Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 09 marzec 2018 09:44

Babiogórska Jesień znowu z gwiazdą! Enej!

Myslovitz, Piersi, Dżem, Zakopower... Przez wiele lat ukoronowaniem Babiogórskiej Jesieni w Zawoi był koncert znanego zespołu, wykonawcy. W ostatnich latach próżno było tam szukać wykonawcy z pierwszych stron gazet. W 2018 roku to się zmieni.

Enej - tak się nazywa zespół, który zagra podczas tegorocznej Babiogórskiej Jesieni (29-30.09.2018, Zawoja). To polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego - Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy - czytamy w Biuletynie Informacyjnym zawojskiej gminy.

ENEJ ma na swym koncie siedem singli bijących rekordy popularności w sieci i królujących na listach przebojów wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce. Są to "Radio Hello", "Skrzydlate ręce", "Tak smakuje życie", "Lili”, "Symetryczno-Liryczna”, “Zbudujemy dom” i “Nie chcę spać”. Obecnie o taki "status" stara się "Zagubiony".

Ponadto na festiwalu zagra zespół MEGITZA, zawitają dziecięce zespoły z regionu babiogórskiego, tradycyjnie już odbędzie się koncert JUZYNY. Podczas Babiogórskiej Jesieni czekają nas wiele atrakcji dedykowanych całym rodzinom – targi sztuki i rękodzieła ludowego, warsztaty dla dzieci i młodzieży, pokaz „Na szałasie” i pokazy zapomnianych zawodów, wystawy i animacje.

Home