Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 05 styczeń 2018 04:58

Mędrcy ze Wschodu przybędą pod Babią Górę

Już od dekady oficjalnie polskie miejscowości nawiedzają tzw. Orszaki Trzech Króli. Nie inaczej będzie i w tym roku 6 stycznia w Makowie Podhalańskim , Zawoi, Stryszawie o Suchej Beskidzkiej.

- Dziesiąty raz w Polsce, czwarty w Stryszawie! Zapraszamy wszystkich na Orszak Trzech Króli! W tym roku wyruszamy o 10:20 od Szkoły Podstawowej nr 2 do Kościoła św. Stanisława na mszę świętą o godzinie 11:00. Bądźcie z nami jak co roku! - tak zachęcają organizatorzy wizyty w stajence nowotestamentowych mędrców organizatorzy ze Stryszawy.

W Zawoi z kolei po mszy o godzinie 14:30 w kościele w Zawoi Centrum i przejściu orszaku pod halę sportową odbędzie się Wielki Turniej Charytatywny o Koronę Trzech Króli i Najwyższą Władzę w Powiecie pomiędzy samorządowcami, przedsiębiorcami, policją i władzą sądowniczą. Pomiędzy meczami wspólne śpiewanie kolęd oraz licytacje.

W Makowie Podhalańskim o godzinie 12:00 po mszy w Sanktuarium Matki Boskiej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim na makowskim Rynku odbędzie się wspólne kolędowanie pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich".

W stolicy regionu, w Suchej Beskidzkiej msza święta zostanie odprawiona w suskiej parafii o godzinie 11:00 a w samo południe wyruszy przemarsz na rynek, gdzie zaplanowano wspólne kolędowanie. Organizatorzy zapewniają korony i śpiewniki, oraz zachęcają do przygotowania strojów kolędniczych.

Home