Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 09 listopad 2017 11:26

Gzymsy sufitowe z LED - wyróżnij się aranżacją

Listwy przysufitowe same w sobie są doskonałym pomysłem na to, jak niewielkim kosztem oraz wysiłkiem urozmaicić wnętrze domu lub mieszkania. Producenci oferują nam jednak jeszcze ciekawsze rozwiązanie – oświetleniowe listwy sufitowe, które połączyć możemy z taśmą LED. Dzięki nim, oprócz standardowego elementu wykończenia, otrzymamy jeszcze wyjątkowo efektowną instalację oświetleniową.

Listwy przysufitowe same w sobie są doskonałym pomysłem na to, jak niewielkim kosztem oraz wysiłkiem urozmaicić wnętrze domu lub mieszkania. Producenci oferują nam jednak jeszcze ciekawsze rozwiązanie – oświetleniowe listwy sufitowe, które połączyć możemy z taśmą LED. Dzięki nim, oprócz standardowego elementu wykończenia, otrzymamy jeszcze wyjątkowo efektowną instalację oświetleniową.

Przysufitowe listwy oświetleniowe LED

Decyzje dotyczące oświetlenia bardzo często zostawiamy sobie na sam koniec remontu. Niesłusznie – umiejętnie dobrana instalacja oświetleniowa może całkowicie odmienić charakter pomieszczenia. Co więcej niektóre rodzaje oświetlenia wymagają uwzględnienia już na etapie projektowania wnętrza. Może się również okazać, że dobranie oświetlenia do zaaranżowanego już przez nas pokoju będzie wyzwaniem. W takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem będzie oświetlenie LED wkomponowane w listwy podsufitowe.
Same listwy możemy ściśle dopasować do stylu naszego pomieszczenia. Asortyment sklepów ze sztukaterią wewnętrzną typu www.dekorplanet.pl zawiera zarówno listwy gładkie, jak i bogato zdobione. Jeśli zdecydowaliśmy się na wyjątkowo kunsztowne meble, listwy LED oszczędzą nam wielu godzin poszukiwania pasujących do niego lamp. Będą one też doskonałym rozwiązaniem w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Dzięki nim nie będziemy tracić cennej przestrzeni na dodatkowe źródła światła.

Zalety sufitowego oświetlenia LED

Najbardziej oczywistą, lecz również zdecydowanie najbardziej znaczącą cechą diod LED jest ich energooszczędność – w porównaniu do tradycyjnych żarówek zużywają do 90% mniej energii. Z tych względów oświetlenie LED wyjątkowo trafnie wpisuje się we współczesne proekologiczne trendy, jednak zastosowanie go w naszym domu przyniesie również wymierne korzyści w postaci mniejszych rachunków za prąd. Co więcej ten typ diod należy do wyjątkowo długotrwałych – większość z nich z powodzeniem świeci przez wiele lat. Mając do dyspozycji tak długowieczne źródło światła możemy bez obaw używać go w miejscach, w których częsta wymiana żarówki byłaby zwyczajnie kłopotliwa.

Wśród zalet diod LED nie sposób przeoczyć ich wyjątkowo drobnego rozmiaru, który nie przekłada się jednak negatywnie na ich moc oraz natężenie samego światła. Trendem ostatnich lat jest komponowanie instalacji oświetleniowych przy użyciu wielu diod LED jednocześnie. Ułożone w podłużne taśmy diody pozwalają nam oświetlić pomieszczenie dokładnie w wybranym przez nas zakresie.
Na rosnącą popularność oświetlenia LED zwrócili uwagę również producenci listew podsufitowych projektując ja tak, by idealnie współgrały z oświetleniem. Ten rodzaj listew doskonale sprawdzi zarówno w pomieszczeniach o dużym metrażu, jak i w mniejszych pokojach. Te ostatnie perfekcyjnie doświetli i optycznie powiększy.

Samodzielny montaż oświetleniowych listew podsufitowych

Do samodzielnego montażu listew potrzebować będziemy kilku przyrządów, jednak większość z nich posiadamy już w swoich domach. Przydatna może się okazać między innymi skrzynka uciosowa, piła do drewna o drobnych ząbkach, ołówek, miara, łopatka, nożyk do tapet czy poziomica, jednak nie obędziemy się również bez specjalnego spoiwa którym przymocujemy listwy. Większość producentów przy zakupie listew dołącza specjalny, dedykowany danemu tworzywu klej montażowy, gwoździki czy masę do łączeń. Aby ułatwić sobie ten proces powinniśmy pomalować listwę wybraną przez nas farbą jeszcze na ziemi, przed zamontowaniem jej. Po umieszczeniu listwy pod sufitem możemy powtórzyć malowanie dla uzyskania optymalnego efektu.


Obróbkę listew rozpoczynamy od docięcia zewnętrznych oraz wewnętrznych narożników. Ustalamy miejsce ich przymocowania – na tym etapie możemy tymczasowo umieścić na listwie taśmę LED, dzięki czemu dokładnie skontrolujemy kąt padania światła oraz stopień doświetlenia. Bez tego kroku ciężko nam będzie ustalić optymalne dla nas miejsce mocowania listwy. Przy użyciu ołówka oraz poziomicy zaznaczamy na ścianie dolną krawędź listwy oraz miejsca styku listew. Mając naniesione na ścianę te punkty, możemy przystąpić do najważniejszego kroku – przymocowania listwy do ściany przy użyciu kleju oraz gwoździków. Jeżeli umieściliśmy ją w dobrym miejscu, możemy ponownie położyć na nią taśmę LED by upewnić się, że wszystko działa prawidłowo. Gdy spoiwo całkowicie wyschnie, pora ostatecznie przykleić taśmę LED – obecnie praktycznie wszystkie taśmy LED posiadają od spodu samoprzylepny pasek, dzięki któremu nie musimy stosować żadnego dodatkowego kleju.

Niezależnie od tego, w jakim stylu postanowiliśmy urządzić nasz dom lub mieszkanie, diody LED umiejętnie ukryte za listwami podsufitowymi każde wnętrze natychmiastowo uczynią wyjątkowo klimatycznym. Jedną z ich kluczowych zalet jest fakt, iż pozostają niezauważone do momentu włączenia światła. Podsufitowe listwy oświetleniowe LED są jednym z najskuteczniejszych sposobów na finezyjną grę światłem we wnętrzach naszych czterech ścian. Oczywiście przed zakupem, zawsze jest dobrze skonsultować się u specjalistów. Doskonale sprawdzi się tu ekipa sklepu online www.DekorPlanet.pl.  Wszechstronność oświetlenia LED oraz możliwość dopasowania go niemalże do każdego pomieszczenia sprawia, iż wybór konkretnych produktów będzie niezwykle szybki i bezproblemowy.

Home