Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 30 październik 2017 20:56

Taniec to przyjemność, prestiż i zdrowie !!!

Za niedługo Sylwester i początek Karnawału oraz w przypadku maturzystów bal Studniówkowy. Wiele par zastanawia się czy przesiedzieć ten czas przed telewizorem czy zostawić leniwe przyzwyczajenia, wyjść z domu i potańczyć. Taniec jest znakomitym sposobem na poprawę kondycji. Świetnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. To rozrywka, sport i przyjemność.

 

Historia tańca sięga początków ludzkości. Definicja tańca mówi, że jest to "zespół zjawisk ruchowych, który powstaje pod wpływem skoordynowanych z muzyką bodźców emocjonalnych". Nasi przodkowie tańczyli przed walką, aby wzbudzić w sobie odwagę. Taniec był także formą modlitwy, zachęty do godów. Mieszkańcy dżungli i rdzenni Afrykanie wciąż używają tańca, aby dokonała się tradycja i wykonały obrzędy. A dla to forma rozrywki, sportu i przyjemności.

 

500 kcal mniej!

Po godzinnym tańcu w dyskotece spalamy aż 500 kcal. Mając na myśli słowo dyskoteka, nie należy rozumieć wyłącznie jako miejsce, w którym jedyną muzyką jest techno. Powstało wiele salsotek, gdzie grana jest muzyka południowoamerykańska, często wykonywana na żywo.

Jeszcze więcej kalorii można stracić, chodząc regularnie na treningi. Odpowiednie odstępy czasowe, zwiększają szansę na szybszy spadek wagi. Taniec ma to do siebie, że podczas jego wykonywania mniej myśli się o zmęczeniu, niż kiedy wykonuje się typowe ćwiczenia.

Tutaj występują różnorodne figury, pozycje, zmiany rytmu, co nie pozwala na nudę i rutynę. Podczas tańca, serce zdecydowanie mocniej się kurczy i w szybszym tempie niż zwykle pompuje krew. Pracują nie tylko mięśnie nóg, a także brzucha i pleców. Taki wysiłek poprawia kondycję i zmniejsza ryzyko zachorowań na zawał i udar.

Dlatego wszystkich którzy chcą zmienić coś w swoim życiu na lepsze zapraszamy do nowo otwartej szkoły tańca Elita Dance Center w Makowie Podhalańskim gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Aktualnie zbieramy zapisy na Kursy przed studniówkowe oraz przed sylwestrowe. Znajdzie nas Na face booku i zapiszcie się już dziś!

Home