Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Automatyzacja magazynów

Wdrażanie automatyki magazynowej jest zabiegiem technologicznym, pomagającym zoptymalizować proces przechowywania i dystrybucji towarów. Rozwój technologii automatyzacji jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na usprawnienie wydajności obrotu towarem oraz poszukiwania oszczędności związanych z wzrastającymi kosztami gruntów, pod nowe przestrzenie magazynowe i wydatkami związanymi z utrzymaniem pracowników.

Zalety płynące z inwestowania w automatyzację magazynów

Wprowadzanie automatycznych systemów kontroli i dystrybucji w magazynach przynosi wiele wymiernych korzyści ich właścicielom. Wśród zalet automatyzacji należałoby wymienić przede wszystkim maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Automatyczne systemy przemieszczania ładunków niwelują konieczność pozostawiania miejsca w magazynie dla wózków widłowych, czy podnośników. Automatyzacja magazynu równocześnie przyczynia się również do zwiększenia szybkości wydawania produktów oraz zmniejszenie ryzyka ich uszkodzenia mechanicznego podczas przenoszenia, wynikających z błędów ludzkich. Drugim istotnym czynnikiem powodzenia systemów automatyzacji magazynów wśród inwestorów są oszczędność związane z zatrudnieniem mniejszej ilości pracowników, koniecznej do obsługi magazynu. Chociaż inwestycja w pełni zautomatyzowany magazyn jest rzeczą kosztowną, w praktyce wiąże się ze stałym obniżeniem kosztów związanych z utrzymaniem licznego personelu magazynu.

Automatyzacja podnosi bezpieczeństwo przechowywania produktów w magazynie.

Specjalizująca się w projektach łączących ze sobą zagadnienia inżynierskie z autorskimi systemami IT oraz robotyką, firma z M2M Team, stworzyła system monitorowania temperatury i wilgoci – monitorM2M. Wdrożenie naszego systemu kontroli pozwala właścicielom magazynów na zapewnienie odpowiednich warunków przechowywania towarów, niezależnie od branży w jakiej działają. Systemy jej autorstwa zyskały odbiorców działających zarówno w branży spożywczej, jak i farmaceutycznej. Wykorzystująca zainstalowane w magazynie sensory, aplikacja pozwala monitorować stan warunków przechowywania produktów w magazynie. Pojawiające się przy przekroczeniu dopuszczalnych norm, alarmy umożliwiają szybką interwencję, w celu zdiagnozowania i naprawienia awarii.

Innowacyjne rozwiązania M2M Team

Firma M2M Team poszła jednak o krok dalej. Rozwijając własną koncepcję automatycznych magazynów wysokiego składowania, dokonali realizacji w automatycznego magazynu dostosowanego do potrzeb firmy działającej w branży krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Zaprojektowała ona i stworzyła unikalne na skalę światową automatyczne magazyny osocza. Rozwiązanie to nie tylko zwiększyło komfort pracy, ale również wygenerowało znaczące oszczędności firmy, poprzez lepsze wykorzystanie przestrzeni magazynu i przeprowadzanie operacji magazynowych z ograniczonym udziałem lub bez udziału człowieka. W automatycznym magazynie stworzonym przez firmę M2M Team, praca magazynu wspierana jest przez system zarządzania, który dokonuje precyzyjnej ewidencji produktów oraz eliminuje ryzyko popełnienia błędów w trakcie przygotowywania dostaw.

Źródło: M2M - Mapowanie procesów

Home