Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 03 styczeń 2018 20:16

Wycieczka - Bałkany

BAŁKANY SĄ PIĘKNE!!!  TERMIN: 27.04.-06.05.2018r.

Program:

DZIEŃ 1. POLSKA- BELGRAD.

Wcześnie rano wyjazd z podanego miejsca w kierunku Serbii. Przejazd przez Słowację, Węgry do Belgradu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja,nocleg.

DZIEŃ 2. BELGRAD-MACEDONIA.

Rano po śniadaniu zwiedzanie Belgradu, zobaczymy min.: Novi Beograd, Plac Studentów, park Kalemegdan, wyjazd do Macedonii, zwiedzanie Skopje, min.: plac Makedonia z monumentalną rzeżbą Wojownika na koniu a także łukiem triumfalnym Porta Makedonia, XV- wieczny kamienny most, dzielnica Stara Czarszija, średniowieczna twierdza Kale, meczet Mustafy Paszy, kompleks poświęcony pamięci Matki Teresy z Kalkuty, Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3. MACEDONIA.

Po śniadaniu przejedziemy do Ohrydu, jednego z najstarszych miast na Bałkanach, spacer uliczkami miasta, zwiedzanie ruin twierdzy cara Samuela z XI w. i starożytnego amfiteatru, zabytkowego monastyru św. Nauma. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4. MACEDONIA-ALBANIA.

Po śniadaniu wyjazd do Bitoli, greckiego miasta Heraclaea Lincaestis. Zobaczymy plac z pomnikiem Filipa II Macedońskiego z wieżą zegarową i meczetami z XVI w., cerkiew św. Dimitrja, Szirok Sokak, następnie dalszy przejazd przez góry Pindos w kierunku Albanii, Przyjazd do Sarandy, przepięknej miejscowości u wybrzeży ciepłego Morza Jońskiego,tutaj góry stykają się z morzem, jest kilka małych zatoczek, spotkamy rozłożyste palmy, a widok plaży wprawia w wakacyjny nastrój, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5.GRECJA- KORFU.

Po śniadaniu udamy się statkiem na wyspę Korfu. Miasto Korfu uznawane jest za najpiękniejszą stolicę wysp Grecji. Jest perłą architektury europejskiej, a jego najstarsza część znajduje się na liście UNESCO. Wyspa Korfu przez wieki przechodziła z rąk do rąk, stanowiąc strategiczny punkt na mapie Europy. Przez cztery wieki należała do Wenecjan. Była również w posiadaniu Francuzów i Brytyjczyków. Ślady wszystkich tych wpływów do dzisiejszego dnia są widoczne przede wszystkim w mieście Korfu.. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6. ALBANIA.

Rano po śniadaniu udamy się w dalszą podróż w kierunku Tirany, nocleg na wybrzeżu w okolicach Duress, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7. TIRANA-CZARNOGÓRA.

Po śniadaniu zwiedzanie Tirany (największego miasta Albanii). Spacer po centrum miasta- Plac Skanderbega (największego bohatera Albanii), XVIII – wieczny meczet Ethnem Beya, Piramidę (kiedyś mauzoleum Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy, przejazd do Kruje, historycznej stolicy Albanii gdzie zobaczymy Zamek, oraz bazar Turecki. Następnie udamy się do miasta Szkodra (krótkie zwiedzanie miasta) i dalej przejazd do Czarnogóry, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8. CZARNOGÓRA- BOŚNIA i HERCEGOWINA.

Po śniadaniu zwiedzanie Czarnogóry, zobaczymy „perełki” tego niewielkiego Państwa a mianowicie miast Budwę, Kotor (centrum Kotoru wpisane jest na listę UNESCO). Następie udamy się do Bośni i Hercegowiny (Medjugorje). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9. BOŚNIA I HERCEGOWINA.

Po śniadaniu czas wolny w Medjugorje, największego miejsca pielgrzymkowego w Bośni i Hercegowinie, następnie udamy się do Mostaru, zobaczymy zabytkowe centrum średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków, Stary Most- symbol miasta wpisany na listę UNESCO, meczet Koski- Mehmed-Paszy, dom turecki, dzielnica Stara Carsija. Następnie pojedziemy w dalszą drogę do Sarajewa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10. POLSKA.

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Sarajewa (min.: Plac Sebilj, most Principa, katolicka katedra) i wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do domu w godz. wieczornych, nocnych.CENA ZAWIERA:

  • PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM

  • 9 NOCLEGÓW W HOTELACH **/***

  • WYŻYWIENIE: 9 ŚNIADAŃ, 9 OBIADOKOLACJI

  • UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE KL, NNW, choroby przewlekłe

  • OPIEKA PILOTA

  • PODATEK VAT

 

CENA: 1650 zł.+ wstępy (ok. 50 eu)

Home