Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 02 styczeń 2018 20:43

Mali szczypiorniści zdobyli Biały Dunajec i Lipnicę Wielką! Wygrana i laurki indywidualne!

Jedyną ze szkół w naszym powiecie biorącą udział w projekcie Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki "Gramy w ręczną" jest SP1 Sucha Beskidzka. Drużyna, która ćwiczy dopiero od września tego roku, ma już za sobą pierwsze turnieje. I pierwsze sukcesy, bo tak trzeba nazwać nie tylko triumf w kończącym 2017 rok zawodach w Białym Dunajcu oraz Lipnicy Wielkiej, ale też i indywidualne wyróżnienia dla poszczególnych zawodników: MVP drużyny czy króla strzelców.

Miesiąc grudzień to oprócz treningów, które odbywają się w hali w Suchej Beskidzkiej, dwa turnieje dla młodych adeptów piłki ręcznej. Najpierw 10 grudnia dowodzeni przez Piotra Staszaka zawodnicy wzięli udział w VII Międzypowiatowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec, a następnie 30 grudnia pojechali do Lipnicy Wielkiej na turniej o puchar miejscowego wójta. Z obu turniejów suscy zawodnicy wrócili z pucharami i dyplomami za pierwsze miejsca, statuetkami króla strzelców oraz wyróżnieniem statuetką MVP.

Pierwszym celem podopiecznych Piotra Staszaka były zawody w Białym Dunajcu. - To były dwudniowe zawody, najpierw grały dziewczęta, a dzień później chłopcy. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych. Jako, że nie mamy drużyny dziewcząt, pojechaliśmy tylko na jeden dzień zawodów. Naszymi przeciwnikami miały być drużyny z Białego Dunajca oraz z Zakopanego. Ci drudzy nie dojechali, więc zagraliśmy tylko z gospodarzami. Wygraliśmy 10:2. Dodatkowo Kacper Kubas zdobył sześć goli i dzięki temu zdobył również statuetkę króla strzelców - mówi Staszak.

Jego podopieczni w tym turnieju/meczu zagrali w składzie: Dominik Hajdyła, Paweł Łoboda, Paweł Pochopień, Michał Wróbel, Mikołaj Bogdanik, Kacper Kubas,  Sebastian Malina, Dawid Danek, Bartosz Majcherczyk, Filip Mamcarz, Bartosz Kuś, Patryk Myśliwiec.

Kolejny turniej dla zawodników szkolonych przez Staszaka to wizyta na Orawie, dokładniej w Lipnicy Wielkiej. Właśnie tam w sobotę 30 grudnia odbył się I Świąteczny Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Gminy Lipnica Wielka. - Okazało się, że mogę wystawić dwie drużyny i z tej możliwości skorzystałem. Chodziło o to, żeby każdy z zawodników poczuł, że brał udział w zawodach - wyjaśnia Staszak.

Oprócz dwóch drużyn z Suchej Beskidzkiej, w zawodach wzięły udział również dwie drużyny z Lipnicy Wielkiej, jedna z Jabłonki - UKS TSR Jabłonka oraz Akademia "Bzik" z Nowego Targu. Grano systemem każdy z każdym. - Nasza drużyna Sucha Beskidzka II zdecydowania wygrała. Kluczem do zwycięstwa była udana gra w obronie - straciliśmy zaledwie pięć bramek! W ataku chłopcy również spisali się świetnie. Królem strzelców z 20 bramkami został Bartosz Majcherczyk, a 15 bramek rzucił Patryk Zyzański, który został również okrzykniętym najlepszym zawodnikiem turnieju - mówi Piotr Staszak. - Sucha Beskidzka I przy odrobinie lepszej skuteczności mogła zająć i miejsce trzecie, więc brawa należą się wszystkim bez wyjątku naszym zawodnikom - dodał.

Skład Sucha Beskidzka I (w nawiasie liczba zdobytych goli): Paweł Łoboda (4), Bartosz Kokoszka (4), Michał Wróbel (1), Sebastian Malina (1), Paweł Pochopień,  Tomasz Pacyga, Grzegorz Polak, Dawid Danek.

Skład Sucha Beskidzka II (w nawiasie liczba zdobytych goli): Kacper Kubas (5), Bartosz Majcherczyk (20), Wiktor Hruby (2), Jakub Rak, Patryk Zyzański (15), Bartłomiej Najder (1), Mikołaj Bogdanik (1), Dominik Hajdyła (1).

 - Na razie nie mamy żadnego nowego turnieju w planie. Niewykluczone, że w marcu w Suchej Beskidzkiej to my będziemy gospodarzami i zaprosimy drużyny biorące udział w projekcie? Na razie najważniejsze jest to, że chłopaki naprawdę nakręcają się na piłkę ręczną, a to na pewno zaprocentuje! - nie ma wątpliwości Piotr Staszak.

I ŚWIĄTECZNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR WÓJTA LIPNICY WIELKIEJ 2017 -  30.12.2017 - LIPNICA WIELKA

1. Lipnica Wielka I - Akademia Bzik Nowy Targ 4:4

2. Lipnica Wielka II - Sucha Beskidzka II 0:9

3. Jabłonka - Sucha Beskidzka I 6:2

4. Lipnica Wielka I - Lipnica Wielka II 3:2

5. Sucha Beskidzka II - Jabłonka 6:2

6. Akademia Bzik Nowy Targ - Sucha Beskidzka I 4:2

7. Jabłonka - Lipnica Wielka I 6:3

8. Lipnica Wielka II - Akademia Bzik Nowy Targ 0:6

9. Sucha Beskidzka I - Sucha Beskidzka II 1:11

10. Lipnica Wielka II - Jabłonka 2:8

11. Lipnica Wielka I - Sucha Beskidzka I 2:1

12. Akademia Bzik Nowy Targ - Sucha Beskidzka II 2:8

13. Sucha Beskidzka I  - Lipnica Wielka II 4:1

14. Jabłonka - Akademia Bzik Nowy Targ 5:2

15. Sucha Beskidzka II - Lipnica Wielka 13:0

KLASYFIKACJA:

1. Sucha Beskidzka II

2. UKS TSR Orawa Jabłonka

3. Akademia Bzik Nowy Targ

4. Lipnica Wielka I

5. Sucha Beskidzka II

6. Lipnica Wielka II

Home