowolnym został Mikołaj Pająk (ZS Goetla Sucha Beskidzka). Trenujący w klubie UKS Jasień Sucha Beskidzka mieszkaniec Lachowic wygrał po pasjonującym finiszu zaledwie o 0,02 sekundy z Szymonem Marczukiem z Chrzanowa. W tym samym stylu, wśród dziewcząt oczywiście, brązowy medal wywalczyła Marta Sikora (LO Sucha Beskidzka).

Wicemistrzynią Małopolski w stylu klasycznym została Marta Palcar (LO Sucha Beskidzka). Stopień niżej na podium w kategorii chłopców stanął Michał Koczur (LO Sucha Beskidzka).

Najbliżej medalowej pozycji była Martyna Konderak (LO Sucha Beskidzka) - która została sklasyfikowana na piątym miejscu w stylu grzbietowym.

PŁYWANIE INDYWIDUALNE - DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY - 7.03.2018 r. - NOWY SĄCZ

W tym dniu przeprowadzono również finał wojewódzki w pływaniu drużynowym. Prawo startu w zawodach mieli mistrzowie powiatów - z naszego terenu były to dwie sztafety 6x50 metrów z LO Sucha Beskidzka. Sztafeta żeńska zajęła miejsce piąte, a męska - siódme.

PŁYWANIE DRUŻYNOWE - DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY - 07.03.2018 r. - NOWY SĄCZ

Liczba medali indywidualnych pływaków z naszego powiatu w szkolnych zawodach wojewódzkich w roku szkolnym 2017/2018 wzrosła zatem do sześciu. W lutym odbyły się zawody w ramach Igrzysk Dzieci, również w Nowym Sączu, po których powiat suski wzbogacił się o dwa złote medale Wiktorii Gracjasz oraz Wojciecha Drońskiego (ZOBACZ: Gracjasz i Droński złotymi medalistami wojewódzkimi w pływaniu).

W piątek 23. marca w Tarnowie odbędzie się ostatni w tym roku szkolnym finał wojewódzki w pływaniu indywidualnym oraz drużynowym dla uczniów z klas 7 oraz 2 i 3 klas gimnazjów.