Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 04 grudzień 2017 06:36

Spotkali się z bajką w konkursie

Osiemnastu Przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Budzowie wzięło udział w „Spotkaniu z Bajką”, które odbyło się 24 listopada 2017 roku w Budzowie.

Konkurs zorganizowany z inicjatywy Przedszkola Samorządowego w Budzowie przy współorganizacji Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Budzów z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku od 3 do 4  lat,  ich rodziców, rodzeństwa i innych członków rodzin. Zadaniem uczestników konkursu było opowiedzenie bajki, legendy, podania lub przygotowanego przez siebie tekstu. Uczestnicy mieli za zadanie upodobnić się do postaci, której dotyczyła fabuła prezentowanego utworu. Konkursowe jury zwracało także uwagę na interpretację wybranej bajki czyli min. znajomość tekstu, płynność wypowiedzi, ciekawy tok wypowiedzi, kulturę słowa, na strój i wykorzystane rekwizyty nawiązujące do prezentowanego utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy konkursu pokazali bardzo wysoki poziom artystyczny.

Zwycięzcą konkursu został Maksymilian Bocheński za bajkę pt. „Zdrowa marchewka”. Drugie miejsce przypadło duetowi w składzie:  Kinga Pieronkiewicz i Jakub Daniel  za bajkę pt. „Lekarstwo misia”. Trzecie miejsce zdobyli ex aequo: duet Kornelia i Karol Sergiel za bajkę pt.  „Jak choruje Elemelek”;  Sara Kubik za bajkę pt. „Czerwony Kapturek” oraz Julian Ryszawy za bajkę  pt. „Raz, dwa, trzy”.   Nagrodę  za wyróżnienie odebrali: Krzysztof  i Grzegorz Szczepaniakowie za bajkę pt. „Sprzeczki i plotki odkurzacza i szczotki Dorotki”. Pozostałym uczestnikom konkursu przyznano nagrody za udział. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

 

źródło: UG Budzów

Home