Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 02 marzec 2018 16:55

Internet stacjonarny - poznaj jego zalety

Przez wielu internet stacjonarny uważany jest za dość tradycyjną formę. W porównaniu z bezprzewodowym konkurentem wymaga obecności w jednym miejscu. Jednakże wielu klientów zachwala tego typu łącze. Jakie są korzyści jego posiadania?

Do czego potrzebny Ci internet?

Zanim odpowiesz sobie na pytanie, które łącze jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie, pomyśl o tym, do czego potrzebny jest Ci internet. Zapewne korzystałaś z niego już nie raz. W dzisiejszych czasach trudno jest tego uniknąć. Szczególnie jeśli jesteś w wieku produkcyjnym, na co dzień bywasz skazana na korzystanie z medium, jakim jest komputer. Wiele firm i instytucji stawia jednak nie tylko na pracę elektroniczną, ale na szybkie przesyłanie danych. Do tego niezbędne jest więc łącze internetowe. Zapewne w domowym zaciszu też często go używasz. Przelewy, zakupy, komunikatory czy media społecznościowe… komu z nas nie towarzyszą? Może więc warto pomyśleć o sieci internetowej, gwarantującej bezpieczeństwo i dobrą jakość połączenia z siecią?

Internet stacjonarny

Internet stacjonarny to taki rodzaj łącza, które występuje tylko w jednym miejscu. Oznacza to, że nie zabierzesz go ze sobą w podróż, a korzystać będziesz jedynie w domu. Nie znaczy to, że jest to opcja gorsza od wersji mobilnej. W tym przypadku mówić możemy między innymi o odporności na warunki atmosferyczne, co oznaczać będzie stały dostęp do internetu. Dzięki stacjonarnemu połączeniu możliwe jest więc bardziej stabilne korzystanie z usług, co oznacza także dbałość o szybkość przesyłania danych. Co prawda wpływa na nią kilka czynników, jak np. odległość od nadajnika, obciążenie sieci w danym momencie, rodzaj modemu, technologia świadczenia usług (np. LTE, 3G, HSPA), jednak gwarantuje ona dość stabilną sytuację, jeśli chodzi o korzystanie z internetu.

Najlepsze pakiety - wybierz jeden z nich

Jeśli zdecydujesz się na zakup usługi z internetem stacjonarnym, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Zastanów się przede wszystkim, jak bardzo szybkiego łącza potrzebujesz oraz ile miesięcznie możesz wydać. Pamiętaj, że różne firmy mogą zaproponować Ci różnego rodzaju pakiety, które będą dla Ciebie korzystne. W UPC w pakiecie internetu i telewizji do każdej oferty internetu światłowodowego otrzymasz:

  • nowoczesny modem Connect Box,
  • superszybkie Wi-Fi, które dostępne będzie w każdej części Twojego domu,
  • stabilne łącze,
  • niezawodną prędkość przesyłania danych,
  • dodatkowe pakiety telewizyjne.

Jeśli lubisz rozerwać się wieczorem i obejrzeć od czasu do czasu ciekawy program lub ekscytujący film, zdecydowanie możesz postawić na telewizję dostępną poprzez łącze internetowe. W zależności od tego, jaki pakiet wybierzesz, będziesz mieć dostęp do liczby kanałów, które obejrzysz w jakości HD. Co bardzo ważne, możesz je oglądać zarówno na komputerze stacjonarnym, laptopie czy tablecie. Połączenie internetu oraz telewizji możliwe jest dzięki dekoderowi Horizon, dostępnemu w każdym zestawie. Jeśli jednak chciałabyś obejrzeć interesujący film lub odcinek serialu jeszcze raz, możesz to zrobić, nagrywając go. Dysk o pojemności 500 GB, dostępny w poszczególnych pakietach, zdecydowanie pomieści wszystko, co chętnie zobaczyłabyś po raz kolejny. Nie czekaj więc i wybierz najlepszą ofertę, która zagwarantuje Ci dostęp do internetu oraz telewizji w jednym!

Home