Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 02 styczeń 2018 11:09

Zawoja. O Koronę Trzech Króli i Najwyższą władzę charytatywnie

Turniej rozpocznie się w  najbliższą sobotę o godzinie 14.30 od uroczystej mszy świętej w kościele w Zawoi Centrum w ramach Święta Trzech Króli, następnie orszak Trzech Króli przemieści się w kierunku hali sportowej w Zawoi. I tam się będzie działo! A wszystko to w szczytnym, charytatywnym celu.

Zanim o sportowej części wydarzenia, jakim jest Wielki Turniej Charytatywny o Koronę Trzech Króli i Najwyższą władzę w powiecie, krótko o programie Zielone Światło, które prowadzi Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia z siedzibą w Stryszawie. Aktualnie programem objęte jest dwanaścioro dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, cała dwunastka to dzieci mieszkające w powiecie suskim. To dla nich prowadzona jest terapia, która obecnie nie jest dostępna w naszym regionie. I właśnie dla tych dzieci będą zbierane fundusze w sobotnie popołudnie w Zawoi. Od tego roku chcemy podejść bardziej indywidualnie do każdego dziecka i będziemy finansować takie terapie, które danemu dziecku są na tę chwilę najbardziej potrzebne. Każde z tych dzieci ma troszkę inne problemy, jest w innym wieku a co za tym idzie na innym etapie rozwoju. Dlatego taki kierunek wsparcia (bardziej zindywidualizowany) jest dla nich zdecydowanie korzystniejszy - Monika Zawada-Miska, Prezes, Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia

 

W tym roku o piłkarską Koronę Trzech Króli zagrają cztery drużyny: Policji, Samorządowców, Prawników oraz lokalnych przedsiębiorców.

Mecze piłkarskie od godziny 15.30 przeplatane będą licznymi konkursami, zabawami i loterią fantową, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na "Program Pomocy Dzieciom ZIELONE ŚWIATŁO". W przerwach meczów z tanecznym show wystąpi grupa FRESH CREW  z Jordanowa. O smakowite przekąski zadbają panie z  KGW Zawojanki a o atrakcję dla najmłodszych: Klub Odlotowych Mam.

ZAPRASZAMY W SOBOTNIE POPOŁUDNIE DO HALI W ZAWOI CENTRUM!

Organizatorzy:
Fundacja Mieszkańców Aktywnych  „Audeo Actio” 34-200 Sucha Beskidzka ul. Kościelna 20,

Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

oraz

Klub Odlotowych Mam z Zawoi

Koło Gospodyń Wiejskich Zawojanki z Zawoi

Babiogórska Orkiestra Dęta

OSP Zawoja Centrum

Zespół Regionalny Juzyna

Home