Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 07 styczeń 2018 22:54

WYŚPIEWANY DAR SERCA

WYŚPIEWANY DAR SERCA Foto: Paweł Adamek

Piątkowy koncert charytatywny w suskim kościele, zatytułowany „Kolędowanie dla Huberta” przekroczył oczekiwania organizatorów. Cegiełki w kwocie 30 zł, które były do nabycia przed koncertem, rozeszły się jak świeże bułeczki. Publiczność wypełniła kościół po brzegi - wśród zgromadzonych na wspólnym kolędowaniu na szczytny cel byli mieszkańcy suchej i okolicznych miejscowości.

 

Dzięki efektom świetlnym i profesjonalnemu nagłośnieniu suski kościół zamienił się w wielką scenę - klimatyczne miejsce. Na tak przygotowanej scenie zaprezentowali się lokalni wykonawcy: zespół Cantabile, Dziecięcy Zespół Regionalny „Mała Ziemia Suska”, Zespół Regionalny „Ziemia SuskaKapela Mała Ziemia Suska oraz Kapela Góralska „Skoblicka”. Gwiazdą wieczoru, na którą wszyscy czekali, był zespół Brathanki. Do śpiewanych przez wszystkie zespoły kolęd chętnie dołączał się chór zgromadzonych.

Koncertowi przyświecał jeden cel - chęć pomocy ośmioletniemu chłopcu, który uległ poparzeniom. Głównym organizatorem koncertu była Rada Rodziców Szkoły nr 2 w Suchej Beskidzkiej, która pozyskała wielu sponsorów, zaś patronat nad wydarzeniem objęli ksiądz proboszcz Andrzej Klimara i Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka pan Stanisław Lichosyt.

Jak się dowiedzieliśmy, podczas koncertu zebrana została kwota ponad 40 tysięcy złotych. „Dziękujemy za ten piękny czas”, „Razem możemy wiele” - mówiły osoby zgromadzone na koncercie, pytane o wrażenia po nim. Organizatorzy zaś cieszyli się, że udało się tym wydarzeniem przedłużyć radosny świąteczny czas pełen miłości i obdarowywania bliźnich tym, co najlepsze. Stał się on okazją do pomocy małemu Hubertowi przy akompaniamencie kolęd oraz radosnych śpiewów.

Czas koncertu, był dla zgromadzonych pięknym prezentem świątecznym i noworocznym życzeniem: „Wszystkiego najlepszego”, do którego dołącza się i nasza Redakcja, życząc Hubertowi szybkiego powrotu do zdrowia!

Link do zdjęć na fb

Home