Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 04 październik 2017 09:39

SP nr 1 w Zawoi Centrum walczy w konkursie o tysiąc książek!

Zawojska podstawówka startuje w konkursie Empiku. Zwycięzcy otrzymają zupełnie nowe wyposażenie szkolnej biblioteki. To łącznie tysiąc książek!

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza jest jedną z kilkudziesięciu podstawówek z całej Polski biorących udział w zorganizowanym przez sieci Empik plebiscycie. Nagrodą w konkursie jest pakiet tysiąca książek dla każdej z dziesięciu zwycięskich szkół. Placówki podzielono na dwie kategorie – szkoły o liczbie uczniów poniżej i powyżej 100 dzieci. By przystąpić do konkursu, każda ze szkół została zobowiązana do złożenia pracy – zdjęcia ukazującego interpretację okładki dowolnie wybranej książki popartą uzasadnieniem jej wyboru, a także opisem trybu realizacji fotografii.

Zawojska podstawówka należąca do Zespołu Szkół zgłosiła się do plebiscytu 27 września. Uczniowie postanowili wybrać do fotograficznej interpretacji książkę Johna Greena Gwiazd naszych wina:

– Szukaliśmy książki, która byłaby w stanie przedstawić głównych bohaterów w jak najciekawszy sposób. Dlatego też, po długich rozważaniach, wybór padł na ,,Gwiazd Naszych Wina”. Jej główni bohaterowie to młode osoby, z którymi łatwo nam się utożsamiać i których problemy przeżywamy jak swoje własne. Po dokonaniu wyboru książki przeprowadziliśmy "casting" do głównych ról. Wybraliśmy IDEALNE DRZEWO i światło. Zdjęcie poddał obróbce nasz KOMPUTEROWY MAGIK. Podziwiajcie efekt naszej pracy – piszą w uzasadnieniu uczniowie SP nr 1.

Głosy ba zawojską podstawówkę można oddawać do 22 października. System pozwala na przekazanie tylko jednego głosu dziennie. Zachęcamy do regularnego odwiedzania strony konkursu [http://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj?elementId=12842], by pomóc szkole znaleźć się wśród dziesięciu najlepszych w Polsce. Księgozbiór biblioteka SP nr 1 ma szanse powiększyć się o tysiąc nowych tytułów

Home