Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 08 marzec 2018 15:36

ERASMUS+ PORTUGALSKA PRZYGODA Z PROJEKTEM SCHOOL RADIO WAVES

W dniach 4.02-10.02 odbyło się kolejne projektowe spotkanie projektu Erasmus + , w którym uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej. Tym razem przystankiem była Portugalia. Troje uczniów: Gabriela Biedrawa, Karolina Majcherczyk i Michał Jurzak; wraz z paniami Magdaleną Banasik-Strączek i Beatą Kosman udali się do pięknej Bragi. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Marzena Kołodziejczyk, która wspiera uczniów w realizowaniu zadań przedsięwzięcia.

 

Uczniowie w czasie pobytu ponownie spotkali swoich „projektowych kolegów” z Węgier, Hiszpanii i Bułgarii z którymi  spędzili wspaniały tydzień.

Czas ten minął jednak bardzo szybko, głównie za sprawą wielu zorganizowanych atrakcji. W pierwszych dniach uczestnicy projektu zwiedzili pieszo najbliższą okolicę szkoły, wzięli udział w warsztatach integracyjnych i teatralnych, przeprowadzili wywiad w lokalnym radio, odwiedzili burmistrza w ratuszu oraz brali udział w quizie o Unii Europejskiej.

Duże wrażenie na uczestnikach projektu wywarła architektura miasta Porto, które zwiedzali w kolejnych dniach pobytu, odwiedzili tam m.in. muzeum komunikacji oraz katedrę. Sztuka górowała w ostatnich dniach, gdyż uczniowie słuchali prezentacji muzycznych, oglądali układy choreograficzne z elementami akrobatyki, zaprezentowali przywiezione ze sobą wytwory artystyczne – plakaty dotyczące wizji przyszłości Europy, a także odwiedzili teatr, gdzie oglądnęli musical na motywach dramatu „Romeo i Julia”. Niestety to co dobre, szybko się kończy, a pożegnanie wywołało wiele emocji.
Niewątpliwie uczniowie zakończyli fantastyczny pobyt w Portugalii, bogatsi o nowe doświadczenia i przyjaźnie.
Jeden z uczestników, w taki sposób podsumował swój pobyt:

„Ta przygoda niewątpliwie pozostanie w naszych wspomnieniach na zawsze. Po tylu pysznych, skosztowanych potrawach, po spotkaniu tak wielu przyjaznych ludzi, po pobycie u niesamowicie gościnnych rodzin, po zobaczeniu mnóstwa wspaniałych budynków, po poznaniu zagranicznych tradycji, po nabyciu ogromu wiedzy, wyjechaliśmy z Portugalii bardzo szczęśliwi. Niełatwo dopuścić do siebie wiadomości o rozstaniu, dlatego też z pewnością będziemy utrzymywać kontakt z projektowymi przyjaciółmi jak najdłużej się da. Chętnie ponownie zaprosimy ich do siebie.”

 

Home