Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 11 październik 2017 23:51

ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2017

Czasem jedno zdjęcie potrafi opowiedzieć więcej niż gruba książka. Fotografia pozwala zatrzymać czas, zachować coś ulotnego , pozwala po latach poczuć chwile, które dawno przeminęły.

O wyjątkowości zdjęcia decyduje czasem ułamek sekundy , czasem nietypowe miejsce,z którego zostało zrobione. Chwila uchwycona w kadrze oddająca jakiś szczególny moment, gest, światło, ukazująca jakąś małą lub wielką historię, która zatrzymana w obrazie staje się świadectwem naszego życia i czasów. Ideą naszego konkursu jest znalezienie właśnie takich,szczególnych zdjęć, tych które opowiadają jakąś historię, które pokazują nasze codzienne życie i ważne wydarzenia, jakich jesteśmy świadkami. Spośród tysięcy zdjęć dotyczących naszego powiatu, wykonanych w ciągu całego roku zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów chcemy wybrać te najlepsze i zaprezentować je w najważniejszych mediach w naszym regionie.

Biblioteka Suska wraz ze Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej serdecznie zaprasza fotografików amatorów i profesjonalistów do udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym – ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO – 2017.

Fotografie będą oceniane przez profesjonalne jury w trzech kategoriach:

- WYDARZENIA (np. koncerty, wydarzenia sportowe, uroczystości)
- ŻYCIE CODZIENNE (fotografie ukazujące sceny z życia codziennego mieszkańców powiatu)
- PRZYRODA I DZIEDZICTWO KULTUROWE (krajobraz i zabytki)

Spośród zdjęć nagrodzonych w poszczególnych kategoriach zostanie wybrane jedno, najciekawsze zdjęcie, które zostanie uhonorowane statuetką oraz prestiżowym tytułem ZDJĘCIA ROKU POWIATU SUSKIEGO – 2017.

Fotografie które zwyciężą w poszczególnych kategoriach oraz zdjęcie nagrodzone nagrodą Grand Prix zostaną opublikowane we wszystkich najważniejszych mediach w powiecie suskim m.in. sucha24.pl

Poza prestiżowym tytułem i publikacją fotografii zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe i Bibliotekę Suską.

W konkursie mogą wziąć udział osoby w każdym wieku, zarówno fotograficy amatorzy jak i profesjonaliści .
Uczestnicy nie muszą być mieszkańcami Powiatu Suskiego, jedynym warunkiem uczestnictwa jest to aby fotografie zostały wykonane na terenie powiatu suskiego w 2017 r.

Prace w postaci fotografii cyfrowych należy przesłać pocztą elektroniczną do 6 grudnia 2017 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Regulamin konkursu: http://www.bibliotekasuska.pl/wydarzenia.php?mode=p&id=261

Home