Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 22 luty 2018 22:38

Muzyk z „Małej Ziemi Suskiej” w słowackiej telewizji!

Kolejny sukces młodych muzyków z pod Babiej Góry. Maciej Kubasiak wraz z zaprzyjaźnionym słowackim zespołem z Oravskiej Polhory wystąpił w programie typu talent show „Zem Spiewa” za naszą południową granicą. Emisja odcinka z jego udziałem już w najbliższą sobotę, 24 lutego.

 

Kapela „Mała Ziemia Suska” od lat współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Oravskiej Polhorze. Muzycy mają już na swoim koncie kilka wspólnych występów m.in. w Pradze, a na jesień zaplanowane są kolejne, tym razem na terenie Niemiec. Słowacki zespół z utalentowanym dudziarzem, Adrianem Matisem w ubiegłym roku poprosił o wspólny występ i udział w show skrzypka, Macieja Kubasiaka. Zespół powstały z połączonych sił polsko-słowackich został bardzo ciepło przyjęty na castingu w Martinie i trafił do drugiego etapu w Bratyslavie.

Formuła programu „Zem Spiewa” jest zbliżona do „Mam Talent”, jednak występują w nim jedynie zespoły i kapele folklorystyczne. Show ma największą oglądalność w kraju, a na castingi zgłaszają się tysiące chętnych, konkurencja jest więc ogromna. Dla słowackich i polskich muzyków samo wzięcie udziału jest dużym wyróżnieniem, a przejście do kolejnych etapów to ogromny sukces.

Słowacko-polski zespół będzie można zobaczyć i usłyszeć w siódmym odcinku show, który zostanie wyemitowany w najbliższą sobotę o godzinie 20.30. Decyzję, który z zespołów przejdzie do półfinału podejmie kilkuosobowe jury, a ze zwycięzcami połączy się przez internet, by poinformować ich o werdykcie. Trzymajmy kciuki za Maćka i jego słowackich kolegów!

Joanna Kosman

Home