Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 05 luty 2018 21:00

Powiatowy konkurs poetycki ,,Nienazwane uczucia” XI edycja

2 lutego w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej - Curie w Suchej Beskidzkiej odbyła się uroczysta gala finałowa XI edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego ,,Nienazwane uczucia”.

 

Organizatorami tego, cieszącego się niesłabnącym powodzeniem od lat konkursu są: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej oraz Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej.

W gronie laureatów znaleźli się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorośli mieszkańcy naszego powiatu!

W tej edycji młodzi poeci mogli także współuczestniczyć w innowacji pedagogicznej, realizowanej przez liceum, której patronuje hasło: ,,Życie – to pasja!”. Zwycięskie teksty, opiewające radość życia, zostały nagrodzone osobno.

Nagrody (statuetki, dyplomy, albumy książkowe oraz ozdobne notatniki) wręczali: wicestarosta suski Zbigniew Hutniczak, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie Anna Sala oraz koordynator konkursu Izabela Korzec. Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego ,,Zwolnieni”, licznie przybyli zebrani mogli także wysłuchać recytacji zwycięskich tekstów.

 

Jury konkursu: Izabela Korzec, Anna Szczerba, Jolanta Żmija, biorąc pod uwagę sprawność warsztatową autorów, tematykę, formę, język i ogólny wyraz artystyczny przyznało w tym roku aż 24 nagrody.

W kategorii - Szkoły Podstawowe - nagrody otrzymują:

 

I miejsce – Marlena Mucha – Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Zachełmnej

II miejsce – Joanna Kosowska – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej

III miejsce ex aequo – Kamil Gwiżdż – Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Zachełmnej

Piotr Pacyga – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi Centrum

 

wyróżnienie – Kacper Knapczyk – Szkoła Podstawowa nr.1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Budzowie

wyróżnienie – Hanna Kowalcze – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie

wyróżnienie – Franciszek Strączek – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej

 

W kategorii - Szkoły gimnazjalne - nagrody otrzymują:

 

I miejsce - Emilia Suwaj Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lachowicach

II miejsce – Anna Smyrak – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi Centrum

 

wyróżnienie – Małgorzata Iciek – Szkoła Podstawowa nr.1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi Centrum

wyróżnienie – Liliana Polak – Zespół Szkół w Makowie Podhalańskim

wyróżnienie – Patrycja Sarna – Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Bystrej

W kategorii - Szkoły Ponadgimnazjalne - nagrody otrzymują:

 

I miejsce - Agnieszka Jankowska – Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej

II miejsce – Karolina Malaga - Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej

III miejsce – Jakub Marciszewski – Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej

wyróżnienie – Agnieszka Mikołajczyk - Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej

wyróżnienie – Marek Wróbel – Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej

wyróżnienie – Kamil Wójcik - Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej

W kategorii – Dorośli - nagrody otrzymują:

I miejsce – Tomasz Siwiec – Sucha Beskidzka

wyróżnienie – Maria Palarczyk – Sidzina

W kategorii -Życie to pasja - nagrody otrzymują:

 

I miejsce ex aequo- Agnieszka Jankowska i Karolina Malaga - Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej

III miejsce – Kazimierz Surzyn – Zembrzyce

wyróżnienie – Kamila Łasak - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej

Home Top of Page