Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 13 listopad 2017 20:37

Zawody strzeleckie z okazji Dnia Niepodległości

Przez dwa dni trwały zawody strzeleckie z okazji Dnia Niepodległości zorganizowane przez zarząd powiatowy Ligi Obrony Kraju. W pierwszym dniu (czwartek 9.11.2017) do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe drużyny reprezentujące Urzędy Miast i Gmin, Rady Miast i Gmin powiatu  Suskiego, a w drugim (piątek 10.11.2017) ekipy ze szkół ponadpodstawowych o raz zakładów pracy i instytucji  z terenu powiatu suskiego.

Zawodnicy oddawali 5 strzałów próbnych  i 15 strzałów ocenianych do  tarcz TS - 1 z karabinka sportowego TOZ-14  kal.5,6 mm z otwartymi przyrządami celowniczymi w pozycji leżącej z odległości 25 metrów. W zawodach, w których łącznie wystartowało 15 drużyn, prowadzona była klasyfikacja drużynowa. 

I.  W kategorii  Urzędy Miast i Gmin :

   Kobiety:

   I miejsce Urząd Miasta Jordanów (Łabędzka Magdalena, Luberda Ewelina, Smoleń Jolanta) - wynik 173 pkt

  Mężczyzni:

  I miejsce Urząd Miasta Jordanów (Wójtowicz Kamil, Opaliński Zbigniew , Szostak Wojciech) - wynik 296  pkt.

 II miejsce  Gmina Bystra-Sidzina (Jabcoń Jan, Lipka Zbigniew, Malcharek Tomasz) - wynik 246 pkt.

III miejsce Starostwo Powiatowe  Sucha Beskidzka (Procz Rafał, Babiński Marcin, Kołodziejczyk Maciej) - wynik  159 pkt.    

II. W kategorii Rady Miast i Gmin :

I miejsce Rada Gminy Bystra-Sidzina (Drobny Krzysztof, Lipka Grzegorz, Mazur Bogusław) - wynik  278  pkt.

II miejsce Rada Powiatu Suskiego (Papież Szymon, Bańdura Wojciech, Kuśnierz Michał)  - wynik 257  pkt.

Indywidualnie najlepszy wynik wśród kobiet uzyskała Luberda Ewelina (UM Jordanów), wśród mężczyzn Papież Szymon (Rada Powiatu Suskiego).

III.  w  kategorii szkół ponadpodstawowych:

Dziewczęta:

I miejsce LO nr 1 Sucha Beskidzka (Omyła Weronika ,Gąska Daria, Marszałek Luiza) - wynik 158 pkt

Chłopcy:

I. miejsce LO nr 1 Sucha Beskidzka (Jurzak Jakub, Marek Daniel, Paleczny Piotr)- wynik   204 pkt.

II. miejsce miejsce  OHP G-11 Maków Podhalański (Frosztęga Andrzej, Jurek Artur, Sałapatek Mateusz) - wynik 35 pkt

Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Marek Daniel – 92 pkt oraz Omyła Weronika - 121 pkt reprezentanci  LO Sucha Beskidzka.

IV. Kategoria zakłady pracy i instytucje

I. miejsce OSP Sucha Beskidzka Miasto (Jurzak Aleksandra, Jurzak Jakub, Chmiel Wojciech) - wynik 294 pkt.

II. miejsce PSP w Suchej Beskidzkiej (Mikołajek Tomasz, Białończyk Łukasz, Gąska Marcin) - wynik 280 pkt.                                                             

III. miejsce OSP Sucha Beskidzka Miasto (Marciszewski Jakub, Wdowiak Jakub, Cholewa Joachim)- wynik 256 pkt.

IV. miejsce Babiogórski Parki Narodowy w Zawoi (Kukla Mieczysław, Trybała Marcin, Wilczyński Wojciech) - wynik 255 pkt.         

V. miejsce Nadleśnictwo LP w Suchej Beskidzkiej (Janeczko Marcin, Kukla-Lelito Magdalena, Stec Dominik) - wynik 242 pkt.

VI. miejsce II drużyna Babiogórski Parki Narodowy w Zawoi (Mażul Maciej, Pająk Maciej, Wieczorek Zbigniew)- wynik 134 pkt.         

Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Jurzak Jakub  – 92 pkt.

Drużyny, które zajęły miejsca od I do III oraz osoby które uzyskały najlepsze wyniki indywidualnie otrzymały puchary, które w imieniu Starosty Powiatowego i Burmistrza Miasta w Suchej Beskidzkiej wręczył Prezes ZP LOK, Andrzej Grzela.

Wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy.

 

----- ----- -----
----- ----- -----
Home Top of Page