Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Dlaczego warto pójść na szkolenie SQL

Gromadzimy coraz więcej danych. Zbieranie ich to jedno, jednak aby były one w jakikolwiek sposób przydatne, potrzebna jest ich analiza. Właśnie w tym miejscu z pomocą przychodzi SQL. Umiejętność posługiwania się tym językiem to nowa perspektywa nie tylko dla indywidualnej drogi zawodowej, ale również dla biznesu. Właściciele firm o tym wiedzą i dlatego znajomość SQL to jedna z kwalifikacji poszukiwanych i docenianych na rynku pracy.

 

Szkolenie SQL - milowy krok na ścieżce kariery

Nie od dziś wiadomo, że znajomość języków programowania ułatwia znalezienie pracy. Jednak język językowi nie równy - do każdego celu został wymyślony inny. Structured Query Language, czyli SQL to strukturalny język zapytań do zadań specjalnych. Służy do tworzenia, modyfikacji oraz zarządzania bazami danych, ułatwiając m.in. analizę i interpretację zebranych informacji. Od lat 70-tych ubiegłego wieku SQL jest używany do zarządzania relacyjnymi bazami danych. Przez ten czas stał się światowym standardem, ułatwiającym życie wszystkim, których praca opiera się na dostępie do danych. Jest najpowszechniej stosowany, co przekłada się m.in. na zapotrzebowanie na rynku pracy. Szkolenie z SQL może nie tylko ułatwić znalezienie odpowiedniego stanowiska, ale pozwolić na zarobki między 4 - 9 tys. zł - tak średnio rozkładają się widełki płacowe na stanowisku programisty baz danych.

Odpowiedź na każde pytanie

Posługiwanie się SQL to cenna umiejętność nie tylko dla programistów. Ze względu na zastosowanie, do którego SQL został stworzony, ułatwia dostęp do gromadzonych przez firmę danych. Po zidentyfikowaniu bazy danych, która przechowuje informacje mające zostać zbadane, SQL daje możliwość odpowiedzi na każde pytanie. Szkolenie SQL pozwoli zdobyć wiedzę, która przełoży się na większą samodzielność w pracy, oddali konieczność wysyłania kolejnych maili z prośbą o dane i opierania się na uproszczonych raportach. Dzięki umiejętności posługiwania się tym językiem programowania, można zaoszczędzić wiele czasu.

Walka z Excelem

Excel to dla wielu codzienne narzędzie pracy. Niektórzy określają go jako najlepszy wytwór w całej historii Microsoftu. Wiele osób z pewnością potwierdzi tę tezę, będąc zadowolonymi z ilości czasu, który można zaoszczędzić, korzystając z tego narzędzia. Jednak w sytuacji, gdy zgromadzonych informacji jest naprawdę dużo, okazuje się, że Excel zawodzi. Niekończące się wiersze z danymi sprawiają, że program przestaje być wydajny. Relacyjne bazy danych zostały zaprojektowane z myślą o tym, by gromadzić miliony rekordów. Z kolei SQL został wymyślony po to, by pozwolić na wykonywanie operacji na obszernych bazach.

Wygoda użycia

Zapytania SQL mogą być zapisywane i użyte ponownie w dowolnym momencie. Do raz napisanego kodu można dodawać komentarze, co pozwala dołączyć do zapytania jasne opisy. To pozwala na automatyzację tworzenia różnego rodzaju raportów. Bez cyklicznego powielania długich ścieżek. To pozwala zaoszczędzić nawet całe godziny pracy przy generowaniu powtarzalnych raportów.

Specjaliści przerzucają się w argumentach, dlaczego warto opanować SQL. Z pewnością nie będzie to zadanie łatwe - szczególnie dla osób, które na co dzień nie mają do czynienia z programowaniem. Jednak wcale nie trzeba być obytym z tematem, żeby przeoczyć fakt, że digitalizuje się coraz więcej danych. To oznacza konieczność budowania obszernych baz z informacjami, do których potrzebny jest szybki dostęp. Wszystko to umożliwia SQL. Dlatego czas poświęcony na szkolenie SQL można uznać za dobrą inwestycję.

Home