Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 21 listopad 2017 09:59

Kieliszki na Sylwestra 2017/2018

Sylwester zbliża się wielkimi krokami – z tego powodu, warto rozejrzeć się za kieliszkami do szampana. Zestawy kieliszków są dziś dostępne w ogromnych ilościach. Różnorodność wzorów, kolorów czy rodzajów szkła, pozwala nam na znalezienie kieliszków wymarzonych.

Kieliszki do szampana są smukłe i podłużne – najczęściej mają długą nóżkę. Jeśli chodzi o wzory i kształty – ich ilość jest niezwykle różnorodna. Dzięki temu, każdy z nas ma szansę dobrać rodzaj kieliszków według swoich oczekiwań.


Zakup kieliszków na Sylwestra jest dość częstym zjawiskiem, zwłaszcza pod koniec roku. Często, do kieliszków dobiera się również karafkę. Szampan jest alkoholem, który rzadko przelewa się do karafki, jednak w lepszych sklepach ze szkłem możemy natrafić na karafki przeznaczone pod ten rodzaj alkoholu.

 

W czym pić szampana?

Odpowiednie kieliszki, w których powinno się pić szampana, są podłużne i wysokie. W każdym lepszym sklepie ze szkłem i porcelaną znajdziemy różne kieliszki do szampana. Jak możemy wybrać kieliszki do szampana?


Aby odpowiednio dopasować styl kieliszków i ich wygląd, trzeba zwrócić uwagę na kilka kryteriów:

  • Rodzaj szkła – dzisiaj, dzięki dostępności wielu towarów, możemy tak naprawdę przebierać w ofertach. Przez różnorodność ofert, możemy wybierać między kieliszkami ze szkła, szkła kryształowego lub kryształu. Są również dostępne mniej luksusowe kieliszki z akrylu czy z tworzywa, jednak Sylwester jest okazją, na którą warto zakupić kieliszki z wyższej półki. Poza tym, jeśli szczególnie cenimy sobie dobry gust i wygląd, warto wybrać kieliszki, które będą pasowały do reszty szkła i zastawy stołowej oraz wystroju naszego salonu.

 

  • Szkło cienkie czy grube? – Jest to najczęściej indywidualna sprawa osób, które kupują kieliszki. Szkło grube uchodzi za bardziej wytrzymałe, jednak dużo zależy od naszych preferencji. Szampan najlepiej będzie wyglądał w kieliszkach z cienkiego szkła, ewentualni z kryształu.

 

  • Kształt – mając do wyboru nowoczesne, bardziej wyraziste i niecodzienne kształty kieliszków, możemy zdecydować się na jeden z takich zestawów, jeśli będzie on pasował do reszty kieliszków, jakie mamy w domu. Dostępne są także kieliszki o tradycyjnym, klasycznym kształcie. Warto decydować się na uniwersalny kształt kieliszków, zwłaszcza jeśli nie mamy skompletowanego zestawu szkła.


Bardzo wysokie, eleganckie kieliszki Vera Wang znajdziecie w sklepie Mensa Home. Kieliszki brytyjskiej marki Wedgwood doskonale pasują do świętowania Nowego Roku na balu!

 

  • Wzory – ewentualne zdobienia, ornamenty lub kryształki, muszą być dobrane w dobrym guście. Jeśli kieliszki ciosane lub z ozdobną nóżką zostaną zakupione do klasycznego wnętrza, kieliszki będą pasować do wystroju. Wzorki, jakie widnieją na kieliszkach, są bardzo różne – dziś możemy kupić szampanówki w kwiaty, ornamenty lub z platynową obręczą na brzegu kieliszka. Często, możemy również zobaczyć proste kieliszki, których charakterystycznym elementem jest nóżka.

 

Obecnie, wybór kieliszków do szampana jest bardzo zróżnicowany. Wielość marek i kolekcji pozwala nam na dopasowanie w odpowiedni sposób zestawu kieliszków. Sylwester jest okazją, na którą ilość kupowanych kieliszków może być ogromna. W każdym przypadku, warto jest wiedzieć, w jaki sposób dopasować kieliszki i jak wybrać producenta.

Zdobione lub gładkie kieliszki mogą wpasować  się do naszego wnętrza, tak jak kieliszki z cienkiego lub grubszego szkła. Kieliszki powinny nie tylko pasować do wystroju salonu, ale i posłużyć nam przez całą zabawę i przez długie lata. Szampan, który przelejemy do kieliszków symbolizuje świętowanie Nowego Roku, więc warto poświęcić więcej czasu na poszukiwanie odpowiedniego rodzaju kieliszków.

Home