Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 07 listopad 2017 09:22

Obchody Odzyskania Niepodległości rozpoczną się w Jordanowie

Wieczornice, przemarsze, biegi i turnieje. Mieszkańcy powiatu suskiego na różny sposób uczczą Narodowe Święto Niepodległości. Obchody najdłużej potrwają w Zielonym Miasteczku.

 

JORDANÓW

Aż przez trzy dni z Odzyskania Niepodległości cieszyć się będą mieszkańcy miasta. Obchody rozpoczną się już 9 listopada o godzinie 14:00 turniejem piłki siatkowej i spotkaniami historycznymi. Następnego dnia odbędzie się m.in. sesja naukowa "Jordanowskie drogi do niepodległości". Z kolei na 11 listopada zaplanowano m.in. przemarsz i złożenie kwiatów pod Dębem Wolności.

- Zapraszam wszystkich mieszkańców i sympatyków Jordanowa do wspólnego świętowania 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zachęcam do udziału w spotkaniach historycznych w czwartek (9 listopada) i w piątek (10 listopada). Program sobotniej uroczystości 11 Listopada przygotowany przez MOK we współpracy z OSP i orkiestrą strażacką oraz chórem Bel Canto zapowiada się w tym roku wyjątkowo z uwagi na liczne atrakcje - zaprasza Iwona Bilska, burmistrz Jordanowa.

 

SUCHA BESKIDZKA

W dniu 11 listopada w Suchej Beskidzkiej uroczystości rozpoczną się o godz. 10:00 na cmentarzu parafialnym od złożenia kwiatów na kwaterze Wojska Polskiego. O godz. 10:30 organizatorzy zapraszają do kościoła pw. NNMP w Suchej Beskidzkiej na program słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, po którym o godz. 11:00 odbędzie się msza św. za Ojczyznę. Po mszy św. pod przewodnictwem Miejskiej Orkiestry Dętej i w asyście pocztów sztandarowych mieszkańcy przemaszerują ulicami miasta pod tablicę marszałka Józefa Piłsudskiego (budynek Biblioteki Suskiej ul. J. Piłsudskiego 23), gdzie nastąpi uroczyste złożenie kwiatów. Miejskie obchody Święta Niepodległości zakończą się koncertem laureatów X Festiwalu Pieśni Patriotycznej „To Polska moja Ojczyzna”, który odbędzie się w Sali Rycerskiej suskiego zamku o godz. 17:00. 

MAKÓW PODHALAŃSKI

Uroczystość rozpoczną się 10 listopada 2017 r. o godz. 16:00 Przeglądem Pieśni Patriotycznej, który w ramach wieczornicy odbędzie się sali koncertowej OSP, przy ul. Kościuszki 2 w Makowie Podhalańskim. W programie przewidziano także pokaz tańca narodowego a burmistrz Makowa Podhalańskiego wręczy stypendia naukowe, sportowe i artystyczne dla uczniów.

Natomiast 11 listopada o godz. 9:30 odprawiona zostanie Msza Św. za Ojczyznę w Makowskim Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin, a o godz. 10:30 - uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej.

 

BUDZÓW

11 listopada o godzinie 13:00 wystartuje II Bieg Niepodległości w gminie Budzów na trasie Baczyn - Glinnik. W czasie zawodów prowadzony będzie m.in. Program Profilaktyczny Promujący Zdrowy Styl Życia.

ZEMBRZYCE

Również tutaj mieszkańcy biegiem uczczą Niepodległość Polski. Start II Charytatywnego Biegu Niepodległości w Zembrzycach zaplanowano na godzinie 12:00. Głównym celem imprezy jest zbiórka pieniędzy na rzecz Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera. 

 

ZAWOJA


OSIELEC

Home