Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 22 grudzień 2017 23:03

Finał III edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich Sucha Beskidzka 14-15 grudzień.

W dniach 14-15 2017 r. w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo Menedżerskich.Takiego wydarzenia i o takiej randze na terenie powiatu suskiego jeszcze nie było.

O tym że etap centralny tej prestiżowej olimpiady zostanie rozegrany w suskim „ceresie”, zadecydowało bardzo przyjemne wydarzenie z grudnia ubiegłego roku. Laureatem I miejsca II edycji OwiUHM został uczeń suskiego „Witosa” Michał Mglej (pisaliśmy o tym niezwykłym wydarzeniu na łamach naszego portalu). Historią tej olimpiady jest to ,że szkoła z której uczeń wygra może w nagrodę zorganizować etap centralny następnej edycji .

Do suskiego „Witosa” zjechały cię tłumy najlepszych w kraju uczestników wraz z opiekunami.Wtej edycji do ścisłego finału zakwalifikowało się się 62 uczniów. Finaliści reprezentowali 40 szkół z całej Polski i do Suchej Beskidzkiej przyjechali wraz z opiekunami merytorycznymi(nauczycielami przygotowujacymi). Tegoroczny „rozrzut” uczestników był bardzo duży, finaliści pochodzili z odległych szkół m.in. z Kartuz,Lęborka, Szczecina ,Bytowa, i Białegostoku. Wsród finalistów aż troje to uczniowie ZS im W. Witosa w Suchej Beskidzkiej: Michał Mglej, Patrycja Mikołajek i Patrycja Gierat( pierwszy tak znakomity wynik w historii olimpiady).

Głównym organizatorem OWiUHM jest Stowarzyszenie Dyrektorów Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych z siedzibą w Bydgoszczy.

Olimpiada W i UHM to dwudniowe zmagania.W pierwszym dniu odbyła się część praktyczna, w której finaliści rozwiązywali test i zadanie w wybranym języku obcym.Następnie wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego.

Po etapie praktycznym dla finalistów i ich opiekunów organizatorzy przygotowali atrakcje, zwiedzanie Zamku Suskiego , Karczmy Rzym oraz Zespołu Kościelno-Klasztornego.Uczestnicy mogli skorzystać z krytej pływalni.

W drugim dniu zawodów odbyła się rozgrywka finałowa,do której zaproszono 10 najlepszych uczestników po etapie praktycznym. Była to najbardziej widowiskowa część olimpiady.W czasie części finałowej tzw.” finału finałów” 10 najlepszych uczniów (laureaci) odpowiadali przed Jury i publicznością na pytania z zakresu przedmiotów ekonomicznych oraz bankowości i polityki monetarnej .Czas odpowiedzi był ograniczony a zegar z upływającym czasem widzieli uczestnicy i publiczność. Tematyka wielu pytań dotyczyła hasła tegorocznej olimpiady które grzmiało”Bankowość miejsce i rola w gospodarce rynkowej”.

Wtrakcie finału ustnego wystąpiła młodzież Zespołu Szkół im.W. Witosa skupiona w kole teatralnym z krótkim programem muzycznym.

Na zakończenie Jury ogłosiło zwycięzców olimpiady.Laureatom zostały wręczone nagrody i dyplomy.

Przydotowaniem merytorycznym uczniów ZS W. Witosa zajmowała się mgr inż. Irena Skrzypek-Sikora a pomagał jej mgr Grzegorz Sikora.

Home