Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 24 listopad 2017 19:09

Kolorowy Wieczór Filmowy w Makowie

W czwartek, 23 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Makowie Podhalańskim odbył się Kolorowy Wieczór Filmowy.

W programie spotkania można było znaleźć atrakcje przybliżające kulturę Meksyku. Warsztaty ozdabiania tradycyjnych masek poprowadziły wolontariuszki z gimnazjum w Białce w ramach projektu „Podróż po kontynentach”. Strojem przybliżyły postać słynnej malarki meksykańskiej Fridy Kahlo, której wystawa odbywa się obecnie w Poznaniu (wystawa roku). Dzieci z entuzjazmem brały udział w różnorakich zabawach, m.in rozbijały "słodką" piniate, o której dowiedziały się z filmu w języku angielskim, opowiadającym o tradycjach meksykańskich, film został przygotowanym przez panie uczestniczące w projekcie Erasmus. Po szalonych tańcach w rytmie latino i poczęstunku w niecodziennych warunkach szkolnych, podopieczni wciągnęli się w seans filmowy. Wieczór zakończył się tańcami i zabawami. Organizatorki, pani Justyna Biskup i Justyna Sperling dziękują centrum językowemu "EveryDay English" z Suchej Beskidzkiej za wsparcie i polecają się na przyszłość.

Home