Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 07 listopad 2017 21:17

Powiatowy Konkurs Poetycki ,,Nienazwane uczucia” ( XI edycja ) -zgłoszenia

, W moim przekonaniu wyrażanie nienazwanych uczuć jest celem poezji”

( M. Białoszewski ) 

 

Organizatorzy:

Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie

w Suchej Beskidzkiej

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

 

W tej edycji konkurs promuje hasło innowacji pedagogicznej:

 

Życie - to pasja!

 

REGULAMIN KONKURSU

 

 1. Konkurs organizowany przez Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej oraz Starostwo Powiatowe , przeznaczony jest dla mieszkańców powiatu suskiego, którzy piszą poezję; zarówno uczniów jak i dorosłych.

 2. Prace konkursowe będą oceniane w następujących kategoriach:

I. Uczniowie szkół podstawowych

II. Uczniowie szkół gimnazjalnych

III. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

IV. Dorośli

Dodatkowo, w tej edycji można do trzech tekstów o dowolnej tematyce dołączyć jeden utwór, będący realizacją hasła ,,Życie to pasja!” . W tej kategorii jury przyzna osobne nagrody.

Ten utwór należy opatrzyć mottem: ,, Życie to pasja!”

 1. Wiersze autorskie, które nie były wcześniej publikowane lub nagradzane, należy przesyłać na adres Liceum Ogólnokształcącego nr. I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej, ulica płk. T. Semika 1 do15 grudnia 2017roku ( piątek ) , z dopiskiem: KONKURS POETYCKI lub dostarczyć osobiście.

 2. Do prac, napisanych na komputerze w trzech egzemplarzach, należy dołączyć płytę CD oraz kopertę z kartą uczestnika konkursu.

Każdy stronę z tekstem należy opisać na dole pseudonimem artystycznym, np. ‘Kret’ oraz oznaczeniem poszczególnych kategorii : szkoła podstawowa ( K. I ) gimnazjum ( K. II ) szkoła ponadgimnazjalna ( K. III ) lub dorośli ( K. IV ).

Przykład: Kret ( K. II )

 1. Karta uczestnika konkursu powinna znajdować się w osobnej, zaklejonej kopercie, dołączonej do tekstów opisanej pseudonimem i oznaczeniem kategoriinp. Kret ( K. II ). PRACE NIESPEŁNIAJĄCE W/W WARUNKÓW NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ!

 2. Maksymalna ilość utworów to trzy wierszejednego autora. Mogą one tworzyć cykl lub pozostawać oddzielnymi całościami. Uwaga -Dodatkowy czwarty wiersz zgłaszają uczestnicy, realizujący hasło ,,Życie to pasja!”

 3. Prace oceni jury, biorąc pod uwagę sprawność warsztatową autorów, oryginalność twórczą.

 4. Jury przyzna nagrody za najlepsze utwory. Przewidziane jest przyznanie I, II i III nagrody w poszczególnych kategoriach. W tej edycji jury przyzna również nagrody w kategorii ,,Życie, to pasja!”. Jury zastrzega sobie prawo do innego przydziału nagród.

 5. Wyniki konkursu otrzymają szkoły w formie faxu lub telefonicznie, zostaną zamieszczone również na stronie internetowej szkoły oraz na stronie Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

 6. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się2 lutego 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym nr I w Suchej Beskidzkiej o 12.40 (data i miejsce odbioru nagród mogą ulec zmianie). Uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt. Nagrodzone teksty zostaną odczytane podczas finału przez uczestników konkursów recytatorskich.

 7. Informacji udziela szkolny koordynator : mgr Izabela Korzec ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) regulamin konkursu oraz informacje na jego temat zamieszczone są m.in. na stronie internetowej Liceum Ogólnokształcącego http://zsosuchab.nazwa.pl/html/

 8. Nadesłanych prac nie zwracamy. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w mediach.

 

Karta zgłoszeniowa również w załączniku.

 

 

KARTA UCZESTNIKA KONKURSU POETYCKIEGO

 

 

imię i nazwisko...........................................................................................................................

 

adres zamieszkania.....................................................................................................................

 

nazwa i adres szkoły*.................................................................................................................

 

tel/fax do szkoły*........................................................................................................................

 

tel.................................................................................................................................................

 

klasa*...........................................................................................................................................

 

imię i nazwisko opiekuna* ..........................................................................................................

 

kategoria ( właściwą podkreśl ) : K. I ( szkoła podstawowa )

K. II ( szkoła gimnazjalna )

K. III ( szkoła ponadgimnazjalna )

K. IV ( dorośli )

 

nie dotyczy dorosłych

Home